Tesco chroni wózki sklepowe klipsami antykradzieżowymi

Opublikowano: 23.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1586

Do niedawna supermarkety używały klipsów antykradzieżowych tylko w przypadku określonych produktów, w tym na przykład ekskluzywnych butelek whisky. Ale teraz, po serii kradzieży, Tesco zaczęło zabezpieczać takimi klipsami nawet wózki sklepowe.

Kryzys kosztów życia zwiększył skalę kradzieży w Wielkiej Brytanii, doprowadzając kolejne sieci do zabezpieczania już nie tylko towarów ekskluzywnych, ale nawet i podstawowych produktów spożywczych, takich jak mleko, masło czy opakowania z mięsem. A dodatkowo okazuje się, że ludzie zaczęli kraść w sklepach nie tylko żywność, kosmetyki czy inne artykuły codziennego użytku, ale też na przykład… wózki sklepowe. Problem zrobił się na tyle poważny, że jeden ze sklepów Tesco, położony w Theydon Bois w Essex, nałożył na wózki klipsy antykradzieżowe.

„Kiedy to zobaczyłem, nie mogłem w to uwierzyć, że na wózkach na zakupy przyczepili kapsle. To znaczy, co można z takim wózkiem zrobić? Czy nie ma nic, czego ci ludzie by nie ukradli? Rozmawiałem z jedną z pracownic, a ona powiedziała, że mieli mnóstwo kradzieży. Więc teraz nakładają na wózki kapsle, aby odstraszać ludzi” – w takich słowach najnowsze działania Tesco skomentował 45-letni James Beach.

Statystyki pokazują, że od początku 2020 r. złodzieje byli generalnie mniej aktywni niż w przeszłości. Ale to nie dotyczy kradzieży w sklepach, które akurat notują tendencję wzrostową. Od września 2023 r. popełniono ponad 402 000 przestępstw, co oznacza, że w Wielkiej Brytanii do kradzieży w sklepie dochodzi średnio co 80 sekund.

Opozycja grzmi, że jednocześnie, od 2018 r., aż o 16 proc. spadła liczba wyroków za takie przestępstwa. Laburzyści twierdzą, że przynajmniej częściowo winna jest temu decyzja z 2014 r. o wprowadzeniu nowej kategorii „kradzieży w sklepach o niskiej wartości”. Decyzją ówczesnej minister spraw wewnętrznych, Theresy May, pozwolono, by przestępstwa obejmujące kradzież przedmiotów o łącznej wartości poniżej 200 funtów mogły być rozpatrywane drogą pocztową, przyspieszając proces i dając sądom więcej czasu na skupienie się na innych przestępstwach.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Bruce Lee 23.04.2024 20:38

    W małej miejscowości nieopodal,wózki są zapięte,wszystkie,natomiast znam wioskę gdzie przy dyskontach stoją wózki luzem-co oznaczałoby ,że tam znacznie rzadziej wózki są obiektem pożądania przez meneli.Wręcz gdy tam pojechałem ,to byłem zszokowany,że można wziąć wózek bez grzebania w portfelu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.