Pożegnanie z „Facebookiem”

Opublikowano: 31.08.2021 | Kategorie: Komunikaty, Media, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6539

Dzisiaj opublikowałem ostatni wpis na „Facebooku”. Rezygnuję z niego z powodu cenzury. Jeśli śledziłeś nowości w „Wolnych Mediach” za pośrednictwem „Facebooka” (a nie bezposrednio) – możesz otrzymać niekontrolowany dostęp do naszych nowości. Jak to zrobić – dowiesz się z niniejszego wpisu.

„Facebook” blokuje 24 461 użytkownikom powiadomienia o nowych wpisach na naszym kanale, bo traktuje ich nie jak dorosłych, którzy wiedzą co chcą czytać, tylko jak małe, głupiutkie dzieci, które trzeba chronić przed niepoprawnymi poglądami krytykującymi m.in. Wielką Farmację, plandemię, Billa Gatesa itd. Wątpię, by użytkownicy „Facebooka” zgadzali się, by Mark Zuckeberg i jego pracownicy byli ich WYCHOWAWCAMI.

„Facebook” nie pozwala również znajdywać w wynikach wyszukiwarki naszego profilu. Niby jesteśmy na „Facebooku”, ale jesteśmy niewidoczni – więc nas nie ma. Tylko użytkownicy, którzy zapisali sobie link do naszego facebookowego kanału mogą na niego wchodzić.

Z powodu cenzorskich działań „Facebooka”, odwiedzalność naszego portalu spadła z ok. 15 000 unikalnych wizyt IP dziennie do ok. 9 000 (kiedyś z „Facebooka” wchodziło ok. 6000 unikalnych osób dziennie, teraz ok. 100). Możliwe, że teraz, gdy żegnamy się z „Facebokiem” – jeszcze trochę spadnie (bo czasami ktoś dzielił się naszymi wpisami na swoim profilu).

Na szczęście byt „Wolnych Mediów” nie jest zależny od Zuckeberga, lecz od użytkowników, takich jak TY, którzy mogą pomóc nam odzyskać dawną odwiedzalność.

Aby otrzymać NIEKONTROLOWANY DOSTĘP do naszego portalu – możesz wchodzić na niego bezpośrednio z adresu wolnemedia.net, lub instalując wtyczkę czytnika RSS dla przeglądarki (polecam plugin „Feedbro”), dzięki której dostaniesz powiadomienia o nowościach.

Wtyczkę Feedbro pobierzesz tutaj:
– Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/feedbroreader/
– Chrome (powinno działać w Operze, Vivaldim i innych klonach Chrome): https://chrome.google.com/webstore/detail/feedbro/mefgmmbdailogpfhfblcnnjfmnpnmdfa?hl=pl

Nasze adresy kanałów RSS (jest kilka opcji do wyboru) znajdziesz tutaj:
https://wolnemedia.net/kanaly-rss/

Dzięki wtyczce RSS możesz w wygodny sposób śledzić wiele innych stron!

Nie pozwól decydować „Facebookowi”, o czym możesz wiedzieć! POWIADOM ZNAJOMYCH, JAK NAS CZYTAĆ BEZ CENZURY!

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Cosmo 31.08.2021 07:25

  JEDYNY sposób na wywarcie wpływu na FB i inne SM, to usunięcie konta. Odpłyną użytkownicy, to zaczną odpływać reklamodawcy i pieniądze. Schemat prosty jak budowa cepa. Ja osobiście używam generatora RSS takiego jak Feedly. Podpinam do apki (lub konta na feedly.com wszelakie strony internetowe będące w zasięgu mojego zainteresowania i mam wszystko pod ręką. Takich serwisów jest wiele, więc do wyboru – do koloru i żadnej cenzury (póki co).

 2. Admin WM 31.08.2021 07:38

  Ja używam wtyczki Feedbro – wygląda i działa jak dawny, bardzo wygodny czytnik RSS z Opery 12. Wtyczek RSS do przeglądarek jest więcej. Są także osobne aplikacje RSS działające poza przeglądarkami. Profil WM na FB na razie trzymam, by użytkownicy, ktorzy sobie o WM przypomną, mogli się zorientować, co się stało, a za jakiś rok kanał WM na FB skasuję.

 3. wezprzestan 31.08.2021 08:48

  Google nie usunie FB ze sklepu. Kilka miesięcy temu o wiele mniejsza firma o nazwie RobinHood dostała kilkaset tysięcy 1-gwiazdkowych ocen od uzytkowników po czym Google skasowała wszystkie te negatywne oceny i na tym się skonczyło.

 4. Murphy 31.08.2021 11:03

  Problem z kanałami RSS jest taki, że czytniki pobierają zwykle tylko ostatnich 15 postów.

