Islam i LGBT. Pierwszy muzułmański marsz równości

Opublikowano: 06.03.2020 | Kategorie: Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 852

W Londynie będzie miał miejsce Imaan Fest Muslim Pride, czyli parady równości z udziałem muzułmańskich lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Będzie to pierwsza impreza typu LGBT Pride na świecie związana tak silnie z islamem.

Dzięki środkom finansowym zebranym za pośrednictwem finansowania społecznościowego w internecie udało się zabezpieczyć pieniądze na organizację Imaan Fest Muslim Pride. Internauci przekazali ponad 10 tysięcy funtów na ten cel. Londyn będzie gospodarzem tego wydarzenia, a organizację zajmie się fundacja charytatywna Imaan.

Wiadomo już, że muzułmański marsz równości będzie miał miejsce 11 kwietnia. W oficjalnym oświadczeniu organizatorów czytamy: „My, muzułmanie ze środowisk LGBTIQ+ często jesteśmy izolowani od naszych społeczności i spotykamy się z dyskryminacją na tle homofobicznymi, bifobicznymi, transfobicznymi i oraz nadużyciami na tle islamofobicznym. Nasz marsz zbudowaliśmy na niesamowitych inicjatywach, które organizowaliśmy już wcześniej i obejmie on panele dyskusyjne, spotkania z prelegentami (…) – to pierwsze takie wydarzenia dla muzułmanów LGBTQI+!”.

Bilety na marsz równości Imaan Fest Muslim Pride są już dostępne, a organizatorzy próbują dotrzeć do jak największej ilości przedstawicieli środowisk LGBT, którzy chcieliby wziąć udział w tej imprezie. Potwierdzono również, że jednym z prelegentów będzie pisarz i filmowiec Amrou Al-Kadhi. “Media zbyt długo próbowały kontrolować narrację o tożsamościach queer w islamie, często pchając nas w przerażającą wojnę kulturową, tak jakby islam był śmiertelnym wrogiem LGBT” – komentował.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o