Pakistańscy wojskowi grożą Izraelowi bronią jądrową

Opublikowano: 16.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2081

Pakistan, choć jest potęgą atomową i dysponuje silną armią, wciąż pozostaje w cieniu na arenie międzynarodowej. Jednak najnowsze informacje dotyczące możliwości pakistańskiej broni jądrowej mogą zmienić ten stan rzeczy.

Według byłego generała trzygwiazdkowego, Porucznika Generała (w stanie spoczynku) Ghulama Mustafa, rakieta Shaheen-III Pakistanu ma zdolność zniszczenia Tel Awiwu w Izraelu w zaledwie 12 minut. Mustafa, analityk obrony, ujawnił tę szokującą informację w niedawnym wywiadzie.

„Shaheen III jest 18 razy szybszy niż dźwięk. Nasi wrogowie doskonale zdają sobie z tego sprawę” – powiedział były generał. Jego słowa są jeszcze bardziej niepokojące, biorąc pod uwagę napięte stosunki między Pakistanem a Izraelem.

Departament Informacji Publicznej Sił Zbrojnych (ISPR) wydał oświadczenie, w którym zezwolił Mustafie i 25 innym emerytowanym oficerom sił zbrojnych na występowanie w mediach jako analitycy obrony. Jednak, jak podkreślono, ich opinie nie są przypisywane do tej instytucji.

„Mamy nadzieję, że żaden kraj nie wejdzie w wojnę, ponieważ konsekwencje zawsze są katastrofalne” – stwierdzono w oświadczeniu ISPR.

Rakieta Shaheen III to niezwykle zaawansowana broń, będąca przedmiotem dumy pakistańskich sił zbrojnych. Jej imponująca prędkość i zasięg czynią ją potencjalnym zagrożeniem dla wielu krajów w regionie, w tym Izraela.

Choć Pakistan nie potwierdzał oficjalnie tych informacji, wypowiedzi byłego generała rzucają nowe światło na możliwości pakistańskiego arsenału jądrowego. Eksperci oceniają, że ta deklaracja może mieć poważne konsekwencje geopolityczne, szczególnie w kontekście napięć na Bliskim Wschodzie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 16.05.2024 18:04

  Shah-Mat i pozamiatane…

 2. KubaD. 16.05.2024 19:52

  To dlatego hamerykanie tak się szybko ewakuowali z Pakistanu.
  Nie chcą być łączeni z atakiem nuklearnym. Chyba nikt o zdrowym rozsądku nie uwierzy, że kraj który za szczyt naukowego osiągnięcia uważa produkcję heroiny, ma pociski balistyczne latajace mach 18.

 3. replikant3d 16.05.2024 22:02

  KubaD, chyba że ,,pomogli,, im Rosjanie. Więc nie jest to niedorzeczne.

 4. rici 16.05.2024 22:14

  KubaD; chyba pomyliles Afganistan z Pakistanem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.