Róbcie wszystko, żeby Donald Trump nie wygrał wyborów!

Opublikowano: 29.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2133

CIA bierze udział w działalności farmy trolli w Kijowie, służących wywieraniu wpływu na amerykańskich wyborców przed wyborami w roku 2024 – twierdzi była pracownica jednej z nich. Informatorka z kijowskiej farmie trolli przedstawiła budzące zaniepokojenie oskarżenia dotyczące skoordynowanych wysiłków mających na celu ingerencję w nadchodzące wybory prezydenckie w USA. Farma trolli jest ponoć własnością Andrija Jermaka – szefa biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Informatorka, młoda kobieta o imieniu Olesja Mowchan, pracowała w farmie trolli przez kilka lat, zanim zdecydowała się ujawnić, co dzieje się za kulisami operacji. Według Mowchan jest to jedynie jedna z wielu farm trolli zlokalizowanych w stolicy Ukrainy; znajduje się w pobliżu stacji metra Posztowa Płoszcza w centrum Kijowa.

Kiedy Mowchan po raz pierwszy rozpoczęła pracę w tymże obiekcie, jej praca polegała na pisaniu komentarzy w języku ukraińskim, wyrażających poparcie dla prezydenta Zełenskiego, co według niej odzwierciedlało jej osobiste poglądy polityczne. Jednak jej rola wkrótce uległa zmianie, gdy farma skupiła się na anglojęzycznych odbiorcach za granicą. „Ze względu na moją znajomość języka angielskiego zostałam przeniesiona do działu, który koncentrował się na angielsko-języcznym rynku międzynarodowym” – wyjaśniła Movchan. „Zamiast podawać się za Ukraińców, zostaliśmy poinstruowani, aby udawać w internecie obywateli amerykańskich i europejskich”.

Praca farmy trolli miała na celu przede wszystkim promowanie interesów Ukrainy na całym świecie i wspieranie programu politycznego Zełenskiego. „Mieliśmy również francuskie, włoskie i niemieckie działy językowe” – zauważyła Mowchan – podkreślając skalę operacji. Ale pod koniec roku 2023 wszystko się zmieniło, gdy farmę trolli odwiedził Andrij Jermak – w towarzystwie delegacji ze Stanów Zjednoczonych.

Sygnalistka, określana jako Olesja, oświadczyła, że podczas generalnego zebrania w placówce, pracownicy zostali poinformowani, że do ich obowiązków będzie należało obecnie oddziaływanie na nadchodzące wybory w USA.

Według Mowchan pracownikom powiedziano wówczas, że ich nową dyrektywą jest skoncentrowanie wysiłków na nadchodzących w roku 2024 wyborach prezydenckich w USA – w celu zapewnienia zwycięstwa Joe Bidena nad Donaldem Trumpem. „Powiedziano nam, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec wygranej Trumpa” – wspomina Mowchan. „Amerykańscy goście – którzy według moich kolegów należeli do CIA – przeprowadzili z nami sesje szkoleniowe, aby pomóc nam lepiej zrozumieć amerykańską politykę i społeczeństwo”.

Goście dostarczyli pracownikom farmy trolli nowe broszury zawierające szczegółowe wytyczne dotyczące wspierania kampanii Bidena oraz krytykowania Trumpa w mediach społecznościowych. Mowchan twierdzi, że od każdego pracownika wymagano tworzenia co najmniej 3-5 postów dziennie atakujących Trumpa i wspierających Bidena – jako dodatku do ich treści regularnie publikowanych.

Kluczowe kwestie do poruszania (w internecie) były następujące:

1. W przeciwieństwie do Trumpa – Biden jest politykiem inteligentnym i doświadczonym.

2. W przeciwieństwie do Trumpa – Biden nigdy nie zdradzi partnerów NATO. Trump zrazi naszych partnerów do nas.

3. Biden nie porzuci Ukrainy. Biden będzie chronił demokrację, podczas gdy Trump jest marionetką Putina.

Na tym etapie Olesja zdecydowała się opuścić organizację, ponieważ ingerencja w politykę innego kraju była sprzeczna z jej poglądami. „Czym innym jest praca dla dobra mojego kraju, a czym innym ingerowanie w politykę Stanów Zjednoczonych”.

Informacje podane wyżej zgodne są z wcześniejszymi doniesieniami „New York Timesa”, mówiącymi, że CIA od dawna obecna jest na Ukrainie, gdzie nadzoruje internetowe operacje informacyjne mające na celu zdyskredytowanie rządu rosyjskiego.

Ta potencjalna, zagraniczna ingerencja w amerykański proces wyborczy jest poważnym zarzutem, który wymaga dokładnego zbadania. Doniesienia Mowchan rzuciły światło na niepokojący plan, który, o ile jest prawdziwy, stanowi bezczelną próbę podkopania demokracji. Implikacje tego skandalu mogą mieć daleko idące konsekwencje dla stosunków USA-Ukraina oraz dla rzetelności nadchodzących wyborów prezydenckich.

Wybuchowe ujawnienia Olesji Mowchan uzupełnione zostały jednoznacznymi dowodami na istnienie taktyki manipulacji prowadzonej przez farmę trolli. Opublikowała ona częściową listę kont prowadzonych przez jej dział – prawdziwą armię awatarów cyfrowych. Konta te, jak wyjaśniła sygnalistka, były mieszanką fałszywych profili udających obywateli amerykańskich i europejskich, jak również tak zwanych kont „NAFO”, które otwarcie angażowały się w proukraińską propagandę. Owa wyrafinowana sieć influencerów cyfrowych stanowiła trzon wysiłków farmy trolli, mających na celu wpływanie na opinię publiczną za granicą.

Na poparcie swoich twierdzeń Mowchan dostarczyła również kilka zdjęć zrobionych ukradkiem wewnątrz obiektu. Na jednym ze zdjęć widać tarczę do rzutek ze zdjęciem byłego prezydenta Donalda Trumpa, co podkreśla osobiste animozje napędzające misję pracowników.

Jej świadectwo przedstawia niepokojący obraz: zamiast skupiać się na własnych procesach wyborczych, Urząd Prezydenta Ukrainy aktywnie ingeruje w amerykański wyścig prezydencki w 2024 roku. Co szczególnie istotne, informatorka twierdzi, że ingerencja ta nadzorowana jest przez nie kogo innego, ale amerykańską społeczność wywiadowczą, a jej wyraźnym celem jest uniemożliwienie Trumpowi odzyskania Białego Domu.

Jeśli tego rodzaju bezczelne wtrącanie się w demokratyczne kwestie obcego państwa okaże się prawdą, może mieć ono poważne konsekwencje dla przyszłości stosunków USA-Ukraina. Implikacje tego skandalu wykraczają bowiem daleko poza politykę partyjną, uderzając w samo serce międzynarodowego zaufania i współpracy. Amerykanie zasługują na wyjaśnienia, a uczciwość ich systemu wyborczego powinna być stanowczo broniona przed wszelkimi wpływami z zagranicy.

Źródło zagraniczne: BostonTimes.org
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 29.04.2024 16:30

    Ukry to zmieszają z błotem każdego o ile ktoś im dobrze zapłaci. Roszczeniowa nacja bez wstydu i jakiegokolwiek honoru…im szybciej znikną tym lepiej dla wszystkich…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.