Wygraliśmy z ABW w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym

Opublikowano: 26.04.2023 | Kategorie: Cenzura, Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 23357

Właśnie wróciłem do domu z Warszawy, gdzie miała miejsce rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym ws. blokowania portalu WolneMedia.net. Jestem strasznie zmęczony podróżą i brakiem snu ubiegłej nocy, ale szczęśliwy.

Nie mogę ujawnić, co było w części procesowej, gdyż ma status niejawny, ale mogę ujawnić część jawną — wyrok.

W skrócie:

1. WSA uznał żądanie przez ABW zablokowania portalu WolneMedia.net za nieskuteczne (czyli bezprawne i bezzasadne), oraz zasądził na koszt ABW zwrot kosztów sądowych i podróży do Warszawy (nie miałem biletu powrotnego, więc nie będzie zwrotu kosztów podróży z sądu do domu).

2. Przez 1/4 uzasadnienia WSA „masakrował” materiał dowodowy ABW z teczki założonej naszemu portalowi.

3. Przez 2/4 uzasadnienia WSA przywoływał „Konstytucję” i wyjaśniał prawnikowi z ABW, że „Konstytucja” zakazuje cenzury prewencyjnej oraz gwarantuje wolność słowa, pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, że w przestrzeni publicznej jest miejsce na wszelkie poglądy, za wyjątkiem zakazanych ustawowo (sędziowie ich nie wymienili, ale wiadomo, że w Polsce zakazane jest np. szerzenie nazizmu czy nawoływanie do przestępstw), i dlaczego.

4. Przez 1/4 uzasadnienia WSA pouczał obie strony, udzielając rutynowych informacji prawno-sądowych.

Sędziom BARDZO DZIĘKUJĘ za odwagę powiedzenia STOP bezprawiu ABW. Dziękuję też Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka za pomoc w przygotowaniu pism sądowych oraz darczyńcom, którzy dorzucili się do finansowania walki z cenzurą ABW. Dokonaliśmy tego za naprawdę bardzo skromne fundusze (ok. 600 zł)!

Teraz musimy poczekać na pisemne uzasadnienie orzeczenia WSA (postaram się je opublikować), a następnie na uprawomocnienie się wyroku.

To pierwsze (bezprecedensowe) orzeczenie sądu ws. blokowania stron internetowych przez ABW. Możliwe, że wyrok pomoże innym stronom internetowym wywalczyć odblokowanie, a być może ABW sama, po wyroku, zdejmie blokady z innych stron? Zobaczymy…

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net

Uzupełnienie

Udzieliłem wywiadu „Najwyższemu Czasowi!”, z którego możecie dowiedzieć się więcej.

https://youtube.com/watch?v=j996a3gwCjI


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

43 komentarze

 1. Rhumek 26.04.2023 18:26

  Wyrazy uznania za nieustępliwość w imieniu wszystkich normalnych.

 2. Szwęda 26.04.2023 18:37

  Dlatego zrobiłeś sobie dzisiaj wolne z artykułami 😉 Gratuluję uporu i determinacji w walce z reżimem. I dziękuję i zdrówka życzę.

 3. Sytriash 26.04.2023 19:13

  Trzymam w kciuki za Ciebie

 4. Piron 26.04.2023 20:10

  Gratuluję Maurycy!!!, twój portal to dla mnie furtka do wartościowych informacji i zarazem ostoja internetowej wolności, “pielęgnuj dalej tą perełkę, ponieważ jest ona unikatowa”.

 5. agama 26.04.2023 20:14

  W świecie takiego bezprawia, sprawiedliwy wyrok to cud, gratuluję zwycięstwa z tym diabłem!

 6. MasaKalambura 26.04.2023 20:44

  Gratulacje.

 7. akami 26.04.2023 21:10

  Idąc dalej. Należałoby załozyć sprawę ABW o odszkodowanie. I tak masa pieniedzy ucieka bokami po różnych chazarskich spółeczkkach i partenrstwach “publiczno-prawnych” Tutaj przynajmniej bedzie zbozny cel.

 8. Admin WM 27.04.2023 05:48

  @ akami
  Aktualnie czekam na uprawomocnienie wyroku. Potem się zastanowię, co dalej.

