Zapomnieć o ZSRR

Opublikowano: 19.03.2024 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka, Warto przeczytać

Liczba wyświetleń: 1583

Przedwczoraj minęła 33 rocznica jednego z najbardziej nieznanych historycznych zdarzeń najnowszej historii. Dokładnie 17 marca 1991 roku w ZSRR przeprowadzono referendum dopytując się narodów radzieckich czy życzą sobie wysadzenia tego tworu w powietrze, czy też jego zachowania i dalszych reform.

Przy frekwencji blisko 80% ponad 3/4 głosujących opowiedziało się jednoznacznie za utrzymaniem ZSRR. Oczywiście, dla wielu ta informacja to jakiś szok, bo nie uczą tego w szkołach, nie piszą o tym w mediach, nie robi się na ten temat prestiżowych konferencji naukowych czy jakichś akademickich sympozjów, za to rozmaite policje historyczno-ideologiczne jak np. Instytut Pamięci Narodowej, czuwają nad tym, aby wiedza o tego rodzaju faktach historycznych nie stała się czasem zbyt powszechna. Wówczas trudno byłoby subordynować nacje Kolektywnego Zachodu w duchu obłąkańczego antykomunizmu i twierdzić, że rozpad ZSRR był wielkim zwycięstwem dobra nad złem i demokracji nad dyktaturą.

Zważywszy, że większość obywateli tego kraju (tak, tak, tych biednych ludzi sponiewieranych rzekomo przez totalitaryzm, KGB, kolejki po ocet, brak możliwości swobodnych podróży zagranicznych, Hołodomor i Czarnobyl) masowo i jednoznacznie opowiedziała się za utrzymaniem radzieckiej federacji, dość łatwo wychwycić, że działania zakończone jej katastrofalnym rozpadem, były w oczywisty sposób niedemokratyczne i wbrew vox populi. Zniszczenie ZSRR przez dyletantów, zdrajców, bezpieczniaków i zwyczajnych przygłupów czy naiwniaków politycznych jak Gorbaczow, było potworną klęską ludzkości i jeszcze bardziej potworną hekatombą lewicy.

Ta ostatnia, od początku lat 1990., przeszła niemal w całości na pozycje neoliberalne, nigdy nie zadała sobie minimum trudu (poza dosłownie kilkoma osobami), by przeanalizować upadek modelu radzieckiego, zrewidować doktrynę, wprowadzić niezbędne modyfikacje i dalej walczyć o rządy państw i rządy dusz. Tak samo zresztą postąpili fani zachodniego socjaldemokratyzmu, który również się załamał w tym samym okresie. Oczywiście, mowa tu o lewicy na Kolektywnym Zachodzie.

Kubańskie, chińskie, rosyjskie czy wietnamskie, a nawet białoruskie magazyny teoretyczne działające pod auspicjami tamtejszych partii komunistycznych czy socjalistycznych opracowały tę tematykę i wciąż pogłębiają swoje analizy. Ale w naszych szerokościach geograficznych lewica jest po prostu potworną ideologiczną kloaką. Serio, to jest basen wypełniony antykomunistycznym fekaliami, w którym brylują albo szurystowscy drobni burżua ze swoimi Baśniami Tysiąca i Jednej Płci, albo histeryczne matoły popierające amerykański imperializm i „liberalną demokrację” (cokolwiek to znaczy), albo dzieci skrajnie zdemoralizowanej późnej biurokracji z okresu Republik Ludowych. Z tą zgrają ludzie, którzy minimalnie choćby znają doktrynę socjalizmu naukowego czy też ci zamierzający naprawdę przyłożyć rękę do zmieniania świata na lepszy, nie powinni łączyć żadnych nadziei, ani — w żadnym wypadku! — nie mogą plasować tam swojej politycznej lojalności. Ta gnilna bańka i tak ma tylko siebie! Poparcie w społeczeństwie mają na śmiesznym poziomie. Nie dodawajmy tym fałszywej wiarygodności angażując się w ich kretyńskie inicjatywy inaczej niż w sposób bezwzględnie krytyczny.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Dandi1981 19.03.2024 13:55

  A jak powstal po wojnie sila panstwa byly wcielane do zsssr. Podczas upadku 80% to byla za jego upadkiem gwarantowal tylko biede z nedza i przesladowanie kazdego kto mial inne zdanie niz wladza .

 2. maj cher 19.03.2024 14:30

  Dandi trolujesz albo konkrety jak w artykule Bojana.

 3. Katarzyna TG 19.03.2024 15:07

  Dandi1981, ciekawe więc skąd w Rosji nostalgia za ZSRR. Ludzie już zapomnieli?

 4. rozrabiaka 19.03.2024 17:29

  To byly straszne czasy, wszyscy pili tylko ocet, nie było internetu, co roku tylko 300 tysiecy osób wyjeżdżało za granicę i większość wracało.
  Młodsi to pewnie nie pamiętają ale nie było znakomitych czipsów o smaku arbuza grillowanego na butelkach pet – bo wszystkie butelki były że szkła!

 5. Tott24 20.03.2024 11:17

  rozrabiaka w punkt! Trzeba jeszcze dodać przymus wyjazdu na wakacje do ośrodków zakładowych

 6. Dandi1981 21.03.2024 08:54

  Ja troluje byl taki dobrobyt ze musieli zbudowac mur berlinski bo by wszyscy na zachod uciekli.
  Zssr to panstwo policyjne z bieda wbudowana , kazdy musial pracowac , czy sie spi czy lezy 5zl sie nalezy temu zapasc gospodarcza , musiales miec znajomosci w miesnym zeby podstawowe produkty miesne kupic, system kartek no mozna by wymieniac bez konca jaka beznadzieja byl zssr .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.