Tajne laboratoria USA na Ukrainie

Opublikowano: 01.02.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 29296

W ciągu ostatnich kilku lat, odnotowano liczne epidemie mniej lub bardziej egzotycznych chorób, które zainfekowały tysiące ludzi na Ukrainie. W ciągu ostatnich 10 lat zarówno patogeny przenoszone drogą powietrzną jak i kropelkową, wykryto w całym kraju w liczbie wyższej niż średnia krajowa. Te śmiertelne choroby to ptasia i świńska grypa, odra i zatrucia jadem kiełbasianym.

Każdego roku na Ukrainie coraz więcej ludzi umiera na rzadkie i dziwne choroby. Czy mogą mieć z tym związek finansowane przez Pentagon Laboratoria Obrony Biologicznej?

Od 2005 roku USA sfinansowały do 16 laboratoriów „obrony biologicznej” na terenie całej Ukrainy. Niedawno hakerzy z grupy „Cyber Berkut” odkryli tajną sieć powiązań finansowych Ukraińskiego Departamentu Obrony stojących za tymi właśnie laboratoriami „obrony biologicznej”. Ujawnili też, kto za nimi stoi i do czego są w rzeczywistości wykorzystywane. W ostatnich latach ukraińskie miasto Izmail, w południowo-zachodniej części obwodu odeskiego, doświadczyło tajemniczego wybuchu niezidentyfikowanej infekcji jelitowej, która doprowadziła do hospitalizacji ponad 400 dzieci w ciągu 24 godzin.

“Epidemia w Izmail. Wszystko, co musisz wiedzieć o infekcji jelitowej”, 07.02.2017: “Stan epidemii infekcji jelitowej w Izmail osiągnęła skalę katastrofy narodowej. Pierwsze doniesienia o hospitalizowanych mieszkańcach miasta i okolic otrzymano 17 czerwca, a 18 czerwca wiadomo już było o setkach ofiar. 19 czerwca stało się jasne, że władze lokalne nie są w stanie sobie z tym samodzielnie poradzić, a z kolei 20 czerwca liczba nowo zarażonych infekcją jelitową już zaczęła spadać.”

W 2009 roku na zachodniej Ukrainie wystąpił „niezwykle wysoki poziom” ptasiej grypy. Następnie w 2016 roku Ukraina została dotknięta zarówno ptasią, jak i świńską grypą. Świńska grypa spowodowała śmierć setek ludzi i doprowadziła do śmiertelnego zakażenia SARS. Epidemia ptasiej grypy, która była trzecią tego typu epidemią na Ukrainie od 2005 r., spowodowała wprowadzenie unijnego zakazu importu drobiu z tego kraju.

“Pandemia (H1N1) 2009, Ukraina” – World Health Organization, 11.01.2009: “W dniu 28 października 2009 r. Ministerstwo Zdrowia Ukrainy poinformowało WHO, za pośrednictwem krajowego biura WHO na Ukrainie, o bardzo wielu przypadkach ostrej choroby układu oddechowego w zachodniej części kraju, oraz związanej z nią zwiększoną liczbą osób hospitalizowanych i ofiarami śmiertelnymi. Na dzień 30 października 2009 r. do szpitali przyjęto ponad 2300 osób, w tym ponad 1100 dzieci. Sto trzydzieści jeden (131) przypadków wymagało intensywnej opieki, w tym 32 dzieci. Na dzień 31 października 2009 r. zarejestrowano łącznie 38 ofiar śmiertelnych związanych z ciężkimi objawami (ARI – Acute Respiratory Illness). (…) Sytuacja szybko się zmienia wraz z zaobserwowanym wysokim poziomem ostrej niewydolności oddechowej (ARI) / choroby grypopodobnej (ILI – Influenza-like-illness) w regionach Tarnopola, Lwowa, Iwano-Frankowska i Czerniowc.”

“Epidemia świńskiej grypy zabija ponad 300 osób na Ukrainie, ponieważ wirus osiąga poziom epidemii w niektórych regionach”, Independent.co.uk, 18.02.2016: “Ponad 300 osób zmarło przez niewiele ponad cztery miesiące w wyniku epidemii świńskiej grypy na Ukrainie. Minister zdrowia kraju, Alexander Kvitashvili, wezwał społeczeństwo, do zachowania spokoju, ale jak dotychczas zgłoszono 3,8 miliona przypadków grypy i SARS (ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej), a kolejne zachorowania nie wykazuje oznak spowolnienia epidemii.”

