Autorka „Harry’ego Pottera” znów naraziła się LGBT+

Opublikowano: 03.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1474

J.K. Rowling, autorka serii o nastoletnim czarodzieju, w ostrych słowach komentuje nowe prawo wprowadzone w Szkocji. Pisarka znów podpadła środowisku LGBT+.

Od poniedziałku w Szkocji działa prawo dot. mowy nienawiści. Autorka Harry’ego Pottera, która znana jest ze swoich bardzo jasnych poglądów na temat środowiska transgender, twierdzi, że nowe prawo oznacza śmierć wolności słowa.

Pisarka uważa, że chroniąc osoby transseksualne i nie pozwalając na dokładny opis płci biologicznej, Szkocja działa przeciwko kobietom.

Wczorajszy dzień autorka spędziła na udostępnianiu w sieci przypadków, gdy groźni przestępcy „zmieniali płeć” po skazaniu, by trafić do damskich więzień.

„Nie da się dokładnie opisać rzeczywistości przemocy i przemocy na tle seksualnym wobec kobiet i dziewcząt, ani zająć się obecnymi atakami na prawa kobiet i dziewcząt, dopóki nie będziemy mogli nazywać mężczyzn mężczyznami” – pisze Rowling na X.

Pisarka na co dzień mieszka w stolicy Szkocji – Edynburgu. „Obecnie przebywam poza krajem, ale jeśli to, co tu napisałem, kwalifikuje się jako przestępstwo w rozumieniu nowej ustawy, nie mogę się doczekać, aż mnie aresztują, kiedy wrócę do miejsca narodzin szkockiego oświecenia” – stwierdziła.

Lewica od lat próbuje medialnie zniszczyć autorkę serii o Harrym Potterze, jednak Rowling pomimo wszystkich przeciwności utrzymuje się w ścisłej topce najlepiej sprzedających się autorów na świecie i w historii, a ogromny majątek zapewnił jej niezależność finansową, dzięki której dziś może ona pisać, co zechce. W przygotowaniu jest obecnie serial ze świata Harry’ego Pottera – to pokazuje, jak daremne są próby zrobienia z Rowling persony nona grata.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.