Pokój na czas igrzysk? Tego chciałby Macron

Opublikowano: 16.04.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1475

Francja jest gospodarzem igrzysk olimpijskich. Prezydent Emmanuel Macron chciałby, aby starym zwyczajem na czas igrzysk zapanowało zawieszenie broni. W tym samym czasie jednak Paryż robi interesy z Federacją Rosyjską, która zaatakowała Ukrainę.

„Przywódca Chin przyjedzie za kilka tygodni do Paryża. Poprosiłem go o pomoc. W 2022 r. też stanęliśmy przed podobnym zadaniem przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi organizowanymi przez Chiny” – mówił na antenie RMC i BFMTV prezydent Emmanuel Macron.

Francuski przywódca zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by osiągnąć „olimpijskie zawieszenie broni” w największych światowych konfliktach. Macron chciałby, aby na czas igrzysk wygaszono konflikty między Izraelem a Hamasem, Rosji z Ukrainą i wojnę w Sudanie.

Z jednej strony Paryż apeluje o pokój, a z drugiej handluje z Federacją Rosyjską, finansując tym samym agresję tego państwa na Ukrainie. Tylko od początku tego roku Francuzi zapłacili Kremlowi za dostawy gazu ponad 600 mln euro.

„Nie może być tak, że Francja z jednej strony mówi, że trzeba być twardym wobec Rosji, a z drugiej płaci jej ogromne pieniądze” – stwierdził dyplomata jednego z państwa UE.

Autorstwo: SG
Na podstawie: BFMTV, „Politico”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.