Cztery sprawy na Nowy Rok

Opublikowano: 01.01.2024 | Kategorie: Cenzura, Komunikaty

Liczba wyświetleń: 10254

1. Drobna zmiana na stronie głównej

Od dzisiaj mała zmiana na stronie głównej dotycząca playerów widocznych na górze strony. Postanowiłem uporządkować je i dlatego od dzisiaj po lewej stronie będą widoczne audycje, podcasty, vlogi, serwisy informacyjne i programy opiniotwórcze (sondy uliczne dyskusje, debaty, etc.). Po prawej stronie będą widoczne filmy fabularne, teledyski i filmy dokumentalne. Jestem ciekaw, co sądzicie o tej drobnej zmianie. A może wolicie odwrotną kolejność (to, co jest po lewej – miałoby być po prawej?).

2. Co nowego ws. walki sądowej „Wolnych Mediów” z ABW?

Po wygranej z ABW w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, służba ta złożyła skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Mimo wysłania wniosku o wgląd do akt niejawnych, do czego mam prawo, NSA wciąż nie podjął żadnej decyzji. ABW złożyła skargę kasacyjną na wyrok WSA ostatniego dnia przed uprawomocnieniem się wyroku, co oznacza, że ABW gra na zwłokę — czyli na przedawnienie sprawy.

Jeśli cenzura prewencyjna przekracza uprawnienia ABW, a wszystko na to wskazuje, okres przedawnienia może skrócić się na korzyść urzędnika z 10 lat do 5 lat. Nasz portal zablokowano czasowo na koniec kwietnia 2022 roku, co oznacza, że wkrótce miną dwa lata batalii. Sprawy w NSA toczą się z reguły 3 lata, a w przypadku przegranej, ABW na 100% odwoła się od wyroku NSA do Sądu Najwyższego, w którym na orzeczenia również długo się czeka. Istnieje więc realne zagrożenie, że zwycięży bezprawie. Nie z powodu argumentów ABW, lecz przedawnienia sprawy.

Jeśli do tego dojdzie, bezkarność ABW zagrozi praworządności w Polsce, gdyż służba z premedytacją będzie kalkulować łamanie prawa, licząc na uniknięcie odpowiedzialności z powodu sądowej przewlekłości rozpatrywania spraw. Nawet jeśli ABW przegra wszystkie rozprawy, może ostatecznie zatriumfować dzięki przedawnieniu. Czy tak ma wyglądać praworządność w Polsce?

3. Coraz trudniej zbierać środki na działalność portalu

Z Nowym Rokiem weszła w życie nowa płaca minimalna, która w pierwszej połowie roku wynosi 4242 zł. To spora podwyżka względem 3600 zł z drugiej połowy 2023 roku. Jak wiecie, koszty działalności naszego portalu to równowartość minimalnej płacy krajowej — niezbędne minimum do jako takiego godnego, acz oszczędnego życia. Kwota ta pozwala mi zajmować się Naszym Portalem i codziennie pracować nad nim dla Was przez około 9 godzin dziennie.

Wierni czytelnicy zapewne zauważyli, że w 2023 roku częściej niż w latach ubiegłych pojawiały się okienka z komunikatami o problemach zbiórkowych. W 2022 roku taka sytuacja wystąpiła 1 lub 2 razy, a w 2023 prawie co miesiąc. Co takiego się wydarzyło w ciągu jednego roku?

Cóż, działa tu zwykła matematyka. Jeśli liczba czytelników utrzymuje się na stałym, podobnym poziomie i wpłacają podobne kwoty darowizn, a płaca minimalna rośnie, to skutki statystyczne są oczywiste. Z tego powodu obawiam się, że w tym roku zbiórki na działalność Naszego Portalu mogą być jeszcze trudniejsze do ukończenia. Nie chcę prosić stałych darczyńców o „podwyżkę”, ponieważ i tak wiele już zrobili i wciąż robią, dlatego chciałbym prosić czytelników, którzy jeszcze nie dołączyli do darczyńców, o rozważenie dotowania Naszego Portalu. Im więcej osób będzie go wspierać, tym bardziej stabilna będzie jego przyszłość.

Przy okazji chciałbym ponownie GORĄCO PODZIĘKOWAĆ darczyńcom za nieobojętność i wspieranie „Wolnych Mediów”. Bez Waszej hojności Nasz Portal przestałby istnieć wiele lat temu. To dzięki Wam wciąż funkcjonuje. „Wolne Media” to moje hobby, z którego się utrzymuję. Dzięki dotacjom mogę poświęcać mu całkowicie czas, zapał i energię.

