226 punktów karnych w kilka chwil

Opublikowano: 02.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1587

20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego na odcinku niespełna dziesięciu kilometrów popełnił szereg wykroczeń, za które na jego konto wpłynęło 226 punktów karnych. Jak tłumaczył, uciekał przed policją, bo chciał uniknąć konsekwencji i myślał, że mu się uda.

Policjanci ruchu drogowego z Krosna próbowali zatrzymać dwóch motocyklistów do kontroli w Dukli, na drodze krajowej nr 19. Pomimo wydanych sygnałów, jeden z nich zlekceważył polecenia funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył, omal nie doprowadzając do potrącenia policjanta, który musiał odskoczyć, aby uniknąć zderzenia z jednośladem.

Podczas ucieczki motocyklista popełnił szereg wykroczeń – wyprzedzał inne pojazdy w miejscu zabronionym, na skrzyżowaniu, bezpośrednio przed oznakowanymi przejściami dla pieszych, wjeżdżał na powierzchnię wyłączoną z ruchu i jechał pod prąd.

Kierujący jednośladem, przejeżdżając przez kolejne miejscowości, nie zważał na to, że obowiązujące w tych miejscach ograniczenia wynosiły 50 km/h i pędził z prędkością blisko lub nawet ponad 200 km/h.

Kiedy motocyklista dojechał do miejscowości Rogi, wówczas podniósł rękę, sugerując, że nie zamierza uciekać i po chwili się zatrzymał. Kierującym jednośladem okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Tłumacząc się, dlaczego uciekał, powiedział, że chciał uniknąć konsekwencji i myślał, że mu się uda.

W związku z szeregiem popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym kierującemu motocyklem zatrzymano prawo jazdy i skierowano sprawę do Sądu Rejonowego w Krośnie w celu orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a motocykl, którym kierował, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

W sumie, na odcinku niespełna 10 kilometrów, za popełnione wykroczenia, łącznie uzbierał 226 punktów karnych. 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego odpowie także za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Autorstwo: KM
Na podstawie: KMP Rzeszów
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. elroman 02.05.2024 17:15

  A funkcjonariusze nie popełnili przestępstwa bo wykonywali czynności służbowe.

 2. Szurnięty Mędrzec 02.05.2024 23:48

  Gdyby nie funkcjonariusze, nie byłoby afery..

 3. Katarzyna TG 03.05.2024 14:02

  > Gdyby nie funkcjonariusze, nie byłoby afery..

  Może by była i to większa bo skąd wiadomo że szaleniec nie zabiłby kogoś na drodze?

 4. Szurnięty Mędrzec 13.05.2024 17:14

  @Katarzyna TG no właśnie, skąd wiadomo, nie wiadomo także nie ma tematu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.