Islam i LGBT. Pierwszy muzułmański marsz równości

Opublikowano: 06.03.2020 | Kategorie: Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 743

W Londynie będzie miał miejsce Imaan Fest Muslim Pride, czyli parady równości z udziałem muzułmańskich lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Będzie to pierwsza impreza typu LGBT Pride na świecie związana tak silnie z islamem.

Dzięki środkom finansowym zebranym za pośrednictwem finansowania społecznościowego w internecie udało się zabezpieczyć pieniądze na organizację Imaan Fest Muslim Pride. Internauci przekazali ponad 10 tysięcy funtów na ten cel. Londyn będzie gospodarzem tego wydarzenia, a organizację zajmie się fundacja charytatywna Imaan.

Wiadomo już, że muzułmański marsz równości będzie miał miejsce 11 kwietnia. W oficjalnym oświadczeniu organizatorów czytamy: „My, muzułmanie ze środowisk LGBTIQ+ często jesteśmy izolowani od naszych społeczności i spotykamy się z dyskryminacją na tle homofobicznymi, bifobicznymi, transfobicznymi i oraz nadużyciami na tle islamofobicznym. Nasz marsz zbudowaliśmy na niesamowitych inicjatywach, które organizowaliśmy już wcześniej i obejmie on panele dyskusyjne, spotkania z prelegentami (…) – to pierwsze takie wydarzenia dla muzułmanów LGBTQI+!”.

Bilety na marsz równości Imaan Fest Muslim Pride są już dostępne, a organizatorzy próbują dotrzeć do jak największej ilości przedstawicieli środowisk LGBT, którzy chcieliby wziąć udział w tej imprezie. Potwierdzono również, że jednym z prelegentów będzie pisarz i filmowiec Amrou Al-Kadhi. “Media zbyt długo próbowały kontrolować narrację o tożsamościach queer w islamie, często pchając nas w przerażającą wojnę kulturową, tak jakby islam był śmiertelnym wrogiem LGBT” – komentował.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o