Włamywacze pomylili magazyn „Fakty” z „Faktami TVN”?

Opublikowano: 08.07.2020 | Kategorie: Media, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1006

Wczoraj rano przestępcy włamali się do siedziby „Magazynu Dialogu Społecznego – Fakty” w Warszawie. Włamywacze porysowali ściany i zniszczyli sprzęt. Pracownicy czasopisma są oburzeni włamaniem do jego siedziby.

Początkowo podejrzewano, z powodu napisu na ścianie, że niezależne czasopismo „Fakty” pomyliły się zwolennikom Andrzeja Dudy z brukowcem „Fakt” i „Faktami TVN”, i postanowili dać temu wyraz włamaniem i wandalizmem, ale obecnie wydaje się to mało przekonujące, ponieważ zostały skradzione m.in. dyski twarde pracowników redakcji. Widać na zdjęciach, że włamywaczy bardzo interesowała zawartość komputerów i laptopów włamywaczy, i nie jest to zwykły wandalizm, a podtekst polityczny mógł zostać upozorowany by odwrócić uwagę od zleceniodawcy kradzieży.

Na łamach „Magazynu Dialogu Społecznego – Fakty” przedstawiane są m.in. informacje na temat patologii w spółkach skarbu państwa. Szczególnie istotne w tym kontekście wydają się kwestie związane z transportem lotniczym.

„Fakty” od kilku miesięcy nagłaśniają nadużycia w Państwowych Portach Lotniczych, których prezes Mariusz Szpikowski współpracował z agentami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, by ukryć informację na temat obciążającego go raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Ostatnio dziennikarze gazety zajmowali się między innymi umową między Państwowymi Portami Lotniczymi i Baltoną. Szpikowski pozwał również redaktora naczelnego „Faktów” – Piotra Szumlewicza – za krytykę stosunków pracy w PPL. Kilka dni temu sąd właśnie wyznaczył kolejny termin rozprawy w tej kwestii.

Dziennikarze pracują też nad nieprawidłowościami w Polskich Liniach Lotniczych LOT, w tym zbierają materiały odnośnie groźby upadłości narodowego przewoźnika i zastąpieniem go spółką Polish Airlines, oraz analizują politykę finansową PLL LOT w ciągu ostatnich trzech lat. Z ich informacji wynika, że wiele wydatków firmy w tym czasie było zbędnych.

Jeżeli atak na redakcję ma związek z sytuacją w spółkach skarbu państwa, to dziennikarze „Faktów” informują, że nie dadzą się zastraszyć. Jednocześnie apelują do prokuratury i policji o szybkie wyjaśnienie sprawy. Uważają, że to otwarta próba zastraszenia niezależnych mediów i w demokratycznym państwie prawa nie może być na nie przyzwolenia.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie korespondencji Piotra Szumlewicza
Zdjęcia: Jarosław Adkowski
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 3,70 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

PO wysłało chłopców od brudnej roboty na akcję przedwyborczą?