 9. Endryu99 27.04.2023 06:51

  Gratulacje – jak widać czasem warto walczyć o swoje prawa i wolność wypowiedzi, a niektórzy olewają takie działania, “bo co ja malutki mogę zmienić” albo “to i tak nic nie da” przy takim nastawieniu władza sobie może pozwalać na coraz wiecej.
  Podobnie było z plandemią testowali na ile mogą nam dokrecić śrubę.

  jeszcze raz Graty – Tak trzymać

 10. Fenix 27.04.2023 07:12

  Brawo Maurycy, dobre działanie popieram i wspieram Wolne Media !

 11. maj cher 27.04.2023 12:37

  Poczekajcie na odwołanie itd. aż do uprawomocnienia … a potem na wyegzekwowanie wyroku, nie doceniacie perfidii systemu, w którym żyjemy.

 12. hashi 27.04.2023 13:44

  Maurycy ale 500 tys. zł zadość uczynienia mogłeś zażądać i z tego na 100 tys na pewno by się zgodzili. Inaczej szkoda nerwów i czasu pracy.

 13. Szaman2 27.04.2023 16:34

  WIELKIE GRATULACJE !!! szczególnie za odwagę i wiarę w lepsze jutro !!!

 14. replikant3d 27.04.2023 16:49

  BRAWO! Ale zalecam ostrożność. Wygrana w sądzie to jeszcze za mało. ABW to rządowe ,,paskudy,, i przypuszczam że ten wyrok tylko ich rozjuszy. Oni nie potrafią przegrywać. A do uprawomocnienia się wyroku, na bank będą podkładać jakieś ,,świnie,, i mącić. Właśnie dlatego że ten wyrok jest precedensem, tym bardziej nie mogą pozwolić by inni poszli w tę ,,stronę,, Maurycy, prawdziwa walka dopiero się zaczyna. Przygotuj się na jazdę ,,bez trzymanki,,…zapytaj Piskorskiego jakie miał ,,przeboje,,z tymi warchołami.

 15. sanchop 27.04.2023 17:44

  Super, gratulacje! Pozdrawiam

 16. Piron 27.04.2023 21:39

  Za prawdą, cierpliwością i życzliwością, (podstawowe założenia demonizowanego i brutalnie zwalczanego od ponad dwóch dekad przez Chiński rząd ruchu “Falun Dafa” albo inaczej “Falun Gong”) zawsze stoi ogromna siła (w czasach swojej świetności tzn na przełomie tysiąclecia, kiedy to w państwie środka bez racjonalnego powodu zakazano wykonywania ćwiczeń, ten wspaniały ruch jednoczył 110mln zwykłych chińskich obywateli, i pomimo nasilających się represji, masowych morderstw oraz zsyłek do nieludzko ciężkich robót, ta prosta i łagodna forma psychofizycznego doskonalenia się przetrwała tam do dnia dzisiejszego. Prócz tego corocznie przed Chińskimi ambasadami na całym świecie odbywają się setki demonstracji zwolenników Falun Gong przeciwko mordowaniu tych ludzi, których niezwykle zdrowe organy wewnętrzne są im pośmiertnie bezczelnie wycinane i wysyłane do większości zachodnich państw, aby ratować życie dycydentow oraz innych obrzydliwie bogatych osób.) Możecie mi podogryzać (replikant3D, realista i inni kropkowicze) że jestem niepoprawnym optymistą, (mam to w dup.e) ale ja swoje przeżyłem i wiem że ten portal ma gdzieś głęboko gigantyczne wsparcie i to całe śmieszne ABW będzie tylko walić głową w mur, a im mocniej będą to robić tym większą zrobią sobie krzywdę 😀 .

  Pozdrawiam ciebie Maurycy, oraz wszystkich optymistów, “w jedności siła”

  https://pl.falundafa.org

 17. woma123 28.04.2023 00:08

  Hi Maurycy

  Wreszcie (chyba pierwszy raz) PIS’da dostała sierpowym w mordę. Kolokwialnie rzecz ujmując! Przetarłeś szlak Maurycy. I to jest najważniejsze. Można! Istnieją jeszcze (póki co) niezależne sądy. Niestety, ich upolitycznienie to już tylko kwestia czasu. Społeczeństwu bardziej zależy na 500+, Krowa++, 13, 14, 15 emeryturze niż na wolności słowa! No ale czemu się dziwić! Panujący od od przemian ustrojowych system szkolnictwa preferuje taką właśnie postawę i myślenie (czytaj: bezmyślność).

