Imigrant z Maroka ukradł plany zabezpieczenie olimpiady w Paryżu

Opublikowano: 03.03.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1221

W poniedziałek 26 lutego agent zajmujący się cyberbezpieczeństwem w merostwie Paryża złożył skargę w związku z kradzieżą jego komputera i dwóch kluczy USB na stacji RER linii D. Sprzęt komputerowy zawierał dane dotyczące… planów bezpieczeństwa Igrzysk Olimpijskich.

Inżynier z merostwa położył swoją torbę w luku bagażowym nad swoim siedzeniem. Kiedy miał się przesiąść na Gare d Nord do innego pociągu zauważył, że torby już nie ma.

Jak podaje BFM TV, śledczy zajmujący się bezpieczeństwem transportu regionalnego wpadli szybko na trop złodzieja. Został ujęty i niemal natychmiast postawiony przed sądem, który skazał go na 7 miesięcy więzienia.

Zatrzymany już 29 lutego podejrzany okazał się migrantem narodowości marokańskiej. Na szczęście nie był szpiegiem, ale zwykłym złodziejem, który nie wiedział, co kradnie. Policja już go znała z wcześniejszych wybryków, w tym kradzieży bagażu na dworcu kolejowym Gare du Nord.

Torbę paryskiego inżyniera odnaleziono, ale już bez komputera i kluczy USB. Paryska prokuratura podała, że na nośniku pamięci były „jedynie notatki związane z ruchem ulicznym w Paryżu podczas igrzysk olimpijskich”, a nie dane poufne zabezpieczeń.

Mer Paryża Anne Hidalgo, zwróciła się z kolei do także do Generalnego Inspektoratu miasta o zbadanie możliwości „naruszenie procedur bezpieczeństwa wewnętrznego” i ma rozważyć ewentualne sankcje wobec swojego pracownika.

Autorstwo: BD
Na podstawie: BFM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 03.03.2024 20:27

    Ja pierd. Normalnie jak w Polsce 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.