Pole golfowe w anglikańskiej katedrze

Opublikowano: 13.08.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1055

W nawie posiadającej ponad tysiącletnie tradycje katedry w Rochester zorganizowano… pole golfowe. W ten sposób miejscowa diecezja Kościoła Anglii chce przyciągnąć wiernych, którzy poprzez skorzystanie z jej oferty będą mogli także dowiedzieć się o wierze i zbudować „zarówno emocjonalne, jak i fizyczne mosty”.

Katedra w Rochester powstała w VII wieku z inicjatywy Świętego Justa z Canterbury , lecz w swoim obecnym kształcie funkcjonuje od początku XI wieku. Od czasu reformacji należy do Kościoła Anglii, który zdecydował się kilka tygodni temu na kontrowersyjny projekt, mocno zmieniający religijny charakter tej świątyni.

W nawie katedry urządzono bowiem liczące dziewięć dołków pole golfowe, ponieważ zdaniem anglikańskich duchownych właśnie w ten sposób będzie można dotrzeć do dotychczasowych albo nowych wiernych, w tym także do rodzin z dziećmi. Poprzez skorzystanie z pola będą oni mogli poszerzyć wiedzę na temat wiary chrześcijańskiej.

Ponadto będą mogli oni budować „zarówno emocjonalne, jak i fizyczne mosty”, zaś to stwierdzenie przedstawicieli Kościoła Anglii odnosi się do samej konstrukcji pola golfowego. Znajdują się bowiem na nim repliki słynnych londyńskich mostów, mające być metaforą porozumień z innymi ludźmi jakie powinno się współcześnie budować.

Jednym z najbardziej znanych krytyków tego pomysłu jest dr Gavin Ashenden, biskup anglikańskiego Kościoła Episkopalnego. Według niego autorzy instalacji popełniają poważny błąd, który najprawdopodobniej został zrodzony z desperacji, zaś samo uznanie ludzi za tak trywialnych, iż będą oni poszukiwać Boga poprzez grę w golfa jest bardzo niepokojące.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.