  Maurycy! Jesteśmy z tobą! 🙂 🙂 🙂

  DuDuS

  PS.
  Ciekaw jestem czy o wyroku wspomni chociaż jedne z portali tzw. mainstream’u ! W życiu! Interia, WP, Wyborcza, itd to zwykłe rządowe tuby !

 18. MasaKalambura 28.04.2023 01:07

  To chyba chodzi tez o to, że WM porusza tematy tabu tak ochoczo, że zrobiono z nich, z nas zrobiono oszołomów. Bo o UFO, czipach w mózgu, o bio-wojnach, o wojnie konwencjonalnej, o zasadniczo wszystkim – religii też i o Bogu, o Bestii AI GDP, o mitach i legendach i historii – tutaj sobie piszemy niecenzuralnie, jak na wolnej ale kulturalnej platformie przystało. Co się może nie podobać systemom.

  Chodzą plotki, że platformy jak WM są właśnie po to przez system tolerowane, by dać upust totalny, i uśpić społeczeństwo jeszcze mocniej. I z pewnością oraz jak Bóg da, Maurycy jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Choć jak znam polski system, apelacja w sądach jest rzeczą dla służb możliwą.

  Pytanie, czy jest sens nas jeszcze szarpać? Jakikolwiek rozgłos – promocja WM, to wedle nich waluta, której dać WM nie chcą.

  Magiczni oni. Władza sił, słów oraz władza umysłów. Media, Służby, Posiadacze. Systemowi operatorzy.

 19. adambiernacki 28.04.2023 07:42

  A ja wiedziałem, że tak będzie 😉 Gratuluję 🙂

  Z drugiej jednak strony znajdujący się na pierwszej linii frontu Bustowski wygrał z Animexem a już go chcą wsadzić za rzekomą przyjaźń polsko-radziecką i…coś tam jeszcze wymyślą np parówkę a jak wszystko zawiedzie to ciężarówka go przejedzie. Te same rodziny te same metody.

  Nie ma się co łudzić reżim działa a działalność Szanownego Maurycego po prawdzie nie jest priorytetem władzuni a przed wyborami trzeba mordę umalować. Niemniej jednak pozytywna wiadomość i coś dobrego w całym tym syfie i upadku jedno z niewielu zwycięstw sprawiedliwości.

  Gdybyż tak jeszcze za walczącymi po cichu po sądach lud stawał jak za Blachowskim…

 20. radical3dom 28.04.2023 08:32

  Gratuluję! Cieszy bardzo ta wiadomość im większy opór stawia społeczeństwo tym lepiej dla niego!

 21. bboyprezes 28.04.2023 10:25

  Gratulacje 🙂

 22. manriusz 28.04.2023 13:33

  Brawo. Gratuluję zaparcia i chęci walki z opresyjnym systemem. Pozdrawiam i czekam na więcej wiadomości z Polski i świata.

 23. woma123 28.04.2023 23:08

  HI

  Przy okazji. Może powinniśmy utworzyć jakieś ugrupowanie polityczne i spróbować swoich sił już w najbliższych wyborach? Jeśli tego nie zrobimy, to chyba nie pójdę do “urny” (tej wyborczej, bo ta cmentarna zapewne już na mnie czeka, jak przystało na faceta po 60’tce :-)) .Nie mam już do nikogo zaufania. Co ja mówię! Zaufania ?! Prędzej psu zaufam niż jakiemukolwiek politykowi!

  DuDuS

  PS. Luźna propozycja, ale może warto się zastanowić. Jeszcze nie jest za późno. Jeszcze możemy coś dla tego kraju zrobić. Ale po jesiennym zwycięstwie PIS’dy nie będzie już ratunku i jedyne co nam pozostanie to:

  “Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy [tu] wchodzicie.” (Dante Alighieri, Boska komedia)

  czyli do Nowego Ładu.