“Ukraina po 8 latach ponownie zaatakowała ptasia grypa”, Segodnya.ua, 12.02.2016: “W jednej z wiosek regionu Cherson odnotowano ostatnio wybuch ptasiej grypy. Groźny wirus był przyczyna padnięcia ptactwa w pięciu prywatnych gospodarstwach. Ostatni raz ta choroba pojawiła się w naszym kraju w 2008 roku, a także na południu – na Krymie. Segodnya.ua dowiedział się, że wirus może rozprzestrzenić się na regiony Odessa i Nikolaev, oraz może zagrażać ludziom.”

Ostatnio na Ukrainie pojawiła się nietypowa epidemia odry i zatrucie jadem kiełbasianym, przy czym ten ostatni zabił pewną liczbę osób.

“Smutna nieuchronność wybuchu epidemii odry na Ukrainie”, UNICEF, 27.07.2017: “Wybuch epidemii odry na Ukrainie gwałtownie się rozprzestrzenia. W tym roku było aż 1000 przypadków, jest to 20 razy więcej niż w całym ubiegłym roku. Odra zgłaszana jest wśród dzieci, nastolatków i dorosłych w 14 z 24 prowincji w kraju.”

“Aktualizacja dotycząca zatrucia jadem kiełbasianym na Ukrainie: 76 przypadków w tym roku, dostarczono szczepionki”, OutbreakNewsToday.com – 07/06/2107: “W następstwie epidemii zatrucia jadem kiełbasianym na Ukrainie w tym roku, urzędnicy służby zdrowia ogłosili we wtorek, że zgłoszono 76 przypadków zatrucia jadem kiełbasianym, w tym 8 zgonów. Częścią problemu z opanowaniem tej sytuacji, był brak szczepionek z antytoksyną jadu kiełbasianego, których kraj nie miał na stanie od 2014 r. Antytoksyna jest produkowana tylko przez kilka firm na całym świecie i została zakupiona przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNDP). Wysokiej jakości leki trafiły z Kanady na lotnisko w Kijowie, gdzie zostały przekazane Ministerstwu Zdrowia.”

Jak widać w powyższym artykule, antytoksyny jadu kiełbasianego, zostały dostarczone przez kanadyjską firmę. Są produkowane i sprzedawane tylko przez kilka firm na całym świecie. Jedyną kanadyjską firmą, którą udało mi się znaleźć i która produkuje antytoksynę, jest kanadyjska firma Cangene Corporation będąca własnością amerykańską. Otrzymuje ona wsparcie finansowe od rządu amerykańskiego za pośrednictwem Biomedical Advanced Research and Development Authority (BARDA) w celu opracowania tego leku.

“FDA zatwierdza leczenie zatrucia jadem kiełbasianym przez Cangene Corporation”, BioSpace.com, 25.03.2013: “Firma Cangene opracowała BAT w ramach umowy o wartości 427 milionów USD z Biomedical Advanced Research and Development Authority (BARDA), w Biurze Asystenta Sekretarza ds. Gotowości i Reagowania w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej USA.”

Cangene Corporation była firmą bio-farmaceutyczną z siedzibą w Winnipeg, Manitoba, Kanada. Założona w 1984 roku specjalizuje się w hiperimmunach, pośrednictwie, bio-farmaceutykach i obronie biologicznej. W lutym 2014 r. Firma została przejęta przez Emergent BioSolutions.

“Emergent BioSolutions otwiera rozbudowaną fabrykę szczepionek East Baltimore”, BaltimoreSun.com – 08.05.2017: “Emergent BioSolutions, we współpracy z rządem federalnym, wydał 80 milionów dolarów na rozbudowę swojej fabryki w East Lombard Street w pobliżu Johns Hopkins Bayview Medical Center.”

“Dzięki ekspansji nowej placówki, urzędnicy federalni będą mieć niezbędny dostęp szczepionek. Umożliwia to również deweloperowi i producentowi leków z Gaithersburgu zwiększenie kontraktów na leki, sprzedawane na rynku komercyjnym i przyspieszenie rozwoju własnej linii produkcyjnej.”

“Opracowuje on nową szczepionkę przeciwko wąglikowi i pracuje nad potencjalnymi terapiami przeciw grypie, gorączce Denga, wirusom Zika i Eboli oraz innym chorobom. Havey powiedział, że firma zamierza podwoić swoje przychody do 1 miliarda dolarów rocznie do 2020 roku.”

