OpenAI otwiera drzwi do generowania hiperrealistycznych filmów

Opublikowano: 02.04.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1455

Nadchodzi rewolucja w świecie tworzenia filmów — OpenAI zapowiada publiczną premierę Sory, narzędzia do generowania hiperrealistycznych filmów na podstawie tekstowych opisów. Choć ta technologia brzmi niczym coś z fantastycznych wizji przyszłości, to już niebawem będzie dostępna dla każdego.

Dotychczas, filmy generowane przez Sorę były udostępniane jedynie przez samą firmę OpenAI, która do tej pory zachowywała dyskretne milczenie na temat planów komercjalizacji tego narzędzia. Wszystko uległo zmianie za sprawą wywiadu udzielonego przez Mirę Murati, dyrektorkę techniczną OpenAI, dla „Wall Street Journal”.

Murati potwierdziła, że Sora zostanie udostępniona publicznie jeszcze w tym roku, a konkretniej — w ciągu „kilku najbliższych miesięcy”. To zupełnie przełomowa informacja, która może całkowicie odmienić oblicze branży filmowej.

Choć Murati nie ukrywa, że korzystanie z Sory będzie „znacznie droższe” niż w przypadku generatora obrazów DALL-E 3, to OpenAI dąży do tego, by nowe narzędzie do tworzenia filmów było dostępne w „podobnych kosztach”. Przypomnijmy, że DALL-E 3 można wykorzystywać w ramach abonamentu ChatGPT Plus lub zupełnie za darmo w Copilocie Microsoftu.

Sama technologia Sory, choć jeszcze niedostępna publicznie, już teraz budzi ogromne emocje. Opublikowane dotychczas filmy generowane przez to narzędzie zachwycają realistycznym wyglądem i perfekcyjnym odwzorowaniem nawet najdrobniejszych szczegółów. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie kinematografii, która może całkowicie zmienić sposób, w jaki tworzymy i percypujemy filmy.

Warto też zwrócić uwagę na zapowiedzi dalszych ulepszeń Sory. W rozmowie z „Wall Street Journalem” padło zapewnienie, że przyszłe wersje tego narzędzia pozwolą na edytowanie wideo oraz generowanie filmów z dźwiękiem. To oznacza, że w niedługim czasie twórcy będą mogli nie tylko generować całe filmy od podstaw, ale także modyfikować istniejące produkcje, a nawet tworzyć kompletne projekty audiowizualne.

Nadchodzące udostępnienie Sory publiczności to prawdziwa rewolucja w świecie kinematografii. Już wkrótce każdy będzie mógł stać się twórcą filmowym, generując własne produkcje za pomocą zaledwie kilku słów wpisanych w system. To otwiera zupełnie nowe możliwości dla amatorów, entuzjastów i profesjonalistów, którzy będą mogli eksperymentować, tworzyć i realizować swoje filmowe wizje jak nigdy dotąd.

Choć na razie nie znamy dokładnej daty premiery Sory, to z pewnością jest to wydarzenie, na które warto z niecierpliwością czekać. Nadchodzące miesiące mogą przynieść prawdziwe przełomy w branży filmowej, a OpenAI zdaje się być na czele tej rewolucji. Pozostaje nam śledzić dalsze doniesienia i z zaciekawieniem obserwować, jak ta technologia będzie się rozwijać.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 02.04.2024 12:49

  “Zmiany na Ziemi”… to już lepiej Fakt przedrukowywać.

 2. rici 02.04.2024 13:20

  Stary Kulas; Fakt nalezy do Alex Springer Verlag.
  Alex Springer Verlag zostal zalozony przez ucznia Gebellsa, Alexa Springera.
  Alex Springer honorowy obywatel Izraela, odznaczony 16 najwyzszymi odznaczeniami panstwowymi panstwa Izrael.
  Kilkanascie lat temu byla taka afera, ze dziennikarze pracujacy dla Alex Springer Verlag zmuszani byli do podpisywania takiej lojalki ze nigdy nie beda publikowac niz zlego na temat judaizmu i Izraela.

 3. Kazma 02.04.2024 19:15

  Dawno już prawdziwe kino umarło – pozostały tylko jakieś popłuczyny i jego artefakty, które nawet one zostaną wymiecione przez wszystkie te sztuczne pseudo inteligencje! Na szczęście istnieje parę, może paręnaście ponadczasowych arcydzieł filmowych, które można oglądać wiele razy…

 4. Szurnięty Mędrzec 03.04.2024 00:55

  Dobrze, dobrze, będzie można poprawić choćby takiego Wiedźmina od Netflixa i inne śmieciowe\poprawne politycznie filmy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.