TVP2 przeprasza katolików

Opublikowano: 12.03.2013 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 780

W odpowiedzi na wniosek o ukaranie ukaranie TVP2 za nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne programy dyrekcja Programu Drugiego TVP przeprasza widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku „Tylko dla dorosłych”.

Ukarania TVP2 domagali się posłowie z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, których oburzył program wyemitowany w ramach cyklu „Tylko dla dorosłych”.

„Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji „nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje”, oraz naruszył zasady realizowania przez Telewizję Polską S.A. misji publicznej” – czytamy we wniosku.

W odpowiedzi na zarzuty, w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Dyrekcja TVP2 tłumaczy, że cykl „Tylko dla dorosłych” emitowany jest po godz. 23, został opatrzony kwalifikacją wiekową od lat 16 i – jak wskazuje jego tytuł tytuł – „skierowany jest do widzów dorosłych, świadomych satyryczno-kabaretowej konwencji programu”. Dyrekcja TVP2 przekonuje, że formuła programu została oparta na popularnym w USA gatunku „stand-up”, który polega na najczęściej improwizowanych występach. Formuła „zakłada także dużą swobodę wypowiedzi artysty kabaretowego, utrzymanej często w tonie ostrej, bezkompromisowej satyry z wykorzystaniem środków takich jak przerysowanie, przejaskrawienie czy świadomie wywołana kontrowersja”, a cykl „Tylko dla dorosłych” emitowany jest „na żywo”. Wszystkich widzów oburzonych wymową programu władze TVP2 postanowiły jednak przeprosić.

– Aktualnie czekamy na decyzję KRRiT w związku ze skargą, która po emisji programu została do niej skierowana przez grupę posłów PIS. Jednocześnie wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku „Tylko dla dorosłych” pragniemy serdecznie przeprosić – czytamy w oświadczeniu dyrekcji Programu Drugiego TVP.

Autor: pł
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. MichalR 12.03.2013 10:21

  Nie znam ani jednej osoby, którą ten kabaret uraził, a kilku katolików już pytałem o zdanie.

 2. przemex 12.03.2013 10:58

  Lol.
  A w skandynawi na srajtaśmie niejaka firma Lambi umieściła wersety z biblii i nikogo to nie uraża 🙂
  http://earth-chronicles.ru/news/2013-03-07-40263

 3. aZyga 12.03.2013 11:13

  To niech umieszczą wersety z koranu, albo tory to zobaczymy jaka jest tolerancja.

 4. ARTUR 12.03.2013 11:20

  Ciekawe że ktoś poczuł się obrażony , myślałem że już nikt nie ogląda propagandy nasyconej głupimi informacjami .

 5. SuperSaiyan 12.03.2013 11:28

  Moze dlatego, ze w Skandynawii jest multum satanistow? A muzulmanie i wyznawcy religii wschodu, to znaczny procent spoleczenstwa Skandynawii.
  Gdyby skecz dotyczyl Islamu, to bylaby taka boruta, ze hej.

 6. Takie_tam 12.03.2013 12:28

  @MichalR Ja znam jedną osobę, która to widziała i stwierdziła, że jest to nie do zaakceptowania. Żeby było śmieszniej jest to zdeklarowany ateista, ale chodziło mu bardziej o perfidne wyszydzanie starości i niedołęstwa.
  Nie oglądałem i się nie wypowiadam o własnych odczuciach 😉

 7. elim 12.03.2013 12:43

  Pomimo że w tym programie były śmieszne żarty, to były one poprzeplatane żartami o bardzo żenującym poziomie, tak że w pewnym momencie po prostu wyłączyłem tv. Wydawało mi się że kabaret “tylko dla dorosłych” będzie o seksie, cyckach, nasycony przekleństwami itp., ale obecne poczucie humoru to już nie to samo co kiedyś.

 8. marcel 12.03.2013 19:05

  Właśnie obejrzałem aby wyrobić sobie opinie. Nie widzę tam obrazy boga ani pisma świętego, Jest mowa o wysokim urzędniku państwa Watykan i najwyższej władzy Kościoła Katolickiego.Ale czy żarty to zaraz obraza? zreszto można obejrzeć tu
  http://www.pudelek.tv/video/Papiez-jest-zwyklym-czlowiekiem-PUSZCZA-BAKI-2048/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.