  PS.
  Przelałem ci kilka stówek na dalszą walkę z ABW. Serdecznie pozdrawiam.

 24. Admin WM 29.04.2023 08:29

  @woma123

  Z góry dziękuję za darowiznę.

 25. user777 29.04.2023 10:17

  Świetna wiadomość! Gratuluje wszystkim zaangażowanym :))

 26. kufel10 30.04.2023 05:38

  @ woma

  Weź się ty zastanów, spróbuj na początek zostać chociaż radnym albo sołtysem na swojej wsi. Nie podołasz nawet temu a ty chcesz partię zakładać ? 😀 Zbierz chociaż te wymagane 20 czy 30 podpisów aby się znaleźć na liście, poradzisz sobie z tym wyzwaniem? Naprawdę .. od wieków buńczuczna natura i pomysły polaka zaczynają się i kończą przy kieliszku, kiedy gorzoła wyparuje to wraca pod but swojego niemieckiego pana. Tylko pokrzykujecie, “weźmy się i zróbcie”, jakie to żałosne 😉

 27. rici 30.04.2023 11:38

  A co by sie stalo gdyby pod auspicjami Wolnych Mediow zalozyc taka partie jak podaje przykladowa nazwe “Wolni i Niezalezni”. Co prawda skrot WiN moze sie kojarzyc jednym pozytywnie innym negatywnie.
  Ale to jest roznica; Wolnosc, jaka wolnosc, obecnie nie ma zadnej wolnosci i pradko nie bedzie, wolnym mozna byc zawsze, przynajmniej mentalnie, a to jest podstawa do przyszlej wolnosci.
  Niepodleglosc; od czego? Polska jako panstwo polozone w okreslonym polozeniu geograficznym nie moze byc niepodlegla, raczej trzeba sie starac by byc osobiscie i narodowo niezalezni, a to jest podstawa do przyszel niepodleglosci.
  Zmiana systemu finansowego. Mam na ten temat propozycje, ale to innym razem.

 28. emigrant001 30.04.2023 14:11

  Taki sukces należy reklamować. Przyciąganie uwagi choćby pocztą pantoflową powiększa zasięg. Brawo za wytrwałość. Pozdrawiam:)
  Wolne media; nadal wolne:)

 29. rici 30.04.2023 16:37

  Zastanawialem sie na kogo glosowac, myslalem o parti zdrowie dr. Bodnara, ale z tego co widze to chyba go ktos odwiedzil, i chyba za bardzo nie ma juz checi do dalszej dzialalnosci.
  Rowniez partia Maciaka, z poczatku wydawalo sie ze bedzie to cos ciekawego nowego, ale po ostatnich wypowiedziach tego pana, widze ze chyba spotkalo go to samo co doktora.
  Tak ze zostalo tylko zalozenie jakiejs parti przez ludzi ktorzy nie maja nic do stracenia, i nie zalezy im na jakis finansowych zyskach.

 30. woma123 30.04.2023 23:53

  @kufel10

  Nadzieja umiera ostatnia! Ja pomimo swoich 60 lat nadal ją mam. Ja jako student czynnie walczyłem ze starym (czy aby na pewno?) ustrojem. Ja dostałem za to po “d..pie”. I ja nie żałuję niczego co wtedy zrobiłem dla kraju. I nadal mam ochotę walczyć! A jeśli Ty straciłeś nadzieję, to Twoja sprawa! Ale nie zarażaj swoją chorobą pesymizmu innych. Zostań w swoim świecie i nie rób nic, aby go zmienić. Nie przystajesz doi nas! Nie przystajesz do Maurycego, do jego walki i determinacji.

  Podnoszę hasło: “Wolne Media wszystkich krajów – łączcie się” (wiem że to coś przypomina, ale tak miało być, tylko wspólne działanie na rzecz wolności może uchronić ten świat przed totalitaryzmem, którego namiastkę tylko teraz oglądamy)

  DuDuS

 31. Admin WM 01.05.2023 08:36

  Należy walczyć do samego końca nawet wtedy, gdy nie wierzy się w zwycięstwo, bo czasami zdarzają się cuda.

