Niemiecki sąd ukarał polskiego księdza i jego wydawcę

Opublikowano: 21.05.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1132

Niemiecki sąd ukarał polskiego księdza i jego niemieckiego wydawcę grzywną w wysokości tysięcy euro po ich apelacji od poprzedniego wyroku, za „mowę nienawiści” wobec homoseksualistów.

Po dzisiejszym przesłuchaniu w Kolonii ks. Dariusz Oko został ukarany grzywną za mowę nienawiści i podżeganie do nienawiści za artykuł, który opublikował w niemieckim czasopiśmie teologicznym Theologisches w styczniu 2021 r. Został ukarany grzywną w wysokości 3150 euro (3325 USD). Drugi oskarżony, 91-letni ks. Johannes Stöhr, redaktor naczelny czasopisma, będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 4000 euro (4222 USD). Pieniądze trafią na cele charytatywne.

Jednak według polskiego serwisu informacyjnego „Polonia Christiana”, Oko i Stöhr nie zostali za nic skazani.

Polonia Christiana napisała, że polski ksiądz był zadowolony z dzisiejszej decyzji, mówiąc, że to „remis”. „Jako ks. Oko mówi, że jest remis; ksiądz wyraził żal na sali sądowej, że użył słów [w swoim kontrowersyjnym artykule], które były zbyt mocne. Według księdza, gdyby propozycja zapłaty grzywny na cele charytatywne nie została przyjęta, sąd mógł w kolejnych instancjach zażądać wycofania artykułu”.

Według regionalnej gazety z Nadrenii „Neue Ruhr Zietung” (NRZ), Oko stwierdził: „Żałuję, że użyłem tak mocnego sformułowania. Będę ostrożny w przyszłości, aby nie używać takich wyrażeń, które mogą ranić innych. To nie był mój zamiar”. NRZ poinformował, że sędzia zdecydował o umorzeniu sprawy „ponieważ oskarżeni wykazali skruchę i nie byli karani”. Dodał, że sędzia Schwartz i adwokaci „walczyli o wysokość grzywny”. Księża będą musieli wpłacić pieniądze stowarzyszeniu „Weisser Ring”, które pomaga ofiarom przestępstw.

Artykuł Oko, zatytułowany „O potrzebie ograniczenia kliki homoseksualnych w Kościele”, zwraca uwagę na przypadki nadużyć ze strony księży homoseksualnych i biskupów oraz szczegółowo opisuje mechanizmy wykorzystywane przez to, co nazywa „homoklanami” lub „homomafią” drapieżnych duchownych, aby uniknąć odpowiedzialności. W 50-stronicowym artykule Oko opisuje takich duchownych jako „kolonię pasożytów”, która „troszczy się przede wszystkim o siebie, a nie o gospodarzy, których kosztem żyje”, a także jako „plagę homoseksualną” lub „ raka, który jest nawet gotowy zabić swojego żywiciela”.

Wstępne orzeczenie Sądu Okręgowego w Kolonii w lipcu zeszłego roku zażądało, aby ks. Oko zapłacić grzywnę w wysokości 4800 euro lub odsiedział 120 dni więzienia po tym, jak sąd orzekł, że ks. Artykuł Oko stanowił „podżeganie do nienawiści” wobec homoseksualistów.

Ks. Johannes Stöhr, 91-letni redaktor naczelny Theologisches, również został oskarżony.

Zgłoszenie do prokuratury skierował ks. Wolfgang Rothe z Monachium, wcześniej związany z seminarium w Sankt Pölten w Austrii, skąd odszedł w atmosferze homoseksualnego skandalu. Ks. Rothe oskarżył ks. Oko i ks. Stöhra o „Volksverhetzung”, czyli podżeganie do nienawiści, w tym wypadku przeciwko homoseksualistom.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.