Włamywacze pomylili magazyn „Fakty” z „Faktami TVN”?

Opublikowano: 08.07.2020 | Kategorie: Media, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 531

Wczoraj rano przestępcy włamali się do siedziby „Magazynu Dialogu Społecznego – Fakty” w Warszawie. Włamywacze porysowali ściany i zniszczyli sprzęt. Pracownicy czasopisma są oburzeni włamaniem do jego siedziby.

Początkowo podejrzewano, z powodu napisu na ścianie, że niezależne czasopismo „Fakty” pomyliły się zwolennikom Andrzeja Dudy z brukowcem „Fakt” i „Faktami TVN”, i postanowili dać temu wyraz włamaniem i wandalizmem, ale obecnie wydaje się to mało przekonujące, ponieważ zostały skradzione m.in. dyski twarde pracowników redakcji. Widać na zdjęciach, że włamywaczy bardzo interesowała zawartość komputerów i laptopów włamywaczy, i nie jest to zwykły wandalizm, a podtekst polityczny mógł zostać upozorowany by odwrócić uwagę od zleceniodawcy kradzieży.

Na łamach „Magazynu Dialogu Społecznego – Fakty” przedstawiane są m.in. informacje na temat patologii w spółkach skarbu państwa. Szczególnie istotne w tym kontekście wydają się kwestie związane z transportem lotniczym.

„Fakty” od kilku miesięcy nagłaśniają nadużycia w Państwowych Portach Lotniczych, których prezes Mariusz Szpikowski współpracował z agentami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, by ukryć informację na temat obciążającego go raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Ostatnio dziennikarze gazety zajmowali się między innymi umową między Państwowymi Portami Lotniczymi i Baltoną. Szpikowski pozwał również redaktora naczelnego „Faktów” – Piotra Szumlewicza – za krytykę stosunków pracy w PPL. Kilka dni temu sąd właśnie wyznaczył kolejny termin rozprawy w tej kwestii.

Dziennikarze pracują też nad nieprawidłowościami w Polskich Liniach Lotniczych LOT, w tym zbierają materiały odnośnie groźby upadłości narodowego przewoźnika i zastąpieniem go spółką Polish Airlines, oraz analizują politykę finansową PLL LOT w ciągu ostatnich trzech lat. Z ich informacji wynika, że wiele wydatków firmy w tym czasie było zbędnych.

Jeżeli atak na redakcję ma związek z sytuacją w spółkach skarbu państwa, to dziennikarze „Faktów” informują, że nie dadzą się zastraszyć. Jednocześnie apelują do prokuratury i policji o szybkie wyjaśnienie sprawy. Uważają, że to otwarta próba zastraszenia niezależnych mediów i w demokratycznym państwie prawa nie może być na nie przyzwolenia.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie korespondencji Piotra Szumlewicza
Zdjęcia: Jarosław Adkowski
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 08.07.2020 16:31

    PO wysłało chłopców od brudnej roboty na akcję przedwyborczą?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.