KFC chciało upamiętnić Noc Kryształową

Opublikowano: 11.11.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1257

Niemiecki oddział KFC zamieścił 9 listopada skandaliczny wpis na „Twitterze”, nawołujący do upamiętnienia Nocy Kryształowej. „Upamiętnienie nocy kryształowej. Podaruj sobie delikatny ser z chrupiącym kurczakiem. Teraz w KFC!” – czytamy we wpisie niemieckiego oddziału KFC.

Kontrowersyjne jest łączenie daty pogromu przeprowadzonego przez nazistów z reklamą jedzenia. Przypomnijmy, że noc kryształowa miała miejsce z 9 na 10 listopada 1938 roku w Niemczech. Została zainicjowana przez władze państwowe. Wówczas niemieccy naziści niszczyli żydowskie sklepy i domy, a przede wszystkim krzywdzili ludzi. W wyniku tych działań śmierć poniosło 91 osób pochodzenia żydowskiego. Spalono 171 synagog, a także zniszczono 171 domów i ponad 7 tys sklepów. Nie oszczędzono nawet cmentarzy. W dodatku do obozów koncentracyjnych po nocy kryształowej trafiło ok. 26 tysięcy osób.

Dlaczego Noc Kryształowa? Są dwa wytłumaczenia dla tej nazwy. Pierwszym z nich jest nawiązanie do rozbitego szkła z okien sklepów i domów, natomiast drugie to krystalizacja społeczeństwa. Chodzi o wypędzenie innych i obcych nacji, które zwalczał reżim Adolfa Hitlera.

Wpis marki KFC nie pozostał niezauważony. Wręcz przeciwnie, został dosadnie skomentowany przez media. „KFC wstydź się!” – napisała wicedyrektor ds. europejskich w Lidze Przeciw Zniesławieniu Daria Grinfeld.

Post został szybko usunięty, a KFC próbowało się tłumaczyć, że był to jedynie błąd w systemie. Obiecano również, że zostaną podjęte działania w celu wyjaśnienia całej sprawy.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, Interia.pl, Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.