Naukowcy wyłączą wiarę w Boga stymulacją magnetyczną

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3131

Naukowcy pod kierunkiem dr. Colina Holbrooka z UCLA podjęli wieloletnie wysiłki, aby odkryć sposoby na powstrzymanie „przekonań religijnych i prawicowych uprzedzeń”. Próbowali zastosować bezpośrednią stymulację elektromagnetyczną mózgu, aby zmienić ludzkie przekonania, w szczególności wyłączyć wiarę w Boga.

Dr Holbrook przez wiele lat prowadził szeroko zakrojone badania na ten temat. Opisał, jak elektromagnetyczna stymulacja kory czołowej (przedniej części mózgu) „eksperymentalnie zmniejszyła wyznawaną wiarę w Boga”.

Naukowcy opisują znaczne zmniejszenie wyrażanej wiary w pozytywne idee religijne po użyciu specjalnie do tego celu stworzonego urządzenia: „Następnie przetestowaliśmy wpływ TMS na wspieranie przekonań religijnych po przypomnieniu o śmierci. W ramach tendencji marginalnej ogólne wyznawane przekonania religijne (w tym przekonania pozytywne i negatywne) spadły w przypadku warunku TMS w stosunku do warunku pozorowanego 2,95 w porównaniu z 4,26. Jak przewidywano, przyczyną tej zmiany było znaczne ograniczenie wyrażanej wiary w pozytywne idee religijne. Uczestnicy TMS zgłaszali średnio o 32,8% mniejsze przekonanie co do pozytywnych przekonań religijnych”.

Systemy mogące wykonać takie zmiany są już sprzedawane na wolnym rynku.

Czy wiecie, kto finansował te badania? Sponsorowało je wojsko w ramach grantu biura Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych na badania naukowe nr FA9550-115-1-0469.

Na podstawie: Igor-Chudov.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Katana 17.04.2024 12:57

  Co za głupoty?
  Powtórzono kilka razy tajemniczy zlepek słowny “przekonania religijne”… po co?
  A jak dodamy do tego “pozytywne i negatywne” to już tracę przekonanie do jakichkolwiek przekonań.
  To chyba dobrze, co?

 2. KubaD. 17.04.2024 13:59

  Czyli już oficjalnie będą programować ludzi co by ich pozbawić własnego zdania.
  Przecież mózg nie wie czy przekonania są na tle religijnym, poglądowym czy wydedukowane na drodze logiki.
  Ale w słowa ładnie to jest ubrane, masakra.
  Transformacja do bezmózgich zombie właśnie przybrała na sile.

 3. Foxi 17.04.2024 17:53

  Temat wygląda na głupi. Jednak zetknąłem się z nim wcześniej w związku z epopeją C19. Chodzi o ten stan zapalny zatok i mózgu podczas przechodzenia tej “choroby” – Pojawiły się głosy że stany zapalne to efekt jest uboczny modyfikacji na mózgu. Wiem że to brzmi dziwacznie. Jednak ostatnimi czasy jest wysyp równie dziwacznych wydarzeń i nikogo to nie rusza. Gotując (ścinając) białka w jakimś obszarze ciała człowieka – można ten obszar unieruchomić czyli wyłączyć. Jeśli ktoś ma wiedzę jaki obszar ciała odpowiada za jakieś konkretne funkcje, to może na niego wpływać? Właśnie poprzez stany zapalne albo kierowaną wiązką mikrofal.

 4. Katarzyna TG 17.04.2024 18:28

  Podstawowe pytanie brzmi: DLACZEGO naukowcy usiłują pozbawić ludzi wiary w Boga (bo przecież wiadomo że nie o żadne “zmniejszanie” tutaj chodzi..

  > Jednak zetknąłem się z nim wcześniej w związku z epopeją C19. Chodzi o ten stan zapalny zatok i mózgu podczas przechodzenia tej “choroby”

  Kojarzę że było coś w tym temacie jednak nie w związku z przechodzeniem C19 a specyficznym działaniem szpryc.

 5. Fenix 18.04.2024 08:06

  A w co mają wierzyć ,w zdemoralizowanych polityków banksterów złodziei? Wiara w siebie to wiara w Boga. Ja i Bóg to jedno. Nieskończony Bóg nieskończonych Ja.Jestem który jestem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.