“Emergent BioSolutions otrzymuje pozwolenie od kanadyjskiej służby zdrowia na antytoksynę jadu kiełbasianego”, TheStreet.com, 12.12.2016: “Emergent wyraża swoje zadowolenie z faktu, że Ministerstwo Zdrowia Kanady zatwierdziło ten krytyczny środek przeciwko toksynom jadu kiełbasianego, który został zidentyfikowany przez Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz Agencji Zdrowia Publicznego Kanady jako jeden z groźniejszych czynników chorobowych”, powiedział Adam Havey, wiceprezes wykonawczy i prezes działu obrony biologicznej w Emergent BioSolutions. „Jako wiodący światowy dostawca medycznych środków zapobiegawczych zagrożeniom CBRNE i pojawiającym się chorobom zakaźnym, Emergent angażuje się w pomoc zaprzyjaźnionym rządom w zaspokojeniu ich potrzeb w zakresie gotowości do zwalczania tychże zagrożeń. Oczekujemy rozszerzenia naszych długotrwałych relacji z rządem kanadyjskim i rozwijania podobnych relacji poza Ameryką Północną. jako kluczowy cel strategiczny organizacji.”

“Ministerstwo Zdrowia nabywa surowicę przed zatruciem jadem kiełbasianym za pośrednictwem organizacji międzynarodowych”, Interfax.com.ua, 13.06.2017: “Ministerstwo Zdrowia Ukrainy planuje zakup serum przeciwko jadowi kiełbasianemu poprzez organizacje międzynarodowe, ponieważ taki mechanizm pozwoli na zakup leków, które nie są obecnie zarejestrowane na Ukrainie. Ministerstwo zdrowia przygotowało obliczenia odpowiedniego budżetu w celu zakupu szczepionek przeciw z błonicy, wściekliźnie, tężcowi, zatruciu jadem kiełbasianym oraz malarii.”

Wygląda więc na to, że Emergent Bio Solutions, częściowo finansowane przez rząd Stanów Zjednoczonych, zyskałoby zarobek rzędu setek milionów dolarów ze sprzedaży antytoksyny jadu kiełbasianego zakupionego na rzecz ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia poprzez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). W przeszłości Emergent Bio Solutions przygotowało nawet szczepionki przeciwko wąglikowi, a ostatnio wygrało ważny przetarg z rządem Stanów Zjednoczonych na badania i opracowanie szczepionek przeciw wirusom Eboli i Zika.

“Emergent BioSolutions wygrywa przetarg na opracowanie szczepionki przeciw wirusowi Zika”, Archive.is, “NY Times”, 27.06.2016: “Emergent BioSolutions stał się znany w momencie kiedy rozpoczął dostawę szczepionki przeciw wąglikowi w 2002 roku, po tym jak koperty wypełnione wąglikiem zaczęły docierać do skrzynek pocztowych znanych osobistości. W 2012 roku wygrał ośmioletni kontrakt o wartości 220 milionów dolarów, na mocy którego zobowiązał się do walki Ebolą. Kolejna szansa nastała wraz z kryzysem spowodowanym wirusem Zika.”

Istnieje wiele innych przypadków epidemii różnych chorób na Ukrainie. Trzeba po prostu szukać słów kluczowych, takich jak: Ukraina, epidemia i choroba, aby przekonać się samemu, ale raport który stworzyłem i tu przedstawiam, jest najbardziej wymowny. Zaczyna się od roku 2005, w którym zaczyna się pierwsza znacząca epidemia ptasiej grypy na Ukrainie.

“Ptasia grypa, Ukraina”, Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, 12.07.2005: “Jak rozległa jest ptasia grypa na Ukrainie i jaki był status choroby na Ukrainie przed wybuchem? W dniu 5 grudnia 2005 r. odnotowano ogniska wirusa ptasiej grypy podtypu H5 w pięciu wioskach położonych w trzech okręgach (Dzhankoyskiy, Nizhnegorskiy i Sovetskiy) Autonomicznej Republiki Krymskiej. Epidemie podobno rozpoczęły się 25 listopada (…). Jest to pierwsze odnotowane wystąpienie ptasiej grypy (AI – “avian influenza)” na Ukrainie.”

