Prezes Reutersa jest członkiem zarządu Pfizera

Opublikowano: 11.12.2021 | Kategorie: Media, Publikacje WM, Warto przeczytać, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2837

Prezes i były dyrektor naczelny (CEO) międzynarodowej agencji informacyjnej Reuters i „weryfikator faktów” jest również głównym inwestorem i członkiem zarządu Pfizera.

Wpływowe role Jamesa C. Smitha w obu organizacjach „wzbudzają poważne obawy o konflikt interesów”, zauważyła gazeta „The National Pulse”, ponieważ Reuters nie tylko obszernie promuje zastrzyki terapii genowej Pfizera przeciwko COVID-19, ale w przeważającej mierze „ucisza sceptyków” krytykujących preparat Pfizera i podobne innych producentów.

Reuters uważa się za wiodące międzynarodowe źródło informacji docierające do miliardów ludzi, które wypromowało swoją markę jako agencja prasowa „wolna od uprzedzeń”. W artykule z 2021 r. chwali się nawet jako jedno z „4 najlepszych bezstronnych niezależnych źródeł wiadomości ze świata”.

Dziennik „The National Pulse” donosi, że w ciągu „tylko ostatniego roku” Reuters opublikował około 22 000 artykułów, w których wspomniano o firmie Pfizer. Sprawdzone artykuły przedstawiają firmę Pfizer w ogólnie pozytywnym świetle, a w niektórych Reuters stara się zdyskredytować krytyków tej firmy. Gazeta zauważyła, że artykuły o konkurencyjnych firmach stanowią mniejszość. O Modernie wspomniano np. tylko około 8200 razy.

Dodatkowo konflikt interesów Smitha uwydatnia samozwańcza rola Reutersa jako „weryfikatora faktów”. Analiza wykazała, że Reuters koncentruje się na obronie „szczepionek przeciwko COVID-19” przed krytykami kwestionującymi ich bezpieczeństwo, skuteczność, jakość produkcji i promocji.

Na przykład jedna z ostatnich „weryfikacji faktów” twierdzi, że „obecnie nie ma dowodów na to, że szczepionki przeciw COVID-19 są powiązane ze wzrostem zapaści zdrowia lub śmierci sportowców z powodu problemów z sercem, takich jak zapalenie mięśnia sercowego”. Agencja prasowa uznała to za fejka mimo, że ​​„kilka badań rzeczywiście sugeruje związek między zapaleniem mięśnia sercowego a szczepionkami firm Pfizer/BioNTech i Moderna”, a były wiceprezes firmy Pfizer, dr Michael Yeadon, udokumentował co najmniej dwa tuziny niedawnych przypadków upadków, kontuzji lub śmierci sportowców, głównie z powodu problemów z sercem, zauważając, że liczba takich zdarzeń wzrosła w ostatnich tygodniach.

Inne przykłady z artykułów broniących preparatów na COVID-19 to: „Brak dowodów na to, że szczepionka Pfizera przeciwko COVID-19 powoduje chorobę Alzheimera” oraz „Brak dowodów na poparcie twierdzenia byłego naukowca z firmy Pfizer na temat bezpieczeństwa szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci” (chodzi o deklarację doktora Yeadona, że ​​„szczepionki przeciw COVID-19 zabijają dzieci »50 razy częściej« niż sama choroba COVID-19”). Wśród „zweryfikowanych faktów” Reutersa trudno znaleźć artykuł, który zawierałby jakąkolwiek krytykę preparatów Pfizera przeciwko COVID-19 lub podważał zasadność „szczepień” na tę chorobę.

Warto zauważyć, że Smith zasiada również w zarządzie inicjatywy Partnerstwo Przeciw Korupcji Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i jest członkiem Rady Doradczej ds. Biznesu Międzynarodowego Brytyjskiego Biznesu i Rady Atlantyckiej. Smith pozostał prezesem Reutersa po przejściu na emeryturę w lutym 2020 r., zauważa strona internetowa Pfizera.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.