Dzieci od 4. roku życia mogą zmieniać „tożsamość płciową”

Opublikowano: 14.08.2021 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1337

Rząd Szkocji wydał nowe wytyczne dla tamtejszych szkół. Dotyczą one „inkluzywności osób LGBTQ+” i przewidują, że dzieci od 4. roku życia mogą same wybierać płeć, imię oraz zaimki, którymi zwracać się mają do nich pedagodzy. Na dodatek mogą to czynić bez wiedzy swoich rodziców, bo mogliby oni nie uszanować poglądów oraz praw młodych osób.

Gabinet tworzony przez lewicowców ze Szkockiej Partii Narodowej (SNP) przygotował liczący blisko 70 stron dokument, praktycznie w całości poświęcony kwestii LGBTQWERTY w szkockich szkołach. Wytyczne dla placówek edukacyjnych zmuszają więc nauczycieli między innymi do uznawania „tożsamości płciowej” młodych osób, nawet bez zgody i wiedzy ich rodziców czy opiekunów prawnych.

Tym samym pracownicy szkół będą musieli uwzględniać zmianę płci, imion i zaimków przez dzieci mające ukończony 4. rok życia. Dodatkowo uczniowie będą mieli swobodny wybór toalet i szatni dla płci, z którą sami się identyfikują. Prowadzone są także prace nad stworzeniem bardziej neutralnych pod względem płci mundurków szkolnych, a także nad włączeniem kwestii transsksualizmu do programu nauczania.

Co więcej, nieletni będą traktowani w ten sposób bez wiedzy ich opiekunów prawnych. Zdaniem szkockiego rządu, „młoda osoba transpłciowa mogła nie powiedzieć rodzinie o swojej tożsamości płciowej (…) nieumyślne jej ujawnienie może spowodować niepotrzebny stres dla niej lub narazić ją na ryzyko i naruszyć wymogi prawne”.

Szkocki wicepremier John Swinney w ubiegłym miesiącu nazwał Szkocję jednym z najbardziej postępowych państw w Europie. Teraz ogłosił natomiast, że Szkocja stanie się pierwszym krajem na świecie z kwestią LGBTQWERTY włączoną do programu nauczania w szkołach.

Na podstawie: Newsweek.com, Facebook.com/ParadygmatPrawdy
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,71 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
3steta
Użytkownik
3steta

Z całą pewnością bardzo fajny jest pomysł,że w szkole dziecko będzie mogło się posługiwać imieniem zgodnym z odczuwaną płcią nawet jeśli rodzice nie będą tego akceptować. Szkoła zazwyczaj uczy potulności i braku myślenia oraz nie buduje w człowieku poczucia niezależności, i możliwości panowania nad swoją tożsamością. Duży plus dla Szkocji ! Oczywiście nie wiele dzieci będzie z tego korzystać bo najczęściej człowiek się rodzi z tą samą płcią biologiczną i mózgu,ale zawsze fajnie,że jak się ułatwia życie tęczowym.

pikpok
Użytkownik
pikpok

Jednocześnie pasożydy i zwyrole zniewalają cały świat.
https://youtu.be/6utQ8zigNF0