Chiny opracowują interfejsy mózg-komputer do celów wojskowych

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1024

Chiny opracowały technologię interfejsu mózg-komputer (BCI) do ogólnego wzmacniania funkcji poznawczych i zastosowań wojskowych.

NeuCyber NeuroTech we współpracy z Chińskim Instytutem Badań Mózgu zaprezentował nowatorski BCI będący w stanie interpretować myśli małpy i umożliwiać jej kontrolowanie ramienia robota.

Pomimo tego, że w przeszłości tego typu badania ograniczały się do technologii nieinwazyjnych, wykorzystujących elektrody, postęp w zakresie urządzeń wszczepianych bezpośrednio do mózgu, takich jak Neuralink Elona Muska, pobudził chińskich badaczy. Analitycy sugerują, że ich postępy idą obecnie w tempie konkurencyjnym w stosunku do Stanów Zjednoczonych.

Komunistyczna Partia Chin (KPCh) przedstawiła swój zamiar wykorzystania interfejsów mózg-komputer do „celów niemedycznych, takich jak modulacja uwagi, regulacja snu, regulacja pamięci i egzoszkielety”, co budzi obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

Potencjał technologii BCI w zakresie wpływania na funkcje poznawcze żołnierzy i łączenia inteligencji człowieka i maszyny może skutkować zmianą paradygmatu wojskowego, potencjalnie stawiając Stany Zjednoczone w niekorzystnej sytuacji, jeśli nie pójdą ich śladem.

Na podstawie: GlobalTimes.cn [1] [2]
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.