Pierwsza komunia. Między luksusem a tradycją

Opublikowano: 16.05.2024 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 894

Pierwsza komunia jest w Polsce bardzo ważnym świętem. To inicjacja młodych katolików, którzy po raz pierwszy przystępują do sakramentu Eucharystii, a dla niektórych także pretekst do wyprawienia wystawnej imprezy. Pomimo inflacji, pierwsza komunia w wielu rodzinach obchodzona jest z niemal równą pompą, co ślub. Wiele rodzin popada w długi, bo koszty takiej imprezy często sięgają kilkukrotności miesięcznych dochodów przeciętnego Polaka. Niektórzy księża obawiają się, że taka imprezy może odwracać uwagę od tego, co naprawdę ważne w tym dniu i wielu wiernych podziela ich zdanie. Są tacy, którzy świętują skromniej, a dla nich to przeżycie przede wszystkim duchowe.

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.