Zmiennopłciowiec wygrał wyścig kolarski dla kobiet

Opublikowano: 26.03.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2697

Tiffany Thomas, 46-letni kolarz z USA, który urodził się jako mężczyzna, ale teraz identyfikuje się jako kobieta, wygrał kolejny wyścig. Tym razem prestiżowy kobiecy Randall’s Island Criteriums w Nowym Jorku.

W ostatnim czasie nasilają się przypadki, gdy mężczyźni, którzy identyfikują się jako kobiety, startują w zawodach sportowych przeznaczonych dla kobiet. Jednym z nich jest wspomniany Thomas, który od 2018 roku bierze udział w kobiecych wyścigach kolarskich. Jego wyniki są „imponujące” – ma na swoim koncie aż 16 zwycięstw nad kobietami, w tym wspomniany prestiżowy wyścig Randall’s Island.

Jak to możliwe, że zmiennopłciowiec może startować w kategorii kobiecej? Otóż według regulaminu międzynarodowej organizacji kolarskiej Union Cycliste Internationale (UCI), jedynym warunkiem jest to, że poziom testosteronu biologicznego mężczyzny nie przekracza 2,5 nmol/l przez co najmniej dwa lata przed startem. Thomas spełnia ten wymóg, ponieważ poddaje się terapii hormonalnej. Osobna kwestia to względy ideologiczne.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że poziom testosteronu to nie jedyny czynnik wpływający na osiągi sportowe. Mężczyźni mają przewagę nad kobietami pod względem budowy ciała, masy mięśniowej, pojemności płuc i wydolności serca. Te cechy nie znikają po ogłoszeniu, że ktoś identyfikuje się jako kobieta, ani nawet po terapii hormonalnej. Z tego też względu zmiennopłciowcy mają łatwiej w dyscyplinach wymagających siły, szybkości i wytrzymałości.

Niektóre stany w USA już wprowadziły zakaz udziału transpłciowych mężczyzn w kobiecych zawodach sportowych, argumentując, że naruszają one prawa i szanse prawdziwych kobiet. Nowy Jork jednak do nich nie należy.

Coraz częściej takiemu obrotowi spraw sprzeciwiają się kobiety. Niektóre deklarują, że rezygnują z kariery sportowej z powodu braku możliwości sprawiedliwej konkurencji z mężczyznami identyfikującymi się jako kobiety. Głos ten coraz częściej podnoszony jest nawet w mediach głównego nurtu, co jeszcze do niedawna byłoby uznane za „zbrodnię”, czyli rzekomą homofobię, niepoprawność polityczną – i tego typu rzeczy.

Oby decydenci czym prędzej przejrzeli na oczy. Na razie jednak gros zmiennopłciowców może cieszyć się ze zwycięstw w rywalizacji z kobietami.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Irfy 26.03.2023 14:00

    Bardzo dobrze. Tak trzymać i nie puszczać! Mam szczerą nadzieję, że wkrótce we wszystkich dyscyplinach kobiecego sportu pojawią się tacy radośni osobnicy. I zaczną wygrywać jedne zawody za drugimi. Jedynie doprowadzenie do absolutnego absurdu może doprowadzić do otrzeźwienia. I wtedy wszystko wróci do normy. Bo w końcu zawsze wraca.

  2. aakk4488 27.03.2023 09:05

    Albo zamiast doprowadzić do otrzeźwienia i wrócić do normy to absurd i głupota pójdą jeszcze dalej i scenariusz filmu p.t. Idiokracja zacznie się realizować w jeszcze większej liczbie podobieństw, a już dziś na całej ziemi mamy ‘absurdalnie’ wiele wspólnego z tym filmem… Niestety.

  3. Admin WM 27.03.2023 11:07

    Skoro można robić osobne zawody dla niepełnosprawnych, to dlaczego nie chcą robić osobnych zawodów sportowych dla transseksualistów?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.