Kampania Google przeciw “dezinformacjom” o Ukraińcach

Opublikowano: 28.08.2022 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1624

Zarządzany przez Google think-tank Jigsaw rozpocznie kampanię mającą na celu walkę z “dezinformacją” o ukraińskich uchodźcach. Kampania będzie oparta na badaniach przeprowadzonych przez psychologów z uniwersytetów w Bristolu i Cambridge.

Chodzi o wykorzystywanie 90-sekundowych klipów w mediach społecznościowych, aby “zaszczepić ludzi przed dezinformacją”. W swoim raporcie zdefiniowali “teorię zaszczepiania” jako metodę “zmniejszania podatności na dezinformację poprzez informowanie ludzi o tym, jak mogą być źle poinformowani”.

“Szczepienie użytkowników” dotyczy pięciu rodzajów manipulacji: języka manipulacji emocjonalnej, niespójności, fałszywych dychotomii, ataków “kozłów ofiarnych” i ad hominem.

Doszli do wniosku, że filmy wideo “poprawiają rozpoznawanie technik manipulacji” i “zwiększają zdolność ludzi do odróżniania treści godnych zaufania od niewiarygodnych”. W rozmowie z “New York Times”, główna badaczka z Jigsaw, Beth Goldberg, powiedziała: “Jest to jedna z niewielu interwencji przeciwko dezinformacji, które widziałam, że zadziałały nie tylko w całym spektrum konspiracyjnym, ale w całym spektrum politycznym”.

Kampania rozpocznie się w przyszłym tygodniu i będzie skierowana do użytkowników w Polsce, Czechach i na Słowacji.

“Myślimy o tym jako o eksperymencie pilotażowym, więc nie ma absolutnie żadnego powodu, aby to podejście nie mogło być skalowane na inne kraje. Polska została wybrana, ponieważ ma najwięcej ukraińskich uchodźców”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: “Reclaim the net”
Źródło: MediaNarodowe.com

21

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 28.08.2022 10:00
  2. Antysyjon 28.08.2022 16:22

    Złodziej krzyczy łapać złodzieja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.