Brukselskie echa

Opublikowano: 23.04.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1139

Autopromocja i umizgi przedwyborcze są stosownymi określeniami dla zachowania się polityków unijnych instytucji.

Być może wystąpienie premiera Węgier przypadło do gustu jako polityka reprezentującego interes reprezentowanego kraju. Brzmiał jak wirtuoz zdolny grać na kilku fortepianach podczas konferencji „narodowych konserwatystów” w Brukseli 16 kwietnia br. Jednakże wśród plejady działaczy wyrzucających z siebie pełne oburzenia słowa krytyki na ostatnio przyjęty pakiet migracyjny Parlamentu Europejskiego nienaturalnie wypadło wystąpienie Donalda Tuska.

O ile Victor Orban odpowiadał na pytania dziennikarza, Donald Tusk ograniczył się do odczytania kilku zdań. Dotychczasowy zwolennik wszystkich unijnych dyrektyw robiący nowe porządki w Polsce, nagle odnalazł się w środowisku sceptyków, ściskając dłoń premiera Węgier twierdząc, by stwierdzić z mównicy: „Chcę zaapelować do wszystkich potencjalnych ekonomicznych migrantów – skądkolwiek pochodzicie, nie przyjeżdżajcie do Europy. Nie wierzcie przemytnikom, nie ryzykujcie własnymi pieniędzmi i życiem, bo tego nie jest warte. Ani Grecja, ani żaden inny kraj nie będą państwem tranzytowym”.

Pojęciami wykluczającymi się, acz zasadniczymi debaty nad pakietem były „suwerenność” i „solidarność”.

Gdyby nie doświadczenia ostatnich tylko miesięcy z przyzwyczajaniem ludzi do pustych obietnic, można byłoby podejrzewać premiera z Polski, że czegoś nauczyły go protesty rolnicze, stan gospodarki państwa wikłanego z jego usilnym udziałem w wojnę. Jego postawa, podobnie do innych udziałowców teatru pod wezwaniem Unii Europejskiej, to tylko polityczny dribling fana przepadającego za harataniem w gałę.

Autorstwo: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 24.04.2024 17:10

    Szkoda, że wyborcy mają krótszą pamięć od złotej rybki a “politycy” nigdy nie kłamią:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.