Kościoły powinny zrezygnować z białego Jezusa

Opublikowano: 28.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 397

Z takim postulatem wyszedł prymas Kościoła anglikańskiego arcybiskup Justin Welby, podczas wywiadu dla BBC. Jego zdaniem obecna debata na temat rasizmu w Ameryce Północnej i Europie powinna zostać przeniesiona również na teren religijny. Wezwał do „przemyślenia” obecności wizerunków białego Jezusa, jak też do ich ewentualnego usunięcia. Jego słowa nie wszystkim się spodobały.

https://www.youtube.com/watch?v=0T-Mz8ixHUA

Głowa Kościoła anglikańskiego wyjaśnił, że w czasie swych zagranicznych podróży widział wiele świątyń chrześcijańskich o bardzo różnych korzeniach kulturowych, gdzie Jezus nie jest przedstawiany jako biały. „Jezus bywa widziany na tyle sposobów ile jest kultur i języków. (…) Nie ma tam białego Jezusa. Zobaczycie czarnego Jezusa, chińskiego lub bliskowschodniego, co jest najbardziej trafne”.

Kilka dni wcześniej abp Canterbury podkreślał, że rasizm pozostaje „plagą na koszmarną skalę” we współczesnych społeczeństwach. Wezwał swój Kościół do „zrobienia porządku we własnym domu” i „uznania własnych błędów i porażek historycznych” w kwestii nierówności rasowych. Kościół Anglii ma ok. 26 milionów wiernych w 165 krajach i jest dużo mniejszy od Kościoła katolickiego. Kościół katolicki jest oficjalnie antyrasistowski, lecz ma to dość ograniczony wpływ na znaczną część wiernych. Watykan na razie nie zareagował na propozycję abp Welby’ego.

Anglikanin poszedł zresztą dalej, pytając, czy obrazy Jezusa, świętych, czy postaci historycznych są „konieczne” w świątyniach chrześcijańskich, lecz przyznał natychmiast, że nie od niego zależy ich ewentualne usunięcie.

Reakcje na propozycje abp Welby’ego są dość kontrastowe. Według jednych, skoro każdy maluje Jezusa na swój obraz, to dlaczego nie miałby być biały dla białych; zdaniem innych, gdyby biali modlili się do niebiałego Jezusa, być może postawy rasistowskie byłyby rzadsze. Dyskusja trwa.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
marioelche
Użytkownik
marioelche

To kim w końcu był Jezus, Żydem, Murzynem, Azjatą, Plejadianinem czy może Reptilianinem? Podobno są jakieś źródła historyczne potwierdzające jego przynależność rasową. Czy chrześcijaństwo nie powinno przypadkiem dawać świadectwa prawdzie, a więc promować wizerunek Jezusa zgodny z rzeczywistym? Rozmydlanie tej kwestii wpływa moim zdaniem negatywnie na wiarygodność Jezusa jako postaci historycznej a co za tym idzie także na wiarygodność samego kultu. Czy przypadkiem chrześcijański kapłan nie przyczynia się do pogrzebania reprezentowanej przez siebie religii, stawiając podobne postulaty?

robi1906
Użytkownik

żydzi tak ich nazwijmy są biali i niczym się nie różnią od europejczyków (albo tak się maskują, jak to gady), to Chazarzy są środkowo-azjatyccy i mają te nochale jak klamki.

A propos anglo-sasów, wczoraj trafiłem na taki filmik o tytule: “Rotherham 1400 dzieci zgwalconych przez muzulmanow w UK w jednym miescie”
https://www.youtube.com/watch?v=HbSJ_-Tg5iA

