Intuition-1 – polski satelita z Gliwic

Opublikowano: 29.04.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 475

Dzieło polskich naukowców pojawiło się w kosmosie. To nanosatelita Intuition-1 i komputer pokładowy Antylopa. Urządzenia zaprojektowane zostały przez 40 polskich naukowców z gliwickiej firmy KP Labs (czyt. KaPe Labs). Prace nad tym projektem trwały 6 lat. Dzięki firmie SpaceX w ostatnią sobotę instrumenty zostały wyniesione na orbitę.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 29.04.2024 15:51

    jakie wielkie osiagnięcie! JEDEN Satelita wielkości pudełka od butów…..żenada. No cóż wygląda że tylko na to nas stać….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.