4. Życzenia

Z okazji 1 stycznia życzę wszystkim, oprócz globalistycznych elit NWO, szczęśliwego roku 2024!

Wspominanym „elitom” psychopatów życzę zaś otrzeźwienia, przebudzenia w nich dobra i zmiany planów na proludzkie, bo nie można dobra i szczęśliwości tworzyć ludzką krzywdą, nawet gdy chodzi o szczęście owego 1% populacji świata.

Wszystkim życzę, aby plany globalistów legły w gruzach a ludzkość przebudziła się i obaliła swych oprawców, zanim będzie za późno. Czego potrzeba ludzkości? Zdrowia, dobrobytu i życzliwości!

Maurycy Hawranek
Admin portalu WolneMedia.net


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

19 komentarzy

 1. Flibusta 01.01.2024 13:10

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku dla Admina pana Maurycego Hawranka oraz portalu “Wolne Media”!!!!

 2. Dociekliwy 01.01.2024 17:40

  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Admina i czytelników.
  Niestety z tym przebudzeniem ludzkości nie jest tak łatwo jak się wydaje.
  Mamy czasy apokaliptyczne , niezależnie od tego czy w to wierzymy.
  Wydarzenia są opisane w Apokalipsie ( choroby, wojny , głód, chip – znamię bestii).
  Bez Boga nikt nie da rady się obronić.
  Powodzenia

 3. Maximov 02.01.2024 07:38

  Nie obawiaj się Maurycy, będzie dobrze.
  Ja ze swojej strony zwiększę stałe miesięczne zlecenie z 50 do 100 złotych i innych też zachęcam do stałego wspierania portalu.
  Szczerze, nie wyobrażam sobie aby Wolnych Mediów mogło nie być.
  Jestem już na tym portalu od kilkunastu lat.
  Choć czasem są tu bzdury i lekko odjechani komentujący (to mój subiektywny punkt widzenia) to i tak jest to główny portal, z którego czerpię różne informacje.
  Na Nowy Rok życzę wszystkiego dobrego i zachęcam do wspierania Wolnych Mediów!

 4. Admin WM 02.01.2024 09:09

  @Maximov

  Dziękuję.

 5. Katana 02.01.2024 12:14

  “nie można dobra i szczęśliwości tworzyć ludzką krzywdą, nawet gdy chodzi o szczęście owego 1% populacji świata.”

  Noo… To zdanie wiąże mnie z szefem i uczestnikami jeszcze bardziej… Zrobię jakąś wpłatę i już będę opętany ;-))
  A konkurencja wykańcza się sama… bo nie ma to jak dobry Admin.

  Do powyższego zdania Pana Maurycego dodałbym: nawet gdy chodzi o krzywdę nie jednego a jednego nanopromila populacji świata… czyli tak jak robią na złych portalach.

  “Istnieje więc realne zagrożenie, że zwycięży bezprawie.”
  Ależ ono zwycięża co i rusz… Jest takie powiedzenie: “co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie”. I co ma sobie “wojewoda” nie pozwalać jak taki “smród” jeden z drugim pozwala sobie bezczelnie?

  Wszystkiego dobrego wszystkim tutejszym dobrym ludziom.

 6. Denisrozrabiaka 02.01.2024 14:53

  Szczęśliwego Nowego roku!

 7. Denisrozrabiaka 02.01.2024 14:57

  1.kolumny na telefonie (okienka) w pozycji pionowej pokazują tylko te po prawej, trzeba dać telefon w pozycji poziomej aby zobaczyć dwie kolumny- odkryłem to 5 miesięcy temu.

 8. Admin WM 02.01.2024 17:40

  @Denisrozrabiaka

  Prawdę mówiąc, to błąd, który mi umknął podczas ostatniej modernizacji. W wersji smartfonowej oba okienka miały się połączyć w jedno (10 slajdów w 1 okienku, zamiast dwóch okienek po 5 slajdów). Przy najbliższych modernizacjach szablonu będzie to poprawione (próbowałem sam to poprawić, ale skrypt jest zbyt rozbudowany i nie mogłem znaleźć, gdzie to siedzi).

 9. JedynaDroga 02.01.2024 18:36

  Czy istnieje możliwość zaaranżowania osobnego tematu, który był by widoczny przez dłuższy okres czasu np. jeden tydzień, później był by archiwizowany tak jak pozostałe treści na WM.

  Mam na myśli stworzenie swoistego tematu do luźnej wymiany poglądów, materiałów oraz linków.