  Aby obejść te ograniczenia postawiłem sobie serwer na Linuxie, który kilka razy na dzień pobiera mi nowe posty (czytnik “newsboat”). Dostęp mam zdalny po SSH (TMUX pozwala na podłączanie się do sesji) a czytam w trybie tekstowym przy użyciu przeglądarki “Elinks” (plusem jest, że można ustawić skrypt w np. Perl’u do filtrowania wszystkiego oprócz tekstu i komentarzy).

 5. Admin WM 31.08.2021 14:38

  @Murphy

  To zależy od ustawień na serwerze. Na naszym portalu ustawiłem wyświetlanie w kanale RSS aż 100 nowości, czyli mniej więcej nowości z 3 dni.

  Dodatkowo nowości z WM – jak ktoś jest online – mogą pojawiać się w miarę ich publikowania.

 6. woma123 09.09.2021 23:34

  HI

  Właśnie to zrobiłem. Jedna gwiazdka i odpowiedni komentarz. Niech idą do piekła z Facebook’iem i WhatsApp’em!

  DuDuS

  PS. Jak czytam opinie o FB w Google Play, to zaczynam nabierać przekonania że żyję w jakimś Matrix’e! Ci (prawie) wszyscy opiniodawcy to kompletni debile! Ich interesuje czy coś działa na WiFi czy 5G, a nie to ze FB cenzuruje niezależne wypowiedzi! Świat oszalał! Nie. Nie. Zidiociał!

 7. Szaman 09.10.2021 12:49

  No i świetny pomysł. Facebook upada tak czy siak. Ja ze swojej strony polecam wciąż przemyślenie zamiany działalności którą wcześniej prowadziłeś na Fb na działalność prowadzoną na hive.blog. najlepiej przez interfejs https://peakd.com/ który oferuje mnóstwo przydatnych narzędzi jak chciażby możliwość kolejkowania publikowanych postów, czy też zaawansowane narzędzia zarzadzania treścią . Jest to sieć społecznościowa w której za zdobywane przez użytkowników głosy nasze wpisy zyskują rzeczywistą wartość wymienialną na BTC. Każdy autor dostaje indywidualne klucze do swojego konta wygenerowane w trakcie tworzenia konta które nie są hasłem a Poświadczeniem własnościowym danego wycinka sieci blockchain w związku z tym posiadacz kluczy jest jedynym właścicielem danego wycinka sieci który jest w stanie weń ingerować i zarządzać.

  Wszystkie zyski w postaci waluty Hive dzielone są pomiędzy udziały w platformie które czynią nas od razu współudziałowcem całej sieci( oczywiści udziały te są wypłacalne i można z nich zrezygnować) a środki płynne do wypłacenia od razu.

  Sieć ma tez wbudowany system dotowania gdzie każdy user po za wartością jaką daje jego głos, z łatwością za pomocą 3 kliknięć może dać nam datek za nasz wpis w postaci kryptowaluty hive lub tez HBD.

  Średnie nagrody za wpisy przy obecnym kursie który niedawno poleciał bardzo do góry, na polskiej społeczności wahają się obecnie w granicach 10-20 dolarów za wpis co jest dzielone w stosunku 50/50 połowa dla inwestorów i kuratorów (gdzie należy zrozumieć ze każda osoba oddająca głos która posiada udziały jest kuratorem w związku z tym uczestniczy w otrzymywaniu nagród za oddane na wpisy głosy) dzięki którym tokeny mają rzeczywistą wartość, którzy zajmują się wspieraniem wartościowych treści. Druga połowa natomiast, dla autorów dzięki którym sieć żyje i przyciąga zarówno inwestorów jak i konsumentów usług (ponieważ sieć hive to nie tylko blogi ale również gry i aplikacje). Oprócz zajmowania się ocena treści, inwestor i holder może też skorzystać z innych rozwiązań jak chociażby trzymanie HBD w skarbonce gdzie rośnie nam 10 % APR albo oddelegowanie swoich udziałów innym userom aby oni głosowali za nas.

  Jest to rozwiązanie w 100% zdecentralizowane i moim zdaniem warto je wspierać . Założenie konta jest bezpłatne i trwa 5 minut. Chociaż na początku gdy nie posiadamy żadnych udziałów są dość duże limity interakcji jakie możemy wykonać nadzień. Można to jednak rozwiązać np poprzez to że ktoś tymczasowo oddeleguje nam np część swoich udziałów. a po pierwszych kilku wpisach na których uda nam się zarobić, udziały wzrosną i zwiększy się limit RC czyli współczynnika ograniczającego bandwidth obliczanego na bazie naszych udziałów. Jeśli Wolne media rozważyły by taką opcję to chętnie oddeleguje część swoich udziałów na początkowe wsparcie. moje konto to https://peakd.com/@khrom. pozdrawiam

 8. 84000 05.11.2021 19:30

  Fzbuk to obciach

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.