9-latki i 12-latkowie mogą brać ślub i mieć dzieci

Opublikowano: 06.01.2018 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 891

Turecka instytucja religijna najwyższego szczebla wydała nową fatwę dotyczącą małżeństwa, ogłaszając, że dziewczęta mogą wyjść za mąż i zajść w ciążę w wieku zaledwie 9 lat.

Fotografia ślubna 14-letniego chłopca i 10-letniej dziewczynki z Iranu

Diyanet, inaczej znana jako Dyrekcja ds. Religijnych, jest oficjalną instytucją państwową, której rolą jest “wykonywanie działań w odniesieniu do wierzeń, kultu i etyki islamu, oświecanie społeczeństwa o swojej religii i administrowanie świętymi miejscami kultu”. Fatwa, którą można przeczytać na stronie Cumhuriyet.com.tr ogłasza, że ​​dziewczynki mogą “wyjść za mąż i zajść w ciążę już w wieku 9 lat.”

“Diyanet powiedział, że ci, którzy weszli w dorosły wiek mogą również się pobrać. Diyanet stwierdził, że dolny limit wieku dla dziewcząt wynosi 9 lat i 12 lat dla chłopców. Diyanet stwierdził, że ​​dziewczynki mogą zajść w ciążę w wieku 9 lat i że mężczyźni mogą zostać ojcami, gdy ukończyli 12 lat” – stwierdza fatwa. Fatwa nie jest wiążąca, ale jest autorytatywną opinią prawną odnoszącą się do islamskiego prawa.

“Jakie można jeszcze znaleźć wymówki dla tej przewrotnej islamistycznej ideologii?” – pyta autor Islamism Map na “Twitterze”.

Te porady są kontynuacją nowej kontrowersyjnej ustawy przyjętej w Turcji, która pozwala islamskim muftim prowadzić cywilne ceremonie małżeńskie, wywołując obawy, że małżeństwa dzieci staną się bardziej powszechną częścią islamskiej agendy prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Turcja ma wysoki odsetek małżeństw dzieci, gdzie 15% dziewcząt wyszła za mąż w wieku poniżej 18 lat.

Obwieszczając, że 9-letnia dziewczynka jest w wieku, w którym może zajść w ciążę, Diyanet podąża za przykładem ustanowionym przez Proroka Mahometa, który skonsumował swoje małżeństwo z Aiszą, gdy miała 9 lat.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Na podstawie: Cumhuriyet.com.tr, Telegraph.co.uk
Zdjęcie: Alghad.com
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maciek 07.01.2018 11:15

    Babcia najbardziej zadowolona na zdjęciu. Druga szczęśliwa osoba to panieneczka młoda. Pan młody to by se pobiegał z chłopakami po podwórku a siostra panieneczki też by chciała wyjść za chłopca, ale zabrakło dzieci w Iranie, bo mądzejsi tatusiowie, od tego kmiota pod ścianą, dają swoim synom czas, aby się wyszaleć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.