Izrael z premedytacją strzelił z czołgu do grupy dziennikarzy

Opublikowano: 13.04.2024 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2783

Kilku dziennikarzy, w tym przedstawiciele tureckiego publicznego nadawcy TRT, zostało rannych w ataku izraelskich czołgów na obóz dla uchodźców Nusajrat w centralnej części Strefy Gazy. Jeden z reporterów stracił nogę.

TRT oskarżyła siły zbrojne Izraela o dokonanie „ataku z premedytacją” na grupę dziennikarzy. Tureckie medium podkreśla, że ich pracownicy wyraźnie odróżniali się od pozostałych osób, ponieważ mieli na sobie dobrze widoczne kamizelki z napisem „Press”.

Podobne doniesienia przekazał w rozmowie z CNN Sami Szehada, arabski operator kamery stacji TRT, który stracił nogę w wyniku ostrzału, a następnie został przewieziony na operację do szpitala. „Nagrywaliśmy w bezpiecznym miejscu. […] Było oczywiste, że jestem cywilem i dziennikarzem. Staliśmy się celem” – relacjonował Szehada.

„Potępiamy izraelski atak w Strefie Gazy na grupę dziennikarzy noszących oznaczenia prasy. Na skutek (tego ostrzału) operator kamery Sami Szehada, (pracujący dla) tureckiego nadawcy TRT World, stracił nogę. Lekceważenie przez izraelską armię oznaczeń prasy – zarówno po 7 października (dniu ataku Hamasu na Izrael – red.), jak też przed tą datą – zagraża życiu dziennikarzy. Ten incydent musi stać się przedmiotem niezależnego śledztwa, a osoby odpowiedzialne za atak muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności” – oświadczyła amerykańska organizacja pozarządowa Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ).

W osobnym komunikacie CPJ przekazał, że podczas wojny Izraela z Hamasem zginęło już co najmniej 95 przedstawicieli mediów. Jest to najbardziej śmiercionośny konflikt dla reporterów, odkąd w 1992 roku zaczęto prowadzić statystyki.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Stary Kulas 13.04.2024 17:21

  No sorry bardzo ale jak kierujesz coś co dla czołgisty wygląda jak wyrzutnia naprowadznych TV rakiet (kamera) w kirunku czołgu, to czołgista nie zwleka z otwarciem ognia. Strata kilku skeund na pełne rozpoznanie celu może kosztować załogę życie.

  BA! Czasem nawet ostrzeliwują tak swoje własne jednostki z bronią P-Panc.

 2. Katana 13.04.2024 18:07

  Żołnierz na polu walki ma niewiele do powiedzenia, raczej jego dowódcy mają.
  W tych warunkach czołgi nie powinny być wykorzystywane. Ich załogi są w wielkim zagrożeniu doświadczając bolesnych strat od piechocińców więc nie trudno tam o błędy.
  O stopniu wyprania mózgów tych żołnierzy świadczy sam fakt bycia wykorzystywanym w skrajny sposób jako mięso armatnie.

 3. woma123 14.04.2024 01:31

  Przepraszam za kolokwializm, ale dla mnie to są s…ksyny! I nie myślę tu o Palestyńczykach ani pracownikach PRESS!

  DuDuS

 4. MasaKalambura 14.04.2024 01:33

  Czy zatem rzeczywiście czerwone jałówki znane z Tory do oczyszczania Świątyni ze zrobionej z nich Wody Oczyszczenia, oraz znane z 2 Sury Koranu zatytułowanej Bakara- Krowa, posłużą kapłanom Netanjahu do przeprowadzenia prac demolizacyjnych na Wzgórzu i odbudowania Świątyni w stylu Hebrajskim, jak to bywało przed 20 wiekami?

  Nawet mimo ciążącym na tym Państwie oskarżeniu o działana zbrodnicze i ludobójcze, nadal uważają tu i tam ludziska, że to najlepszy czas na hucpę z podstawionym Mesjaszem?

  Nie wydaje mi się, żeby eskalacja była dzisiaj, jak co roku, najbardziej potrzebną sprawą umęczonej Ziemi.

  Przenoszenie i utrzymywanie działań wojskowych dalej jest ewidentnym życzeniem błędnym i złym.

  Putin, Netanjahu, Biden i Zełęński, Homanai i Królu Nadżd (środkowa Arabia) wraz z z całą resztą, dażejcie spokój i ciszej bądźcie prosimy. I za was się modlimy. Aby Dobry Bóg wstrzymał wasze ręce przed wymazaniem Zdrowego Życia w wojnie Czasów Końca.

  Rakiety lecą właśnie na Damaszek.
  Zamęczyć pragnie Dadżdżal ludy Yemenu i Szam. Modlitwa o nich nie ustaje na całym świecie.

  Tak jak i nie ustawać powinna nad nami Słowianami.

  I pośród nas.

 5. rozrabiaka 14.04.2024 02:02

  @masa – nie znam tej kopi pisma świętego tak dobrze, ale jałówka niczego nie zmieni.

  “Izrael z premedytacją strzelił z czołgu do grupy dziennikarzy” od samego początku “zawirowań palestyńskich” były dostępne filmiki jak zabijają dziennikarzy

 6. MasaKalambura 14.04.2024 02:09

  O, właśnie zakończył się ostrzał stolicy Syrii. Trwał godzinę.

  Wyniki poznamy rano.
  Boże chroń ofiary wojny.

  Za to walą dalej nad Jordanem (kilka spadło), w Palestynie i na Golan. Czyli możliwe że tylko naprzemienne salwy obserwujemy. Nie ma wieści z terenu Iranu.

  Netanjahu nie chce wstrzymywać swoich salw i odmówił Bidenowi wstrzymania akcji. USA staną po stałej stronie. Nie jest to dziwne. Dotychczas atak zamierzony jednego państwa na Konsulat innego mógł być i dalej bywa aktem wypowiedzenia wojny państwu Konsulat prowadzącego (Iranowi) oraz krajowi, na którego terenie atak został przeprowadzony. Choć Syria powinna zostać oczyszczona z równania. Jest ofiarą dwóch silniejszych państw sąsiednich. Agresywnych i bezwzględnych.

 7. rozrabiaka 14.04.2024 02:22

  Oryginalna cytat Biblii: Izajasza 40:15 “Oto narody są jako kropla z wiadra, a
  jako proszek na szalach poczytane są; wy-
  spy jako najmniejszą rzecz porywa.”
  Ps 9:18. Niepobożni się obrócą do piekła,
  wszystkie narody, które zapominają Boga.

  Rozwiązaniem konfliktów byłoby nawrócenie się tych narodów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.