Kapitan drużyny z Niderlandów nie chce nosić tęczowej opaski

Opublikowano: 18.10.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1651

Kapitan niderlandzkiego Feyenoordu Rotterdam Orkun Kökcü nie będzie nosił tęczowej opaski podczas meczów ligowych swojej drużyny. Piłkarz reprezentacji Turcji twierdzi, że wspieranie ruchów mniejszości seksualnych jest niezgodne z jego religią. Niderlandzka federacja nie ukrywa rozczarowania jego postępowaniem, bo uznaje tęczowe barwy za wyraz sprzeciwu wobec jakichkolwiek przejawów dyskryminacji.

W ten weekend kapitanowie zespołów występujących w niderlandzkiej Eredivisie mieli wystąpić w opaskach w tęczowych barwach, aby w ten sposób uczcić „Tydzień Coming Outu”. Kökcü odmówił jednak wzięcia udziału w akcji i nie był w tym osamotniony. Podobnie postąpił kapitan innego klubu z Rotterdamu, czyli marokański piłkarz Redouan El Yaakoubi z Excelsioru.

Zawodnik Feyenoordu twierdzi, że szanuje wszystkich bez względu na ich narodowość, wyznawaną religię czy orientację seksualną. Nie zamierza jednak nosić tęczowej opaski, bo z powodu swoich przekonań religijnych „nie jest odpowiednią osobą, aby ją nosić”. Dodał jednocześnie, że ma nadzieję, iż jego islamskie wyznanie również zostanie uszanowane.

Holenderski związek piłki nożnej KNVB nie ukrywa rozczarowania zachowaniem tureckiego piłkarza. Według federacji tęczowe kolory są związane nie tylko z ruchem LGBTQWERTY, lecz symbolizują również pochodzenie, rasę i orientację seksualną.

El Yaakoubi zdecydował się natomiast wyjść na boisko z białą opaską z napisem „szacunek”. Przed rokiem piłkarz Excelsioru co prawda założył tęczowy symbol, ale tym razem „postanowił wziąć w obronę także siebie”. Marokańczyk chciał podkreślić szacunek dla wszystkich norm i wartości, w tym również dla swojej religii.

Na podstawie: AD.nl, SportBible.com
Wideo: YouTube.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.