Rolnicy zapowiadają nową formę protestów

Opublikowano: 27.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2580

Rolnicy zawieszają protest na czas świąt, ale po Wielkiejnocy wrócą i mogą poważnie zagrozić rządowi Donalda Tuska.

Rolnicy mówią stanowcze „nie” polityce rolnej Brukseli. Nie tylko w Polsce, lecz także m.in. we Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech, Rumunii, Grecji czy Niderlandach, odbywają się protesty.

Rolnicy wskazują, że forsowany przez Komisję Europejską tzw. europejski Zielony Ład oraz niekontrolowany import towarów – m.in. z Ukrainy – uderza w rolnictwo państw członkowskich. Podkreślają, że unijne przepisy oznaczają wzrost kosztów produkcji.

Sylwester Dziewulski, jeden z organizatorów rolniczych protestów z Kraśnika, w rozmowie z rozgłośnią Radia ZET wyjawia, że na czas świąt protest zostanie zawieszony. „Na święta zawieszamy protest, potem wracamy silniejsi” – zapowiada.

Protestujący zapowiadają nową formę protestu – mniej uciążliwą dla współobywateli, za to mogącą realnie zagrozić rządowi Donalda Tuska. Chodzi o blokadę biur poselskich i domów posłów, którzy popierają unijne przepisy oraz zbiórkę podpisów pod projektem odwołania rządu. „W następnym tygodniu spotykamy się w Warszawie i rozpoczynamy zbiórkę 100 tysięcy podpisów pod społecznym projektem o odwołanie rządu. Zachęcamy też inne związki rolnicze” – poinformował Krzysztof Chmiel z Lublina.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Radio Zet
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Murphy 27.03.2024 14:24

  W końcu po rozum poszli do głowy by być uciążliwym dla tych co te zmiany chcą wprowadzić. Zwykły, aczkolwiek mądry, człowiek będzie wspierał rolników, bo od nich życie i zdrowie każdego zależy.

 2. replikant3d 27.03.2024 18:40

  Murphy, a rządowi ,,siepacze,, tylko czekają na taki ruch. ,,Bratnie,, wojska już czekają a i Ukry w polskich mundurach też się niecierpliwią…

 3. sga 27.03.2024 20:25

  po kiego grzyba ostrzegaja
  idzie sie od razu pod osly
  oni sobie zorganizuja czas, nie bojcie sie 😀

 4. rozrabiaka 28.03.2024 02:01

  “Chodzi o blokadę biur poselskich i domów posłów, którzy popierają unijne przepisy oraz zbiórkę podpisów pod projektem odwołania rządu. ” bardzo ładnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.