ABW złożyła skargę kasacyjną do NSA

Opublikowano: 23.08.2023 | Kategorie: Cenzura, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6708

Dzisiaj zadzwoniłem do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, by dowiedzieć się, czy wyrok ws. blokowania naszego portalu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego się uprawomocnił.

Przypomnę, że ABW, zgodnie z ustawą o ABW, ma obowiązek strzec ładu konstytucyjnego w Polsce. WSA w wyroku stwierdził, że decyzja ABW była bezprawna, a ABW złamała konstytucyjny zakaz cenzury prewencyjnej. Czyli zamiast dbać o ład konstytucyjny, robią coś wręcz przeciwnego. Sąd nie pozostawił suchej nitki na dokumentach dowodowych z teczki ABW, dosłownie je zmasakrował.

Teraz okazało się, że ABW wysłała do NSA skargę kasacyjną, czyli chce uniknąć odpowiedzialności za bezprawną cenzurę prewencyjną.

Do chwili obecnej nie otrzymałem z sądu pisma ABW ws. skargi kasacyjnej. Wiem o tym wyłącznie z rozmowy telefonicznej z WSA. Zapewne z wysłaniem skargi kasacyjnej czekali do ostatniej chwili, by jak najdłużej przeciągnąć sprawę. Możliwe, że decyzja NSA o przyjęciu skargi kasacyjnej lub jej odrzuceniu, zapadnie już po wyborach parlamentarnych.

ABW, która powinna zajmować się m.in. sprawdzaniem, czy rząd nie spiskuje przeciwko Polsce i Polakom (np. z WEF), grzecznie wykonuje jego nielegalne polecenia polityczne — w tym wypadku zwalczając legalne media krytykujące rząd.

Teraz są dwie możliwości — NSA może odrzucić lub przyjąć skargę kasacyjną. Jeśli odrzuci, wyrok się uprawomocni. Jeśli skasuje, zgodnie z życzeniem bezpieki, wówczas złożymy skargę do Sądu Najwyższego, a potem, jeśli Sąd Najwyższy utrzyma kasację, droga krajowa wyczerpie się i zostanie złożona skarga do trybunału europejskiego (nie jestem pewien, czy ETPC czy TSUE, ale prawnicy będą wiedzieć).

Jeśli NSA skasuje wyrok, ABW znów może nas zablokować, dlatego walka o praworządność i wolność słowa wciąż trwa, gdyż od niej zależy byt naszego portalu.

Podejrzewam, że decyzja NSA zapadnie po wyborach parlamentarnych (jeśli PiS do nich dopuści), i potencjalnej zmianie rządu (która może poskutkować zdymisjonowaniem szefa ABW).

Maurycy Hawranek
Administrator „Wolnych Mediów”


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. replikant3d 23.08.2023 18:45

  A co ja wczesniej pisałem? że właśnie tak będzie bo ta ,,hydra,, nie odpuści. A to dopiero poczatek… Jeżeli chodzi o blokowanie mediów, to dzieje się na całym świecie, więc w tym przypadku żadna europejska czy światowa instytucja nie będzie przychylna. Przygotuj się Maurycy na bardzo długą walkę. Dla globalistów cenzura to priorytet.

 2. hashi 23.08.2023 23:32

  Państwo z dykty i paździerza silne wobec słabych słabe wobec silnych. Gdzie było ABW jak był zamach na Szymczyka i komendę główną w Warszawie, gdzie było ABW jak rakiety banderowskie zamordowały 2 Polaków. Kraj bezprawia i niesprawiedliwości w totalnym rozkładzie, żerowisko obcych służb.

 3. woma123 26.08.2023 00:24

  Hi

  O forsę na dalszą walkę się nie martw. Zrzucimy się ! Trzeba walczyć . Kiedyś będą o tobie Adminie i nas, skromnych wspomagających, pisali. Jak już przeminą ciemne czasy nowego średniowiecza. Musimy wygrać. Nie ma innej możliwości! “Zwycięstwo albo śmierć”

  DuDuS

  PS. I jeszcze jedno. Jesteś Adminie , wspólnie z nami, prekursorem walki z nowej totalitarnym systemem. Wracają stare czasy . Będzie ubaw po pachy, jak kiedyś gdy byłem młody !,😄

 4. Admin WM 28.08.2023 08:26

  Sytuacja wygląda tak:

  – 23 czerwca (piątek) dzwoniłem na infolinię WSA dowiedzieć się, kiedy dostanę odpis wyroku WSA (powiedzieli, że akurat tego dnia przygotowali listy do wysyłki – jaki dziwny zbieg okoliczności).

