W Portugalii zakazano leczenia homoseksualizmu

Opublikowano: 04.03.2024 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1160

W Portugalii weszły w życie przepisy zakazujące przeprowadzania terapii konwersyjnych służących zmianie orientacji seksualnej u osób homoseksualnych.

Zgodnie z nowelizacją portugalskiego kodeksu karnego działania służące forsowaniu zmiany orientacji seksualnej są zabronione oraz zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Nowe prawo przewiduje, że osoby uznane za winne prowadzenia terapii konwersyjnych mogą też zostać ukarane sankcją finansową. Będzie ona uzależniona od wieku osoby poddawanej terapii konwersyjnej oraz formy terapii.

Według nowych przepisów karom podlegać będzie też „każdy, kto poddaje osobę działaniom mającym na celu zmianę lub wywołuje represję przeciwko jej tożsamości lub ekspresji płciowej”.

Nowe przepisy zostały przyjęte przez parlament Portugalii za sprawą rządzącej krajem Partii Socjalistycznej, którą poparły mniejsze ugrupowania lewicy. Inicjatorami nowelizacji były organizacje LGBT.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. aakk4488 04.03.2024 13:16

    Czyli zmiana płci też wchodzi w grę czy jak bo już się pogubiłem, geja nie można robić na hetero ale dzieciom dalej można wpajać że będąc dziewczynką może też zostać chłopczykiem… Świat staje na głowie i wyp****Ala się na plecy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.