Gruzja zamierza ograniczyć propagandę LGBT

Opublikowano: 04.04.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 909

Rządząca partia Gruzińskie Marzenie zapowiedziała wprowadzenie bardziej restrykcyjnego prawa wobec propagandy ruchu LGBT. Ugrupowanie twierdzi, że chce w ten sposób chronić rodzinę i osoby nieletnie. Ponadto władze w Tbilisi wracają do oprotestowanej przez państwa zachodnie ustawy o zagranicznych agentach, która ma uregulować sposób działania obcych organizacji.

Lider frakcji parlamentarnej Gruzińskiego Marzenia, Mamuka Mdinaradze, zapowiedział uchwalenie prawa zakazującego zmiany płci oraz adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Dodatkowo nielegalne byłyby „spotkania popularyzujące związków intymnych osób tej samej płci”.

Zdaniem Mdinaradze, ochrona rodziny i nieletnich przed propagandą ruchu LGBTQWERTY powinna mieć także umocowanie konstytucyjne, aby nikt nie mógł narzucić Gruzji związków homoseksualnych. Ustawa zasadnicza definiowałaby więc małżeństwo jako związek biologicznej kobiety i biologicznego mężczyzny.

Gruziński parlament powraca ponadto do prac nad ustawą o zagranicznych agentach, które wstrzymano po ubiegłorocznej krytyce ze strony państw zachodnich. Marszałek Szalwa Papuaszwili powiedział, że ówczesne protesty były „oszustwem stulecia” i atakiem informacyjnym przeciwko gruzińskiemu społeczeństwu.

Przedstawiciele rządzącej Gruzją partii chcą wzorować się na analogicznych przepisach obowiązujących w Stanach Zjednoczonych, Izraelu czy w Australii.

Na podstawie: DW.com, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Flibusta 04.04.2024 14:13

    Jestem za.

    Nie dlatego, że miałabym coś przeciwko osobom o innej orientacji seksualnej, ale dlatego, że znam kilka takich osób i wiem, że wcale nie chcą one politycznego szumu wokół nich.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.