  – 26 czerwca (poniedziałek) WSA nadano pocztą odpisy wyroków do mnie i ABW.

  – 27 czerwca (wtorek) pismo dotarło do mnie.

  – 5 lipca (środa tydzień później) pismo odebrała ABW (bardzo podejrzana sprawa, ponieważ listonosz powinien dostarczyć pismo do sekretariatu ABW w Warszawie, który pracuje codziennie, a nie zostawiać awizo).

  – 4 sierpnia (równo 30 dnia od odebrania) wpłynęła skarga kasacyjna ABW do NSA za pośrednictwem WSA (taka jest procedura).

  – sędzia WSA sprawdzi kwestie formalne skargi kasacyjnej i jeśli nie będzie błędu formalnego, zarządzi przekazanie skargi do NSA (niemożliwe, aby ABW popełniła błąd formalny, bo zatrudnia prawników, którzy wiedzą jak ich unikać).

  – NSA zdecyduje o rozpatrzeniu skargi kasacyjnej i przyśle mi pismo w tej sprawie, po czym odbędzie się posiedzenie kasacyjne (czy odrzucić skargę kasacyjną, czy przyjąć i skasować wyrok).

  – Jeśli NSA skasuje wyrok, wówczas będę mógł skierować skargę na kasację wyroku przez NSA do Sądu Najwyższego (możliwe, że ABW też ma do tego prawo, gdyby NSA odrzucił kasację).

  – Jeśli Sąd Najwyższy utrzyma kasację wyroku NSA, wówczas będę musiał skierować przeciwko ABW pozew cywilny o odszkodowanie i zadośćuczynienie, i sprawa zacznie się od nowa.

  Po działaniach ABW widać, że grają na maksymalne przeciągnięcie sprawy. Odwlekali odebranie pisma z odpisem wyroku o tydzień, a potem czekali do ostatniego dnia na zgłoszenie skargi kasacyjnej. Możliwe, że zanim zapadnie ostateczny wyrok, w międzyczasie zmieni się rząd i szef ABW.

 5. woma123 30.08.2023 00:01

  Hi

  Wyraźnie odwlekają sprawę do czasu “po wyborach ” . W zależności od nowej/starej sytuacji politycznej podejmą stosowne działania, najkorzystniejsze dla “firmy”. Jakby z amerykańskich filmów sensacyjnych wyciął i wstawił w naszą rzeczywistość !

  DuDus

 6. woma123 14.12.2023 20:56

  HI

  Dziś PLAY ponownie zablokował dostęp do portalu Myśli Polskiej : https://myslpolska.info/
  Pisałem o tym w informacji prywatnej do Admina.
  Czyżby nowa “dobra zmiana”? My też zatem możemy się chyba spodziewać.

  DuDuS

 7. Admin WM 15.12.2023 07:36

  A kiedy ich odblokowali? Cały czas używam DNS-ów, a na stronie „Myśli Polskiej” nie było żadnej radosnej informacji o odblokowaniu.

 8. woma123 15.12.2023 10:00

  HI

  Odblokowali ich już dawno. Ja zmieniłem DNS w komórce na Automatycznie zaraz po tym jak my, Myśl Polska i inne portale zostały odblokowane. Praktycznie każdego dnia wieczorem przeglądam na telefonie zarówno Wolnemedia jak i Myśl (oraz inne “niewygodne” dla władzy portale), i od wielu miesięcy prawidłowo się otwierały. Myśl zablokowali ponownie wczoraj. Napisałem do nich (tzn. do Myśli) informacje w dniu wczorajszym, ale nadal nie odpowiedzieli. Może już zrezygnowali z walki! Jak długo można? Tylko myślałem że “wracamy do domu”, a tu najwyraźniej dom ten sam, tylko przemalowany na inny kolor!

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.