 32. Aseca 04.05.2023 09:58

  Gratuluję, ponad to masz dużo przychylnych osób a co za tym idzie info roznosi się, a stronka na fali popularności po czasie się rozbuja, aż miło będzie dodawać nowe publikacje, bandą hipokrytów się nie przejmuj.

 33. kufel10 05.05.2023 05:18

  Należy walczyć lub poświęcać swój czas mądrze, a nie walczyć “szabelką na czołgi”. Chyba już takie powstania mieliśmy, gdzie idiotycznie stracono tysiace istnień i pogorszono tylko swój stan. JAkieś 3 lata temu w grupach typu STAJK PRZEDSIĘBIORCÓW też krzykaczy były setki, tysiace, ale w morde mi1icjant0wi nikt nie potrafił dać. Przyjmowali dumnie gaz na jape i kopniaki w brzuch, w imię wyimaginowanej wolności 🙂 A do dziś ze szmatką na ryjcu chodzą do lekarza.

 34. Gats 07.05.2023 15:05

  Brawo. Trzymam kciuki. Strona musi istnieć !

 35. Admin WM 23.08.2023 09:12

  ABW złożyła do NSA skargę kasacyjną wyroku. Teraz NSA zdecyduje, czy przyjmie ja, czy odrzuci. Czekam na pismo z NSA ze skargą ABW. Przeciągają sprawę jak mogą najdłużej i nie potrafią przyznać się do błędu.

 36. Katana 30.08.2023 08:11

  Witam.
  Rewelacyjna wiadomość.
  Jeśli szanowny Admin pozwoli to zagoszczę…
  Niestety na NEon.24.org cenzura prewencyjna szaleje w najlepsze… w osobie miałkiego admina dżona.
  Wystarczy mieć rację. A sposób w jaki to notorycznie robi to wstyd i hańba.
  Nie plotkuję a skarżę się jako zablokowany na miesiąc i mający nadzieję, że nie mający potrzeby tam wrócić by “pracować u podstaw”.
  Proszę o przytulenie mnie tu.

 37. Admin WM 30.08.2023 10:56

  @Katana

  Nie znam Twoich wpisów na NEon24.pl, ale na wszelki wypadek przeczytaj punkt 5 regulaminu portalu, aby wiedzieć, jak zachowywać się, by uniknąć zbanowania. Niektóre osoby się rejestrują w ciemno, bez czytania, a potem są zdziwione, że nie można pluć jadem nienawiści, pieniaczyć, trollować, nawoływać do przestępstw czy spamować. Kto zna i przestrzega regulaminu szanując innych i pisząc kulturalnie, może spać spokojnie.

 38. Katana 30.08.2023 11:22

  Zawsze staram się wszystkich szanować…
  Bywam kontrowersyjny więc..
  //pluć jadem nienawiści, pieniaczyć, trollować, nawoływać do przestępstw czy spamować// – mogę ale tylko w niektórych ludzi oczach…
  Czy jest możliwość składania wyjaśnień w razie czego? Czy decyzja jest arbitralna?
  To właśnie jest bolączką dżona – mało inteligentnej i moralnej osoby – z Neonu i innych tam. Głownie to zmierzałem tam przez wiele lat do tego by wolność słowa nie była jakimś banialukiem a rzeczywistą wartością. Były nawet deklaracje oficjalne, niektórych adminów… Już było tuż tuż… Wczoraj ban. I ani poczty aktywnej by komuś się poskarżyć anni nic. Zero kontaktu – pełna anonimowość.
  Ten admin dostał prztyczka intelektualnego jako autor bloga pod swoją notką a zemścił się kasując mnie z całego portalu… olewając ciepłym wszelkie ustalenia poczynione dotychczas.
  Po prostu przyszedł jako informatyk – utrudnił wiele spraw od strony technicznej co wpływa na wolność wypowiadania się i czytelność prezentowanych poglądów itp. Potem zajął do tego rolę jednego z Adminów i wprost teraz utrudnia ustanowienie tam szczerych relacji – co zdaje się najbardziej boli system, tzn. myślę, że system nie może zabronić już chyba powielania informacji dla nich niekorzystnych a skupia się na uniemożliwieniu kontaktów pomiędzy ludźmi i rzeczywistemu organizowaniu się ich.
  Albo robi dla służb świadomie albo nie – samoświadomy nie jest z pewnością.

