Włoski minister wszczął postępowanie wobec generała za „homofobiczną” książkę

Opublikowano: 21.08.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1823

Włoski minister obrony Guido Crosetto z narodowo-konserwatywnych „Braci Włochów” wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec generała Roberto Vannacciego. Wojskowy wydał bowiem książkę, w której krytykuje kontakty homoseksualne czy kwestionuje możliwość bycia Włochem przez czarną osobę. Zdaniem rządu Giorgii Meloni podobne treści są „homofobiczne” i „rasistowskie”.

Vannacci przez lata dowodził elitarną jednostką włoskich spadochroniarzy, a następnie był attaché wojskowym Włoch w Rosji. Obecnie pełni funkcję szefa Włoskiego Wojskowego Instytutu Geograficznego, zaś niedawno samemu wydał swoją książkę „Świat do góry nogami”.

W publikacji włoski generał twierdzi między innymi, że homoseksualni mężczyźni nie są normalni, natomiast świat znajduje się obecnie pod wpływem „międzynarodowego lobby gejowskiego”. Na przykładzie pochodzącej z Nigerii siatkarki reprezentacji Włoch poddaje pod wątpliwość, czy osoba czarnoskóra może być prawdziwym Włochem.

Książka spotkała się z krytyką politycznie poprawnych mediów, na którą zareagował także centroprawicowy rząd Włoch. Reprezentujący narodowo-konserwatywnych „Braci Włochów” minister obrony wszczął więc postępowanie dyscyplinarne. Zdaniem Crosetto, poglądy Vannacciego są „błkotem, dyskredytującym armię, Ministerstwo Obrony i konstytucję”.

Sam wojskowy uważa, że treści zawarte w jego publikacji zostały wyrwane z kontekstu przez media, więc nie odzwierciedlają rzeczywistej zawartości książki.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

Petycja

W obronie wolności słowa dla gen. Roberto Vannacciego, którego chroni art. 21 włoskiej konstytucji („Każdy ma prawo do swobodnego wyrażania swoich myśli za pomocą słowa, pisma i innych środków przekazu. Prasa nie może być przedmiotem autoryzacji lub cenzury”), art. 1472 kodeksu wojskowego („wojskowi mogą swobodnie publikować swoje teksty, organizować publiczne konferencje i w każdym przypadku publicznie wyrażać swoje myśli, z wyłączeniem spraw o charakterze poufnym dotyczących kwestii wojskowych lub służbowych, na co należy uzyskać zezwolenie”, przy czym obowiązuje ich „zakaz propagandy politycznej”) i art. 11 „Karty praw podstawowych Unii Europejskiej” („Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania lub przekazywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe”). Petycję można podpisać na stronie Change.org.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JedynaDroga 21.08.2023 16:00

    W ten sposób są niszczeni ludzie którzy oferują światu inny punkt widzenia. Tak było , jest i będzie. Na samym końcu zostają przefiltrowane, ocenzurowane pomyje zwane dla niepoznaki prawdą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.