Pole golfowe w anglikańskiej katedrze

Opublikowano: 13.08.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3

W nawie posiadającej ponad tysiącletnie tradycje katedry w Rochester zorganizowano… pole golfowe. W ten sposób miejscowa diecezja Kościoła Anglii chce przyciągnąć wiernych, którzy poprzez skorzystanie z jej oferty będą mogli także dowiedzieć się o wierze i zbudować „zarówno emocjonalne, jak i fizyczne mosty”.

Katedra w Rochester powstała w VII wieku z inicjatywy Świętego Justa z Canterbury , lecz w swoim obecnym kształcie funkcjonuje od początku XI wieku. Od czasu reformacji należy do Kościoła Anglii, który zdecydował się kilka tygodni temu na kontrowersyjny projekt, mocno zmieniający religijny charakter tej świątyni.

W nawie katedry urządzono bowiem liczące dziewięć dołków pole golfowe, ponieważ zdaniem anglikańskich duchownych właśnie w ten sposób będzie można dotrzeć do dotychczasowych albo nowych wiernych, w tym także do rodzin z dziećmi. Poprzez skorzystanie z pola będą oni mogli poszerzyć wiedzę na temat wiary chrześcijańskiej.

Ponadto będą mogli oni budować „zarówno emocjonalne, jak i fizyczne mosty”, zaś to stwierdzenie przedstawicieli Kościoła Anglii odnosi się do samej konstrukcji pola golfowego. Znajdują się bowiem na nim repliki słynnych londyńskich mostów, mające być metaforą porozumień z innymi ludźmi jakie powinno się współcześnie budować.

Jednym z najbardziej znanych krytyków tego pomysłu jest dr Gavin Ashenden, biskup anglikańskiego Kościoła Episkopalnego. Według niego autorzy instalacji popełniają poważny błąd, który najprawdopodobniej został zrodzony z desperacji, zaś samo uznanie ludzi za tak trywialnych, iż będą oni poszukiwać Boga poprzez grę w golfa jest bardzo niepokojące.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o