Warto pooglądać i sprawdzić, włos się jeży na głowie.
Od jakiegoś czasu już wiem, że to co się dzieje na świecie jest reżyserowane. To nie jest przypadek, że ten przygłup anglikański teraz z takim czymś wyskakuje. To jest niszczenie swojego własnego państwa, to jest niszczenie kultury i dziedzictwa, dokładnie tak samo zniszczono Rosję za Cara.
Kilka dni temu napisałem że nas wymordują w kontzzetrazion lager 2.0. z pośpiechu (bo zawsze piszę za szybko) pomyliłem się:
Za tylko ostatnich stu lat:
RPA 1905: 1
Rosja 1918: 2
Polska, Białoruś i Rosja 1945: 3
Teraz będzie 4.0, i z tego co widać chodzi w ogóle o mord białego człowieka wtedy też zapewne gady zmienią kolor skóry.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Odrobinę przykro, i trochę niezręcznie jest to roztrząsać w tym dniu święta świeckiego państwa, zwanego wyborami. Ale Żyd w rozumieniu Księgi to potomek Izraela/Jakuba, potomek Abrahama, potomek Adama. Zna swoje pokolenie, jedno z 12. Zazwyczaj wyglądają jak inne dzieci Abrahama, ich kuzyni, Arabowie, potomkowie Kedara, syna Ismaela, pierworodnego Abrahama i brata Izaaka (PZNW) – pierworodnego Sary (OBBZNZ).

Inni żydzi to żydzi motywowani religijnie. Askenazi z okolic azjatyckich – o nich piszesz Robi, najwięcej ich w Polsce żyło. Żydzi Sefardyjscy z okolic morza Śródziemnego, tych spora grupa jest z pokoleń Izaaka ale również mniejszość. W Polsce najpopularniejsi synowie Izraela z Pokoleń, to Karaimowie, zdaje się że od Dawida. Przybyli z Krymu, książęta, wierni Torze ale nie uznający Talmudu. Są też (nie koniecznie w Polsce) Żydzi afrykańscy, jemeńscy, iraccy. Nawet podobno jakieś plemię pośród Indian.

Jeszcze inni żydzi to Żydzi polityczni. Mieszkańcy Państwa Izrael. Jest to grupa mocno lewicująca w ideologii, ale ostro konserwatywna wojskowo policyjnie.

No i jeszcze żydzi apokaliptyczni. Książęta Ducha. 144 tysiące mężczyzn, tych, co nie oddali pokłonu Bestii ani z kobietami się nie splamili. Oni walczyć będą przeciw Bestii po stronie Baranka. I zwyciężą.

Jeśli zaś Karaimowie są od Dawida jak Jezus (PZNO) dzięki Maryi (OBBZNZ) , to wizerunek Jehoszua mógłby być obrazem czy rzeźbą mężczyzny wyglądającego jak klasyczny brodaty Polak. Gdyby nie to, że robienie wizerunków ludzi – istot chodzących po ziemi i oddawanie im boskiej czci nie było ostro zakazane w Dekalogu pod konsekwencją klątwy za życia do czwartego pokolenia. Od dziadków aż na prawnuki, albo od pradziadków na wnuki tych co dopuszczają się tego cudzołóstwa intelektualno-duchowego. I po śmierci z nikłą opcją przebaczenia. Zaś dla przestrzegających zakazu nagradzane już za życia do tysiącznego pokolenia w przód aż do Dnia Sądu. I na wieki po śmierci i zmartwychwstaniu w Ogrodach Szczęśliwości, dla wiernych Najwyższemu i pragnących oglądać Jego Oblicze. Oblicze Tego, od Którego ze Słowem i z Duchem Jehoszua (PZN) przyszedł.

Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

Myślę że tęczowy będzie spoko…No i był po zmianie płci tak że nie mamy pewności czy to JEJ nie powiesili na krzyżu … I absolutnie nie jest prawdą że Apostołowie byli hetero ..To same geje byli …

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Zapomniałem uwzględnić Żydów gospodarczych. Lichwa. To oni żądzą światem. I to im Bóg wydał wojnę. Im i ich gojom, tym, co lichwę dają i lichwę biorą.

agama
Użytkownik

jaki rasista, że mu tak biały przekszadza

pikpok
Użytkownik
pikpok

@Masa
Żydzi Sefardyjscy to chyba potomkowie fenicjan zmuszonych do przyjęcia jakiejś religii przez Arabów, wyznawcy baala i kabaliści,z pokolenia Jakuba (oszusta) syna Izaaka ?
A Bławatska i Blavatnik to z jakiego miotu?

Wojna INFO
Użytkownik

Możemy być dumni. W Polsce już setki lat temu wprowadzono Czarną Madonnę :)