Wszystkie te epidemie chorób są zbieżne z gwałtownym wzrostem laboratoriów obrony biologicznej wspieranych przez Pentagon, które zostały utworzone przez Departament Obrony USA na Ukrainie od 2005 roku.

“Program redukcji zagrożenia biologicznego”, Ambasada USA na Ukrainie.

Projekt ten rozpoczął się w 2005 r., Kiedy senator Lugar i senator Obama byli świadkami podpisania umowy między Ministerstwem Zdrowia Ukrainy a Departamentem Obrony USA. Od tego czasu Państwowa Służba Weterynaryjna i Fitosanitarna oraz Akademia Nauk Rolniczych zostały wybrane jako podwykonawcy porozumienia.

Trzy filary Programu Redukcji Zagrożeń Biologicznych na Ukrainie to:

– lepszy nadzór nad chorobami;

– konsolidacja szczególnie niebezpiecznych czynników chorobotwórczych z najnowocześniejszymi urządzeniami (BSL) zabezpieczenia biologicznego poziomu III (jedno laboratorium BSL-III do badania ludzkich patogenów i jedno laboratorium BSL-III dla patogenów zwierzęcych);

– współpraca przy programach naukowych.

Od stycznia 2013 r. Rząd USA zmodernizował laboratoria Ministerstwa Zdrowia i Weterynarii we Lwowie, Odessie, Użgorodzie, Tarnopolu, Charkowie, Symferopolu, Kijowie, Dniepropietrowsku i Ługańsku.

W powyższej umowie z 2005 r. podkreśliłem niektóre z najbardziej jej restrykcyjnych elementów. Stany Zjednoczone zgodziły się bezwarunkowo finansować laboratoria i badania na Ukrainie w zamian chcą być zaangażowane we wszystkie badania, a także być powiadamiane o wszystkich przypadkach toksycznych chorób. Jak widać Departament Obrony USA ma pełną kontrolę nad tym, co Ukraina może i nie może zrobić ze śmiertelnymi patogenami.

Kolejny kontrakt pochodzi z 2012 roku, w którym rząd USA zapłacił amerykańskim firmom budowlanym i inżynieryjnym, aby zbudowały jedno z laboratoriów obrony biologicznej w Chersoniu na Ukrainie. To tylko jeden z wielu kontraktów budowlanych, które firmy budowlane otrzymały od Pentagonu. Cherson jest również jednym z miejsc, w których wybuchła ptasia grypa w 2016 roku.

Black & Veatch to amerykańska firma zajmująca się inżynierią, zaopatrywaniem i budownictwem (EPC – engineering, procurement, construction ) oraz firmą konsultingową, która specjalizuje się w rozwoju infrastruktury w energetyce, gazownictwie i ropie naftowej, wodzie, górnictwie, telekomunikacji, centrach danych, inteligentnych miastach, instytucjach rządowych oraz bankowości oraz rynkach finansowych. Firma współpracuje z rządem USA od 1917 roku. Jest to kolejna amerykańska firma mająca głębokie powiązania z rządem USA, który zarabia miliony dolarów na projektach obrony biologicznej zapoczątkowanych w całej Ukrainie.

Pro-rosyjska, ukraińska grupa hakerów Cyber-Berkut twierdzi, że odkryła złożoną sieć funduszy wykorzystywanych w celu finansowania tajnych badań mających miejsce w laboratoriach obrony biologicznej na Ukrainie nadzorowanych przez Pentagon. Odbywają się one pod przykrywką amerykańskich organizacji pozarządowych i pod przewodnictwem amerykańskich służb wywiadowczych. Tak więc Cyber-Berkut zdecydował się na zhakowanie e-maili dr. Eliota J. Pearlmana, obywatela USA, oraz szefa Zarządu Międzynarodowego Instytutu HIV/AIDS i TB na Ukrainie.

Dr Pearlman pracował w armii amerykańskiej przez 27 lat jako chirurg oraz w dziedzinie medycyny prewencyjnej, zanim przeprowadził się na Ukrainę w 1991 roku. Po przeprowadzce na Ukrainę pracował nad różnymi projektami USAID i ustanowił Międzynarodowy Instytut HIV/AIDS i Gruźlicy (IHATI) na Ukrainie w 2002 r.

“Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) to agencja rządu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna głównie za administrowanie cywilną pomocą zagraniczną.”

