Ekstremizm „dziedziczny”

Opublikowano: 10.01.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1521

Camila Olofsson opuściła Szwecję dla Państwa Islamskiego razem ze swoimi córkami, teraz w Szwecji odsiedzi karę za handel ludźmi i pomocnictwo w gwałtach.

Olofsson (56 lat) znana była w kręgach radykałów islamskich przez dekady. W roku 2013 wyjechała z dziesięcioletnimi córkami do Syrii; towarzyszył im 30-letni mężczyzna. Pod koniec tego roku w Syrii zawarła z mężczyzną umowę, że poślubi jedną z jej córek.

Gdy wyjeżdżała, terroryści islamscy, do których dołączyła, nie byli jeszcze znani pod nazwą Państwa Islamskiego, jednak zasady oparte na prawie szariatu na terenach pod ich kontrolą już obowiązywały. Za zgodę na poślubienie jednej ze swoich córek została w ubiegłym tygodniu w Szwecji skazana na 6 lat więzienia. Mężczyzna został skazany na prawie 9 lat za „wielokrotny gwałt”.

Sędzia uznał, że przewóz dziewczynek do Syrii w celu wydania ich za mąż równał się handlem ludźmi i wykorzystywaniu seksualnemu. „Umowa zawarta tam oznaczała, że nieletnie córki kobiety zostaną tam poślubione i założą rodzinę. Zdaniem sądu okręgowego zamiarem kobiety było więc wykorzystanie własnych córek w celach seksualnych”, napisał sędzia w oświadczeniu. Wobec tego, zdaniem sądu, mężczyzna żeniąc się z nieletnimi popełnił „wielokrotne gwałty”.

Camilla Olofsson nie była nieznana szwedzkim służbom. Mieszkając w kraju angażowała się w działania popierające terroryzm islamistów. Wcześniej była żoną znanego terrorysty Mohameda Moumou, zastępcy dowódcy Al-Kaidy w Iraku, pochodzącego z Maroka. Moumou został zabity w amerykańskim ataku w 2008 roku. Według dokumentów, do których dotarły służby, był najwyższym rangą przedstawicielem Al-Kaidy rekrutującym zagranicznych terrorystów. Podejrzewa się, że do jego śmierci przyczyniła się rozmowa z rodziną w Szwecji, która została namierzona przez Amerykanów.

Córka, która została wydana za dżihadystę w Syrii, podąża śladem wytyczonym przez ekstremistycznych rodziców. W marcu aresztowano ją w Kopenhadze pod zarzutem próby przemytu czteroletniego dziecka jej siostry do Kataru. Córka Olofsson miała bilet w jedną stronę do Kataru i bez wiedzy matki dziecka, swojej siostry, miała wywieźć je do tego kraju. Operację finansował jeden z członków rodziny, która, jak twierdzą służby, tworzy tam ekstremistyczne środowisko.

Według śledczych, pomimo wczesnego i przymusowego małżeństwa, córka nie zdystansowała się od środowiska ekstremistycznego. Sama jednak mówi, że dystansuje się od skrajnych wartości i twierdzi, że miała jechać do Kataru z siostrzeńcem za zgodą jego matki. Zdaniem opieki społecznej, która zajmowała się młodą kobietą, nie przebywa ona w środowiskach radykalnych tylko biernie, lecz aktywnie szuka związków z takimi osobami.

Autorstwo: Jan Wójcik
Na podstawie: Expressen.se [1] [2], Doku.nu
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.