Konserwatyści naciskają na Kościół anglikański ws. homomałżeństw

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1743

Brytyjska Partia Konserwatywna naciska na Kościół anglikański w kwestii wycofania się z zakazu zawierania „małżeństw” homoseksualnych. Politycy Torysów, wbrew wcześniejszym zapewnieniom o ochronie wolności religijnej, zaczęli więc narzekać na dyskryminowanie mniejszości seksualnych przez anglikańskich biskupów.

W ubiegłym tygodniu duchowni obradowali w ramach spotkania Synodu Generalnego. Po sześciu latach prac przedstawiono im propozycje dotyczące kwestii „małżeństw” osób tej samej płci, które rekomendują pozostanie przy dotychczasowym nauczaniu na temat seksualności człowieka.

Tym samym Kościół anglikański zamierza utrzymać zakaz udzielania ślubów homoseksualistom, chociaż będą oni mogli zwracać się o zorganizowanie nabożeństwa po zawarciu związku cywilnego. Poza tym Kościół anglikański zamierza w najbliższym czasie wystosować przeprosiny do przedstawicieli mniejszości seksualnych spotykających się dotąd z „odrzuceniem, wykluczeniem i wrogością” ze strony wspólnoty anglikańskiej.

Podtrzymanie dotychczasowego stanowiska Kościoła anglikańskiego nie spodobało się Partii Konserwatywnej, wcześniej zapewniającej anglikanów o przestrzeganiu zasad wolności religijnej. Na biskupów w kwestii legalizacji „homomałżeństw” naciska przede wszystkim minister Penny Mordaunt, w ubiegłym roku ubiegająca się o fotel przewodniczącej Torysów.

Mordaunt napisała nawet pismo do swojego lokalnego biskupa w Portsmouth. Twierdzi w nim, że zakaz powoduje „ból i traumę” wśród osób LGBT, które z tego powodu mają czuć się obywatelami drugiej kategorii.

Grupa posłów do brytyjskiego parlamentu miała zresztą rozpocząć pracę nad zmianami w prawie. Miałyby one znieść wszystkie dotychczasowe bariery dotyczące zawierania „małżeństw” homoseksualnych w ramach wspólnot religijnych.

Na podstawie: EuropeanConservative.com
Źródło: Autonom.pl

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 27.01.2023 20:55

    ,,Gangrena,, rozwija się świetnie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.