Nie tylko Międzynarodowy Instytut HIV/AIDS i TB współpracuje z USAID. Otrzymuje on również fundusze federalne od System for Award Management.

Użytkownicy partycypujący w SAM to urzędnicy kontraktowi, grantodawcy, wykonawców. Te wymagane do rejestracji w SAM obejmują:

– Handlowcy: ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą z rządem federalnym „będą w stanie zalogować się do jednego systemu, aby zarządzać informacjami o swojej jednostce w jednym wpisie, z jedną datą wygaśnięcia, poprzez jeden usprawniony proces biznesowy. Agencje federalne będą mogły pozyskać w jednym miejscu informacje o podmiotach przed ich nagradzaniem. Każdy użytkownik będzie miał mniejszą ilość haseł do zapamiętania oraz zobaczy korzyści płynące z ponownego wykorzystania danych, ponieważ informacje są wprowadzane do SAM raz i ponownie wykorzystywane w całym systemie;

– Osoby ubiegające się o granty i stypendyści: Aktywna rejestracja SAM jest warunkiem wstępnym pomyślnego złożenia wniosków o dofinansowanie.

„Cyber-Berkut śledzi działania amerykańskich służb specjalnych i organizacji pozarządowych na Ukrainie”. Według grupy haktywistów z Cyber-Berkut, wielu Ukraińców uważa, że proliferacja tych patogenów jest spowodowana „tajnymi eksperymentami” przeprowadzanymi w amerykańskich laboratoriach obrony biologicznej działających na terenie Ukrainy. Od 2005 r. Amerykański Departament Obrony sfinansował co najmniej 15 z tych laboratoriów, które jak mówią, służą wyłącznie zmniejszeniu zagrożeń biologicznych. Cyber-Berkut wyjaśnia, że większość pracowników laboratoriów to rdzenni Ukraińcy, jednakże większość z nich nie ma dostępu do magazynów i wewnętrznych obiektów zawierających próbki wirusów i bakterii.

W dalszym ciągu w swoim blogu wyjaśniają, że: “Laboratoria są zgłaszane oficjalnie jako działające pod ukraińskim Ministerstwem Zdrowia, co jest ewidentnie tylko formalnością, biorąc pod uwagę, że od 1 sierpnia 2016 r. Departamentem kieruje Ulyana Suprun, obywatelka amerykańska i działaczka Majdanu. W rzeczywistości tajne badania nad substancjami biologicznymi są prowadzone przez Pentagon. Są to “Agencja Wywiadowcza Departamentu Obrony (DIA) “i jej komponenty, Narodowe Centrum Wywiadu Medycznego, które prowadzi amerykańskie tajne projekty biologiczne w USA. Ten ostatni znajduje się w Fort Detrick w stanie Maryland. Projekty biologiczne DIA w innych krajach, w szczególności na Ukrainie, są realizowane pod przykrywką organów rządowych i organizacji komercyjnych.”

“Agencja Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA – “Defense Threat Reduction Agency”) Pentagonu zajmuje się budową i utrzymaniem laboratoriów. Kevin Garrett jest odpowiedzialny za ukraińską jednostkę w kwaterze głównej DTRA. Reprezentowaniem agencji na Ukrainie zajmuje się Joanna L. Wintrol, pracownik ambasady USA. Praca amerykańskich specjalistów w zastrzeżonych sekcjach laboratoriów biologicznych jest nadzorowana przez Milesa Dudleya, urzędnika departamentu politycznego ambasady USA i oficera DIA.”

“Jeśli chodzi o sferę komercyjną, zaangażowanie wywiadowcze znajduje się pod przykrywką Black & Veatch Special Projects Corp, generalnego wykonawcę budowy, wyposażenia i dalszego utrzymania laboratoriów, w tym badań biologicznych. Ukraińska firma Metabiota jest podwykonawcą. Znajduje się ona w tym samym biurze, co Black & Veatch i nie podlega prawodawstwu Ukrainy. Strukturę wojskowej aktywności wojskowej USA na Ukrainie można przedstawić w następujący sposób:”

“Ministerstwo Opieki Zdrowotnej Ukrainy jest głównym organem opieki zdrowotnej w systemie rządowym. Jego obsada opiera się na byłych ministerstwach służby zdrowia. Naturalizowana Ukrainka Ulana Suprun została wybrana na stanowisko ministra 27 lipca 2016 r. 11 lipca 2015 r. Prezydent Petro Poroszenko przyznał jej obywatelstwo. (…) Sekcja koordynacji i zapewniania opieki medycznej podczas operacji antyterrorystycznych, nagłych wypadków i stanu wojennego.”

