Ataki na serwer

Opublikowano: 01.11.2023 | Kategorie: Komunikaty

Liczba wyświetleń: 3143

Po 9.00 wystąpiła seria cyberataków na nasz serwer. Z tego powodu zarówno „Wolne Media” jak i „Telekino” były przez kilkadziesiąt minut niedostępne.

Nie wiem, czy to koniec dzisiejszego cyberataku, ale jeszcze nigdy nie widziałem, bym nie mógł się logować przez konsolę. Kiedy w końcu mi się udało, mysql szalał, a po chwili wysiadł totalnie i program monitorujący technicznie serwer pokazywał 0% zużycia pamięci RAM.

Serwer udało mi się przywrócić, ale nie wiem, czy to zasługa moich wysiłków, czy po prostu fala cyberataku minęła.

Co ciekawe, nastąpiło to tuż po publikacji kilku wiadomości o wojnie w Izraelu, kiedy zacząłem szukać na YouTube filmów do zilustrowania newsa pt. „Izrael zbombardował obóz dla uchodźców w Gazie”. Być może jakiś botnet izraelski monitorujący sieć (np. ruch na „YouTube”) wykrył to i zaatakował nas, ale to tylko moje spekulacje na fali wodzy wyobraźni.

Maurycy Hawranek
Admin WM


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. MasaKalambura 01.11.2023 11:02

  Żadne spekulacje. Otwarta wojna ze wszystkimi, którzy widzą ludobójstwo i tak je nazywają.

 2. Aaron Schwarzkopf 01.11.2023 11:25

  Obawiam się, że to dopiero początek akcji na większą skalę. Na YT coraz częstsze są przypadki usuwania kanałów bez uprzedzenia i podania przyczyn, ograniczania zasięgów, manipulacji licznikami odwiedzin i lajków, subskrypcjami itp. Psychopaci we władzy tak prędko się nie poddadzą.

 3. xc1256 01.11.2023 12:01

  Zbanuj pulę adresową IP z terenu Izraela i bliskiego wschodu. Na pewno utrudnisz im pracę. Nie piszemy w idisz więc na pewno nie czytają wolnych mediów.

 4. replikant3d 01.11.2023 12:46

  xc1256, zdziwiłbyś się…Na tym polega praca w ,,służbach,, dowolnego kraju. Zaręczam że czytają i to dokładnie. Na pewno mają specjalistów od każdego języka. Maurycy, to dopiero początek ataków. Zacznij robić kopie bezpieczeństwa i to szybko…

 5. sga 01.11.2023 12:56

  nie znam sie, ale moj pomysl jest taki:
  adresy z ktorych co chwila nadchodza polaczenia
  blokowac czasowo, jakis skrypt czy cos

  albo moze lepsze pomysly sa i techniki
  ale wtedy popytac na jakis forum sieciowym/admin

  czasem tez sa to problemy z programami, niekoniecznie to jakis atak.

 6. replikant3d 01.11.2023 17:12

  sga, niestety jest to atak. Teraz na całym świecie to się dzieje. Nie tylko u nas. Globaliści przechodzą do kolejnego ,,etapu,, Wojny totalnej. I uciszenie ,,przeciwników,, to teraz priorytet…Po to rozwijają naprawdę sztuczną inteligencję. Ma ona w niedalekim czasie kontrolować CAŁY internet. człowiek nie jest w stanie utrzymać kontroli nad tak rozbudowaną siatką połaczeń. Ale SI już tak.

 7. Foxi 02.11.2023 17:59

  „obóz Hamasu” czyli obóz dla uchodźców Jabaliya:
  https://t.me/RVvoenkor/55938
  https://t.me/RVvoenkor/55877

 8. Szurnięty Mędrzec 02.11.2023 18:46

  Może tak przeprowadzić ddos na serwery, z których zostały przeprowadzone ataki? Na yt widziałem film, jak facet wydzwaniał do firmy oszukującej ludzi i zrobił im ddos, zaspamił ich połączeniami
  Nie no, żartuję

  PS obawiam się, czy mi konta bankowego nie zamrożą bo xd wspieram tą witrynę, ale jak to by zrobili to ja wiem do kogo się odezwać, bez masła ich dojadę

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.