  Sądzącej po komentarzach które pojawiają się pod niektórymi wątkami wielu z nas chciało by kontynuować wymianę poglądów , dzielić się swoimi przemyśleniami oraz materiałami przez dłuższy okres czasu aniżeli czas miedzy wrzuceniem artykułu a przeniesieniem go do archiwum.

 10. Admin WM 03.01.2024 05:06

  @JedynaDroga

  Musiałaby powstać osobna kategoria, w której ukazywałby się tylko JEDEN wpis (góra dwa) na tydzień. A to może być trudne, przy większej aktywności użytkowników, bo inni też mogliby chcieć skorzystać z tej opcji. Musiałbym wstrzymywać inne publikacje. Możliwe, że dałoby się natomiast stworzyć skrypt, który pokazywałby wpis z największą liczbą komentarzy z jakiegoś przedziału czasowego (np. z ostatnich 7 dni), ale to wymagałoby zatrudnienia specjalisty od skryptów WordPressa.

  To, o czym piszesz, przypomina pomysłem forum dyskusyjne. Trzy razy próbowałem je aktywować na Naszym Portalu, ale wszystkie okazały się fiaskiem (mało kto korzystał z forum, gdy można dyskutować w komentarzach pod artykułami). Mogę oczywiście spróbować po raz czwarty, ale wątpię, by efekt był inny, od poprzednich prób.

  Dla linków powstała kategoria „Linki zewnętrzne” (na stronie głównej nad komiksem).

 11. Katana 03.01.2024 12:29

  Oddzielne forum dyskusyjne rzeczywiście tu chyba nie wypali teraz.
  Dobrze mieć materiał dający pretekst do rozmawiania (o nim). To też niepotrzebne rozdrobnienie, też czasochłonne nieco bardziej. Każdy chyba po to swoje poglądy głosi by jak najwięcej ludzi skorzystało więc idą gdzie większy ruch.

 12. Fenix 05.01.2024 08:47

  Wszystkiego najlepszego Maurycy zdrowia i szczęścia w Nowym Roku. Satysfakcji z honorarium w pracy na WM. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli ,niech nam się darzy w pokoju i spokoju. Do siego roku!

 13. Katana 05.01.2024 09:58

  Fenix, do życzeń się dołączam (bo ładne są).
  Ale co z siem rokiem? Chyba coś skrobniesz czasem?

 14. Szurnięty Mędrzec 06.01.2024 20:32

  Oj dwa następne lata to będzie niezła jazda w porównaniu do kilku lat poprzednich, jeśli myśleliście że najgorsze już za wami to się myliliście. Ale mimo wszystko zmierza ku lepszemu

 15. Denisrozrabiaka 26.01.2024 14:13

  Od rana nie można było wejść na wolnemedia. Zacząłem się martwić. Sprawdzałem też maila, czy nie ma jakiegoś info

 16. Admin WM 26.01.2024 14:27

  Informacja była na Facebooku, Mindsie, Twitterze i Telegramie. Była awaria w firmie serwerowej.

 17. Denisrozrabiaka 26.01.2024 15:18

  Acha, no lepsze to niż moje domysły

 18. emigrant001 05.05.2024 19:32

  Maurycy. Podziwiam i szanuję co robisz.
  Chętnie bym się dołożył gdybyś poprawił zasięg.
  Bo warto, żeby więcej ludzi wiedziało co dla nich robisz:)
  Rzetelna Informacja.
  PS
  Kiedyś było tak, że dostawałem info mail w trakcie dyskusji.
  Można tak jeszcze raz?

 19. Admin WM 06.05.2024 10:52

  @emigrant001

  Wtyczka, która to robiła, przestała działać. Jak znajdzie się nowa, która działa, pewnie z niej skorzystam. Jeśli chodzi o zasięgi — codziennie pracuję nad ich poszerzaniem, ale chcieć a móc to dwie różne sprawy, zwłaszcza że ciągle portal WM jest blokowany np. przez „Facebooka” (nawet jak ktoś kliknie obserwowanie profilu WM na FB, to nie dostaje powiadomień), a od jakiegoś czasu także „Twittera” (zablokowali wysyłanie automatycznych wpisów o nowościach). Docieranie do szerszej społeczności to nie jest kwestia „chcę, czy nie chcę”, ale „jak to zrobić”, żeby zasięgi rosły. Wiele potrafię, ale nie jestem cudotwórcą. Każdy użytkownik może sam pomagać poszerzać zasięgi, np. linkując do WM to tu, to tam, albo zachęcając znajomych do odwiedzenia strony.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.