Spektakularne zjawisko na niebie nad Polską

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z kraju, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 5031

Wieczorem 2 maja mieszkańcy Polski mogli być świadkami niezwykłego wydarzenia na niebie. Nad krajem pojawiła się tajemnicza poświata przypominająca kometę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród obserwatorów. Okazało się, że był to efekt kosmicznego zbiegu okoliczności z udziałem rakiety Falcon 9 oraz satelity NASA ACS3.

Wieczorne niebo nad Polską 2 maja 2024 roku stało się prawdziwą atrakcją. Setki, a może nawet tysiące osób w całym kraju mogły podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie. Około godziny 22:00 na północy pojawiła się jasna chmura o spiralnym kształcie, która powoli przemieszczała się w kierunku północnym.

Początkowo obserwatorzy mogli pomyśleć, że jest to zorza polarna, jednak szybko okazało się, że jest to coś zupełnie innego. Tajemnicza poświata na niebie przypominała kometę, a jej jasność i rozmiary wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród miłośników astronomii i nie tylko.

Jak się okazało, to niezwykłe zjawisko było efektem kosmicznego zbiegu okoliczności. W tym samym czasie na orbicie Ziemi znajdowała się rakieta Falcon 9 firmy SpaceX, która wyniosła dwa satelity obserwacyjne firmy Maxa. Drugi stopień tej rakiety, przygotowujący się do deorbitacji, stał się źródłem tej tajemniczej poświaty na niebie.

Choć wyjaśnienie całej zagadki okazało się nieco bardziej skomplikowane, niż na początku sądzono, to sam widok na niebie był naprawdę imponujący. Setki ludzi w całej Polsce miały okazję podziwiać ten niezwykły kosmiczny spektakl, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Tajemnicza poświata na niebie to dowód na to, że nawet w czasach, gdy wydaje się, że wiemy już wszystko o otaczającym nas świecie, wciąż mogą wydarzyć się rzeczy, które nas zaskakują. Kosmiczne zjawiska, choć coraz lepiej poznane, wciąż potrafią dostarczyć nam wielu emocji i niesamowitych wrażeń.

Autorstwo: admin3
Zdjęcie: Facebook.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. RisaA 04.05.2024 17:20

    Artykuł bez treści. Nie podano nawet czy drugi człon tej rakiety spłonął, odbił światło słońca, czy co się właściwie stało. Jakość zerowa tego artykÓłu.

  2. las 06.05.2024 18:56

    Zgadza się to się nie powinno ukazać.
    Wg mnie to jakaś rakieta balistyczna, ćwiczenia wojskowe może.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.