  Ma to sens? Można z Panem indywidualnie w razie czego porozmawiać? Jest jakaś poczta?

 39. Katana 30.08.2023 11:29

  Właściciel – pan Opara niby tam wszystko czyta ale chyba niewiele rozumie… Kręcą nim wokół palca… A od informatyka jest uzależniony bo miał problem ze znalezieniem. Ja mam za małą siłę przebicia (głównie komentowałem a nie robiłem dla portalu notek) by nawet gdy mam oczywistą rację w jakimś sporze to… on jest informatykiem.

 40. Admin WM 30.08.2023 12:05

  @Katana

  Komentarze łamiące regulamin są usuwane z informacją dlaczego. Na ogół nie rodzi to żadnych konsekwencji na przyszłość. Na WM zanim ktokolwiek zostanie zbanowany, dostaje pouczenia i ostrzeżenie, z wyjaśnieniami, co robi nie tak. Więc nic nie dzieje się nagle. Banowane są wyłącznie osoby nadzwyczaj uciążliwe, które nie stosują się do pouczeń lub zachowują się agresywnie wobec innych użytkowników lub WM. O bana trzeba się bardzo postarać. Ogólna zasada – można przedstawić własną opinię na każdy temat, pod warunkiem kultury słowa i szacunku dla innych użytkowników, bo to rodzi dyskusję na poziomie. Nie chcę na WM bezsensownych pyskówek.

 41. Katana 30.08.2023 12:07

  Ja swoich wpisów i stylu się nie wstydzę…
  https://dz.neon24.org/post/173233,miodek-jaki-jest-kazdy-widzi
  Wystarczy pod linkiem kliknąć na mój tam nick: Franek Ganek i mieć dostęp do moich wpisów.
  Wystarczy sprawdzić te wczorajsze a ja chętnie udzielę wyjaśnień co do moich intencji.

  To już drugi raz taka sama sytuacja z malutkim dżonem… Po pierwszym powrocie z banicji nie robiłem w ogóle wokół tego podłego jego zachowania szumu, chyba w ogóle żadnych niemal uwag w tym temacie… Mogły być dyskretne sugestie w formie dialogu z innym adminem – Miarka.
  Unikałem kontaktu z tym osobnikiem, miałem bana na jego blogu a wczoraj odpowiadając komuś innemu nieświadomie wszedłem na tn blog i napisałem, bana jednak już nie było.
  Chyba na to czekał bo to typ prowokatora. Byle pretekst plus trochę chamstwa z jego strony i mnie cichaczem wyrzucił z całego portalu. Niektorzy dalej może czekają na kontynuowanie dyskusji w swoich wątkach ale nawet nie mogą wiedzieć, że mam “urlop”…

  Może to nie miejsce na tę dyskusję? Choć temat o wolności słowa…

 42. Katana 30.08.2023 12:16

  Tak, dziękuję… Więc nie powinienem wylecieć…
  Niech mi prędzej ręka uschnie gdybym chciał kogoś brzydko potraktować.
  Chyba każdy rozumie, że czasem trzeba nacisnąć… Postaram się być delikatnym.

  Tu dostrzegam wiele rzezy lepiej zorganizowanych… Nawet e-maila zawsze można wysłać do Pana, jest kontakt.. Jest ok.
  Ja głównie dyskutuję z innymi… Informacje dla chcącego są zawsze do znalezienia…
  Gorzej znaleźć osobę, z która można liczyć na głęboką, wartościową relację.
  Praca u podstaw mnie intresuje bo… co innego możemy zrobić by coś się na lepsze zmieniło…
  Widzę baner”najnowsze komentarze” to jest dobrze. Tam trochę lepiej jest to, że ze strony głównej jest do tego podgląd – ale to nic, zrozumiałe.

 43. Katana 30.08.2023 12:49

  Jeszcze tylko jeden link:
  https://memron.neon24.org/post/173228,zludne-centrum-zdrowego-rozsadku#comment_2033883
  Tam Pani Babaraba chyba czeka na moją odpowiedź…
  Nie tylko mi ten admin zaszkodził… bo przede wszystkim sobie samemu i… innym niż ja.
  Dziękuję.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.