“Ulana Suprun jest lekarzem medycyny, dyrektorem Inicjatyw Humanitarnych w Światowym Kongresie Ukraińców i założycielem Patriot Defense. (…) W 2013 r. wraz z mężem przeprowadzili się na Ukrainę. Od 29 listopada obaj byli na Majdanie podczas Rewolucji Godności w Kijowie (rewolucja ukraińska z 2014 r.). Ulana pracował w służbach medycznych Euromajdanu.”

Istnieje wiele osób, które uważają, że amerykańskie projekty z zakresu bezpieczeństwa biologicznego, które są odpowiedzialne za uruchomienie tych laboratoriów na Ukrainie, są tak naprawdę ukrytym sposobem obejścia Konwencji o broni biologicznej z 1972 roku, oraz że laboratoria obrony biologicznej, które są rzekomo używane w celu zmniejszenia zagrożeń biologicznych na Ukrainie, są w rzeczywistości siecią obiektów badawczych kontrolowanych przez Pentagon, aby badać wpływ wirusów i bakterii na społeczeństwo ukraińskie, zwierzęta i rośliny.

Dziennikarz Jeffrey Silverman twierdzi, że celem laboratoriów obrony biologicznej, jest badanie broni biologicznej w miejscach znajdujących się daleko od USA. Byłoby to pomocne nie tylko w obchodzeniu konwencji genewskiej, ale także pomogłoby w testowaniu, śledzeniu i monitorowaniu rozprzestrzeniania się czynników biologicznych w terenie w nadziei, że staną się bardziej zjadliwe.

Taki zabieg, umożliwiłby także poszerzenie bazy wiedzy, oraz opracowanie technologii, która mogłaby zostać wykorzystana do ataków wrogich instalacji zajmujących się pracami nad bronią biologiczną w innych częściach świata. Mogą nawet zostać użyte do przeprowadzenia operacji sabotażowych, które mogą spowodować szkody w społeczeństwie i gospodarce krajów (Rosja), w pobliżu których działają te laboratoria. Firmy farmaceutyczne również odniosłyby znaczne korzyści finansowe, dzięki finansowaniu rozwoju nowych leków i szczepionek, które pomogą walczyć z różnymi patogenami.

Zapotrzebowanie Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych dotyczące próbek RNA i mazi stawowej pochodzących od Rosjan o europejskich korzeniach, doprowadziło do spekulacji, że laboratoria ochrony biologicznej są wykorzystywane jako fabryki broni biologicznej do badań i opracowywania broni biologicznych do użycia przeciwko Rosjanom.

„Wirusy broniące? US Air Force umieszcza reklamę na próbki biologiczne od Rosjan”, RT.com, 28.07.2017: “Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zamierzają pozyskać próbki kwasu rybonukleinowego (RNA) i płynu maziowego od Rosjan, zgodnie z rządową stroną internetową używaną do składania ofert. Przyczyna zamówienia nie została określona. Dowództwo Sił Powietrznych i Szkolenia Sił Powietrznych umieściło na stronie „Federalnych Możliwości Biznesowych” listę zapytań o co najmniej 12 próbek RNA od Rosjan o europejskim pochodzeniu, a także 27 próbek płynu maziowego.”

Epidemie rzadkich chorób, które nękały Ukrainę przez ostatnie dziesięć lat, mogły być spowodowane przypadkowymi wyciekami patogenów z tych laboratoriów. Jednak wydaje się to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę ilość pieniędzy wydanych na te laboratoria oraz zaangażowanie wysoko wykwalifikowanych amerykańskich specjalistów. Patrząc na wszystkie przedstawione dowody wydaje się prawdopodobne, że te egzotyczne i rzadkie choroby zostały celowo rozprzestrzenione i stanowiły część eksperymentu służącego do modyfikowania, testowania i ulepszania wirusów w celu wykorzystania ich w walce lub tajnych operacjach. To, w połączeniu z ogromnymi wydatkami USA na różne projekty chemiczne i biologiczne sprawia, że jest to bardzo przerażające i potencjalnie realne zagrożenie.

Tłumaczenie: Enigmatis
Źródło oryginalne: Steemit.com
Źródła polskie: Enigmatis.info, WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.