Holenderska federacja zamierza walczyć z „homofobią” na trybunach

Opublikowano: 11.07.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1288

Władze Holenderskiego Związku Piłki Nożnej i tamtejsze kluby zamierzają ostrzej walczyć z „homofobią” na stadionach. Mecze piłkarskie miałyby być więc przerywane, gdy kibice śpiewaliby piosenki uznawane za obrażające mniejszości seksualne. Najczęściej podobne przyśpiewki pojawiają się w celu obrażenia przeciwnika lub sędziego, bo jak dotąd żaden piłkarz w Holandii nie ujawnił swojej homoseksualnej orientacji.

Ubiegły sezon na niderlandzkich stadionach był niezwykle gorący. Kibice wielokrotnie protestowali przeciwko „przykręcaniu śruby” ich środowisku przez polityków i policję. Sytuacja najprawdopodobniej jeszcze się pogorszy, ponieważ Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) wraz z klubami zamierza przerywać mecze nie tylko z powodu agresji na trybunach.

Mecze mogłyby być bowiem przerywane, kiedy kibice zaczną więcej niż dwukrotnie intonować „homofobiczne” przyśpiewki czy okrzyki. Piłkarscy fani dodatkowo mieliby zostać objęci półtorarocznymi zakazami stadionowymi właśnie za powyższe przewinienie.

Okrzyki i piosenki zawierające słowo „gej” pojawiają się zazwyczaj na holenderskich stadionach, gdy kibice chcą obrazić drużynę przeciwną lub sędziego prowadzącego spotkanie. Oficjalnie żaden holenderski piłkarz nie ujawnił jak dotąd swojej odmiennej orientacji, a według tamtejszej federacji nie sprzyja temu właśnie atmosfera na stadionach.

Na podstawie: Volkskrant.nl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.