Bar środowiska LGBT oskarżył inspektorów o dyskryminację

Opublikowano: 29.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2111

Bar dla lesbijek i queer w Paryżu został zamknięty po kontroli, która stwierdziła w nim nieprawidłowości i brak odpowiedniej licencji na alkohol. To procedura, jakiej doświadczają setki francuskich barów i restauracji.

Jednak lobby LGBT natychmiast przeszło do ataku i postawiło zarzuty o dyskryminacji LGBT. Znalazło posłuch w merostwie. Takie czasy, że przynależność do jakiejś literki z tego skrótu pozwala na więcej…

24 maja bar dla lesbijek „Bonjour Madame” w 11. dzielnicy Paryża na Marais, które jest dzielnicą „rozrywkową” dla środowisk LGBT, został tymczasowo zamknięty przez policję. To efekt kontroli inspektorów.

Prokuratura paryska podała, że była to operacja Codaf (wydziałowy komitet operacyjny ds. walki z oszustwami). Inspektorzy zauważyli brak tzw. IV licencji dla baru i uchybienia sanitarne. Menedżerowie baru uznali to za „zastraszanie” i „nękanie”. Ich zdaniem „czuli się zastraszeni, a kontrola była nachalna, szokująca i nieproporcjonalna”.

Nie spodobało się także to, że uczestniczący w kontroli policjanci byli uzbrojeni i nosili kamizelki kuloodporne. Zamknięcie baru jest tylko tymczasowe i menadżerom dano czas na aktualizację licencji.

Może to jednak w zbiurokratyzowanej Francji potrwać kilka tygodni. Tymczasem bar okazuje się „pilną potrzebą” i powinien być otwarty w „miesiącu dumy”, bo „w Paryżu jest bardzo mało barów dla lesbijek” – mówił Jean-Luc Romero-Michel, jeden z zastępców mera Paryża, który zajmuje się w merostwie… „walką przeciwko dyskryminacji”.

Według Romero ratusz ma „dobrą opinię na temat tej firmy i nie rozumie, co uzasadnia kontrolowanie placówki?”. „Tęczowym” wolno więcej?

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Parisien”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 29.05.2023 17:13

    Ano wolno więcej niestety…Ciekawe kiedy wreszcie ludziska się wkurzą…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.