Posłowie PiS poparli walkę z „homofobią”

Opublikowano: 07.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1337

Sejmowa komisja do spraw petycji, także głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, poparła jeden z wniesionych do niej projektów. Przewidywał on wprowadzenie kary do trzech lat więzienia między innymi za znieważenie osób homoseksualnych. Warto podkreślić, że komisja zaostrzyła pierwotną propozycję, stąd posłowie chcieliby wsadzać za kratki za „homofobię” na prawie pięć lat.

O sprawie posiedzenia jednej z najmniejszych parlamentarnych komisji poinformował dziennik „Rzeczpospolita”. Jej głównym zadaniem jest rozpatrywanie petycji i innych pism do Sejmu, a więc decydowanie czy nadać im na przykład ramy projektu ustawy. W dniu 23 września komisja zdominowana przez posłów PiS-u przyjęła jedną z propozycji, dotyczącą nowelizacji artykułu 257 Kodeksu karnego.

Wspomniany przepis w swoim obecnym brzmieniu zakazuje publicznego znieważania grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości. Wedle propozycji posłów zostałby on rozszerzony także o płeć, wiek, niepełnosprawność, tożsamość płciową oraz orientację seksualną.

Jeśli prawo zostałoby zaakceptowane przez parlament, wówczas posłużyłoby ono do walki z tak zwaną „homofobią”. Wedle propozycji wniesionej do komisji ds. petycji za znieważenie mniejszości seksualnych groziłoby do trzech lat więzienia, z kolei posłowie chcieliby sankcji nawet do pięciu lat pobytu w miejscu odosobnienia.

Zdaniem wspomnianej gazety posłowie partii rządzącej świadomie poparli projekt. Nikt nie wniósł bowiem sprzeciwu, gdy poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Piechota zapytał czy propozycja ta cieszy się poparciem parlamentarzystów zasiadających w komisji. Poseł PiS Grzegorz Wojciechowski przyznał zresztą, że zdecydowano o dalszym procedowaniu projektu, aby mogła się o nim wypowiedzieć sejmowa komisja sprawiedliwości.

Od podobnych rozwiązań zdystansowało się już Ministerstwo Sprawiedliwości, kontrolowane przez Zbigniewa Ziobrę i jego Solidarną Polskę. Wiceminister Sebastian Kaleta uważa projekt za próbę siłowego wymuszenia politycznej poprawności, która miałaby dotknąć osoby wyznające wartości chrześcijańskie.

Na podstawie: Rp.pl, wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

A dlaczego homofobia ma stanowić osobną klasę przestępstw? Dlaczego wszystkich nie osądzać w ten sam sposób? Przecież to jawne gwałcenie konstytucji…

Dlaczego powody znieważenia są wyszczególnione? Przecież bez względu na powód nie można znieważać drugiej osoby…

No chyba że chodzi o interesy wielkich zachodnich korporacji…. a to tak…

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Homofobia to nie sodomia więc nic się nie zmienia .

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Homofobia klasyfikowana jako fobia , czyli równocześnie z agorafobią, arachnofobiaą, klaustrofobią, czy fobią społeczną nie spełnia kryterium przestępstwa a nawet wykroczenia, prędzej zakwalifikowała by się jako zaburzenia psychiczne, zatem jakim sposobem może podlegać jakimkolwiek karom. Albo ja czegoś nie rozumiem, chyba strach przed spółkowaniem z osobą tej samej płci jest zdrowym objawem w każdym sensie, a na pewno w ramach orientacji seksualnej uznanej za biologiczną, no chyba że obecne restrykcje zabraniają okazywania niechęci strikte seksualnej wobec osobników tej samej plci. Może nie nadążam. Ale konstytucyjnie każdy człowiek jest równy, także ten który obawia się pająków, przestrzeni czy gejów…nie mam osobiście nic do ludzi odmiennej orientacji,wyznania czy koloru skóry, ale nikt nie ma prawa decydować za mnie na punkcie czego mam fobie ani karać mnie za poglądy.