COVID-19 zmniejszy płodność populacji

Opublikowano: 07.02.2021 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1900

Jeśli ktoś uważa, że najgorsze już się skończyło, a przyszłość po prostu nie może stać się gorsza niż ta, która i tak się rysuje, naukowcy opublikowali badania, z których wynika, że COVID-19 obniża płodność mężczyzn i może przyczynić się do wyludnienia naszej planety!

Naukowcy donoszą, że mają coraz więcej dowodów na uszkodzenie jąder oraz zmniejszoną liczbę i ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem, a wstępne badania wykazały obecność wirusa również w próbkach nasienia.

Naukowcy z Justus Liebig University of Giessen w Niemczech wraz z kolegami z Allame Tabatabai University of Teheran w Iranie zgłosili obecność markerów zapalenia w próbkach tkanki jąder od 84 pacjentów z Covid-19. Okazało się, że stan zapalny i stres komórkowy w grupie Covid-dodatniej były dwukrotnie wyższe niż w grupie kontrolnej.

Naukowcy zauważyli również, że ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem była trzykrotnie niższa, a ich ogólna liczba jest znacznie niższa. Badanie wykazało, że stężenie plemników zmniejszyło się o 516%, ruchliwość o 209%, a kształt plemników zmienił się o 400%. Autorzy badania zauważyli, że takie zmiany mogą prowadzić do zmniejszania zdolności rozrodczych u mężczyzn.

Wpływ wirusa na plemniki wiąże się z niższą jakością nasienia i zmniejszonym potencjałem płodności. Chociaż te efekty mają tendencję do zmniejszania się z biegiem czasu, pozostawały nienormalnie wysokie u pacjentów z COVID-19.

Naukowcy donoszą, że mają coraz więcej dowodów na uszkodzenie jąder oraz zmniejszoną liczbę i ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem, a wstępne badania wykazały obecność wirusa w próbkach nasienia.

Badacze z Justus Liebig University of Giessen w Niemczech wraz z kolegami z Allame Tabatabai University of Teheran w Iranie zgłosili obecność markerów zapalenia w próbkach tkanki jąder od 84 pacjentów z Covid-19. Okazało się, że stan zapalny i stres komórkowy w grupie COVID-dodatniej były dwukrotnie wyższe niż w grupie kontrolnej.

Zauważono, że ruchliwość plemników u pacjentów z koronawirusem była trzykrotnie niższa, a ich ogólna liczba jest znacznie niższa. Badanie wykazało, że stężenie plemników zmniejszyło się o 516%, ruchliwość o 209%, a kształt plemników zmienił się o 400%. Autorzy zauważyli, że takie zmiany są charakterystyczne dla oligoastenoteratozoospermii, jednej z najczęstszych przyczyn obniżenia zdolności rozrodczych u mężczyzn.

Wszystko wskazuje na to, że wpływ wirusa na plemniki wiąże się z niższą jakością nasienia i zmniejszonym potencjałem płodności. Jednak te efekty mają tendencję do zmniejszania się z biegiem czasu, a pozostawały nienormalnie wysokie u pacjentów z COVID-19. Można nawet sugerować, że to nie przypadek ale celowe programowanie wrażego koronawirusa.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,86 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drakonos
Użytkownik
drakonos

Na śmiecie jest ponad 7 miliardów ludzi. Więc czym się przejmować jak spadnie płodność nawet i o te 40 procent.

Murphy
Użytkownik
Murphy

@drakonos: Niczym. Tylko nie licz na to że ktoś z młodych będzie cię na starość obsługiwał jak nie będzie młodych pokoleń.

Punkt Zero
Użytkownik

Drogi drakonos, nie obraź się bo nie jest moją intencją Cię obrazić.
To co piszesz wpisuję się jednak tak bardzo w system kreacji naszych światopoglądów, że pozwolę sobie zwrócić na to Twą uwagę.
System podjął decyzję o całkowitej neutralności klimatycznej do 2050 roku, czyli redukcji emisji CO2 do zera. Pytanie jest co, czy raczej kto jest największym emitentem CO2 oddychając pierdząc lub bekając. Niestety my i zwierzęta, które się hoduje żeby nas wykarmić. Nie wiem czy konieczne jest sterylizowanie nas poprzez szczepionkę. Nasze dzieci wysterylizują strachem, dzieci wchodząc w życie dorosłe w atmosferze strachu i coraz to nowej zarazy, nadchodzącej wojny, czy zmianom klimatycznym NIGDY NIE ZDECYDUJĄ SIĘ NA DZIECI. Nie będą chciały, aby ich dzieci żyły w tak okropnym świecie. Do 2050 roku pokolenie dzisiejszych 35 – 50 latków w większości wymrze a ich miejsca nikt nie zajmie. I tak oto będziemy mieli neutralność klimatyczną. Osoby które za tym stoją przez jakiś czas bały się naszego buntu, ale jak zobaczyły jak to wszystko co robią przychodzi im z łatwością, bez najmniejszego oporu, straciły do nas szacunek. Oni teraz patrzą na nas tak jak my dajmy na to na pająki. Pora sprzątnąć te obleśne sieci.
Pozdrawiam
Zero P.