Premier Tusk kłamie ws. paktu migracyjnego?

Opublikowano: 15.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2517

Na poziomie unijnym przyjęto pakt migracyjny w sprawie obowiązkowej relokacji nielegalnych imigrantów. Donald Tusk zapewnia, że Polska się na niego nie zgadza, a Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji uważa, że premier kłamie na potrzeby wyborów.

W minioną środę Parlament Europejski zatwierdził pakt migracyjny, który zakłada udzielanie wsparcia krajom „pod presją migracyjną”. Chodzi o przyjmowanie nielegalnych imigrantów na swoje terytorium albo płacenie kar za ich nieprzyjęcie – po 20 tys. euro za każdego nieprzyjętego imigranta. Uruchomienie mechanizmu tzw. solidarności będzie oznaczać rozlokowanie co roku co najmniej 30 tys. osób.

Premier Tusk zapowiada, że Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji, ani też nie będzie płacić. Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji, goszcząc w TVP Info, wyraziła odmienne zdanie. Uważa, że Tusk przedstawia twarde stanowisko dlatego, że zbliżają się wybory, ale po nich już nie będzie taki stanowczy i ostatecznie imigrantów z Afryki czy Bliskiego Wschodu wpuści do Polski albo zapłaci.

„Premier Donald Tusk kłamie w sprawie paktu migracyjnego. Robi to z premedytacją, ponieważ zbliżają się eurowybory, a potem będą zbliżały się wybory prezydenckie. Wyobraża sobie pani redaktor, że Donald Tusk teraz powiedziałby: »Tak, oczywiście, przyjmiemy imigrantów, a jak nie to za nich zapłacimy?«. Przecież Platforma poleciałaby na łeb, na szyje w wyborach” – uważa Zajączkowska-Hernik. „Dlatego jest taka retoryka, a potem wszystko się diametralnie zmieni i gwarantuje państwu, że Donald Tusk przyjmie tych imigrantów albo będzie płacił. Cieszyliście się, że mamy pieniądze z KPO? To teraz Unia Europejska nam je zabierze w wyniku właśnie podatku solidarnościowego za imigrantów, jeżeli nie będziemy chcieli ich przyjąć” – dodała polityk Konfederacji.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Siberian Husky Dog 15.04.2024 15:52

  To co autor napisał to jest mowa nienawiści
  Za to można ponieść surowe konsekwencje
  Tusk nigdy nie kłamie!!!

 2. Kazma 15.04.2024 20:00

  Należałoby raczej napisać w jakiej sprawie ten delikwent nie kłamie, czy w ogóle w jakiejś? W moim odczuciu to, że ten osobnik w ogóle jest w Polsce, a w dodatku jest premierem, to jest jakaś wielka tragedia narodowa i oznaka upadku państwa polskiego i totalnej porażki, państwa, narodu, społeczeństwa itd.

 3. emigrant001 15.04.2024 22:49

  tusk był przewodniczącym parlamentu europejskiego, za hojne wynagrodzenia, podczas tworzenia tzw. paktu migracyjnego:) I gdy już powstał będzie się mu sprzeciwiał:) mimo że nie sprzeciwiał się jak powstawał:) Himalaje hipokryzji, które przebijają pinokia:)
  Konfederacja wynik 7%:) a tylko oni próbują coś zrobić:)
  Brawo WY:)

 4. Siberian Husky Dog 16.04.2024 10:39

  Zapamiętajcie sobie jedno.
  I to raz na zawsze.

  W KAŻDYM wystąpieniu rudego gauleitera znacznie ważniejsze od tego co usłyszycie, jest to o czym
  NIE USŁYSZYCIE!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.