Według WHO co szósta osoba cierpi na niepłodność

Opublikowano: 09.04.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1651

Według nowego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jedna na sześć osób na świecie doświadczy niepłodności w którymś momencie swojego życia. Raport zawiera pierwsze szacunki dotyczące rozpowszechnienia niepłodności od ponad dekady.

Dyrektor WHO ds. badań nad zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym, Pascal Allotey, powiedział, że raport podkreśla „potrzebę uczynienia niepłodności priorytetem w powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym”.

Raport definiuje niepłodność jako stan, w którym dana osoba nie jest w stanie zajść w ciążę po co najmniej roku regularnego współżycia bez zabezpieczenia. Dane pokazują, że niepłodność rozkłada się równomiernie na poziomie dochodów na całym świecie. Niepłodność odnotowano na poziomie 17,8% wśród osób o wysokich dochodach i 16,5% wśród osób o średnich i niskich dochodach.

Chociaż autorzy badania nie byli w stanie określić, czy wskaźniki niepłodności rosną, czy spadają, byli w stanie pochwalić kraje, które robią więcej, aby wspierać osoby z niepłodnością, wprowadzając zmiany w leczeniu i finansowaniu. WHO stwierdziła, że ​​potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć zakres niepłodności, ale spodziewają się opublikowania dodatkowych wskazówek dotyczących zapobiegania, wykrywania i leczenia jeszcze w 2023 roku.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.