Skarga kasacyjna ABW została utajniona

Opublikowano: 07.09.2023 | Kategorie: Cenzura, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 15955

Właśnie otrzymałem z WSA pismo z informacją, że ABW złożyła skargę kasacyjną do NSA na wyrok, w którym WSA orzekł, że ABW blokując portal WolneMedia.net, czyli stosując cenzurę prewencyjną, złamała konstytucyjny zakaz cenzury prewencyjnej, a decyzja ABW została uznana za bezprawną.

ABW gra na czas, dlatego złożyła skargę kasacyjną ostatniego możliwego dnia, by jak najdłużej przeciągnąć sprawę i zapobiec uprawomocnieniu się wyroku WSA.

Teraz okazało się, że treść skargi kasacyjnej, czyli dlaczego uważają, iż wyrok należy skasować i unieważnić, jest tajna. Nie udzielono mi też żadnego pouczenia, co mogę w tej sprawie zrobić.

Wygląda to na próbę zamiecenia skandalu pod dywan w celu uniknięcia odpowiedzialności za nielegalne działania. Przypomnę, że zgodnie z „Ustawą o ABW i SW” jednym z celów ABW jest ochrona ładu konstytucyjnego, a ABW według sędziów złamała „Konstytucję”. Nic więc dziwnego, że stosują wszelkie możliwe sposoby, aby sprawa nie nabrała rozgłosu po uprawomocnieniu wyroku, co mogłoby skutkować nawet dymisją szefa ABW.

ABW ma prawo złożyć wniosek o kasację wyroku, a ja nie mam prawa wiedzieć dlaczego, bo to tajne. Skoro utajnili argumentację, to zapewne jest naciągana i jej upublicznienie skompromitowałoby ABW oraz rząd PiS-u.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. maj cher 07.09.2023 12:02

  “Poczekajcie na odwołanie itd. aż do uprawomocnienia … a potem na wyegzekwowanie wyroku, nie doceniacie perfidii systemu, w którym żyjemy.” – mój komentarz pod artykułem -” Wygraliśmy z ABW w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym” – w dniu 24.04.2023 roku.

 2. Flibusta 07.09.2023 15:58

  Służby zawsze ponad prawem.. smutne to. Taki dziwny mamy świat. Co ciekawe, teraz dopiero w dobie powszechnego przepływu informacji wychodzi na jaw w jakim bezmiarze kłamstw żyjemy… Teraz, bo dostęp do informacji jeszcze jest. Ze względu na powyższe nie wiadomo jak długo.

 3. replikant3d 07.09.2023 18:16

  A co ja wcześniej pisałem Maurycy? I sprawdza się teraz…

 4. Admin WM 07.09.2023 20:34

  Na etapie sądzenia się w WSA też tak było — sądowe pisma ABW były utajnione.

  To nierówność stron w sprawie sądowej. ABW ma prawo wiedzieć wszystko, a obywatel, którego prawa ABW złamała, ma nic nie wiedzieć do dnia rozprawy, a na rozprawie może poznać tylko ogólnikowe streszczenie tego, co było w owych tajnych aktach.

 5. xc1256 07.09.2023 21:04

  Mamy Stalinizm w surowej postaci, jak ************ wygrają będzie w pełnej.

 6. Henryk Sclaveni 07.09.2023 21:45

  Wolnemedia.net są jakie są. Dużo wątpliwej wiarygodności newsów etc, ale zgody na cenzurę władze u mnie nigdy nie dostaną. Trzymam za was kciuki. Na PiS nigdy głosu nie oddam i będę wszystkich namawiał, aby tego nie robili. Zasada jest prosta. Jak zignorujemy dojeżdżanie innych, to kiedy nas dojadą, nie będzie już nikogo kto by mógł pomóc.

 7. magicznemrau 13.10.2023 13:12

  na jakiej podstawie strona moze cos takiego utajnic? przeciez to narusza rownosc przed prawem

 8. Katarzyna TG 09.11.2023 19:26

  @Admin WM

  Jaki jest aktualny status tej sprawy, coś się zmieniło?

 9. Admin WM 15.12.2023 12:27

  Dzwoniłem tam dzisiaj. Poza tym, że poznałem nowy numer sygnatury akt, sprawa czeka na decyzję NSA, co dalej ze skargą kasacyjną ABW. Podobno rozpatrywanie spraw trwa w NSA nawet 3 lata, ale czasami, jeśli sędzia uzna, że sprawa jest nadzwyczajnie ważna, udaje się ten czas skrócić.

 10. RobG56 27.02.2024 20:43

  Uwazam, że należy walczyć. Bo w wyniku tej walki coraz większa rzesza ludzi utwardza się, że IIIRP to państwo bezprawia. To ważne, gdyż daje zaczyn dla przyszlych zmian. Oraz wskazuje imiennie na złoczyńców.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.