Zawodnicy uciekli masowo przed kontrolą antydopingową

Opublikowano: 08.03.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1319

Amatorski wyścig kolarski w Hiszpanii zakończył się skandalem. Odbywał się w prowincji Alicante, ale kiedy okazało się, że zawodników zbada komisja antydopingowa, niemal cały „peleton” się rozpierzchł…

Wyścig odbywał się 2 marca w prowincji Alicante. Tymczasem 130 kolarzy ze 182 zgłoszonych zawodników zrezygnowało nagle z imprezy i wycofało się z peletonu. Powodem było ogłoszenie, że zostaną poddani na mecie kontroli antydopingowej.

W sumie 130 kolarzy opuściło amatorski wyścig, co świadczy, że już na tym poziomie zawodnicy mocno się „wspomagają”. Informacje przekazał specjalistyczny serwis Ciclo.

Do mety dojechało zaledwie 52 kolarzy. Pozostali tłumaczyli, że byli ofiarami upadków, kontuzji lub awarii rowerów. lub przekłuć. Pocieszeniem jest to, że ci którzy dojechali bez problemu kontrolę antydopingową przeszli. Wielu z nich zajęło nawet lepsze miejsca, niż zazwyczaj.

Doping jest przekleństwem kolarstwa. Na poziomie profesjonalnym trwa wręcz wyścig wymyślania nowych metod wspomagania organizmu cyklistów, za którymi nie zawsze nadążają kontrolerzy. NA poziomie amatorskim, gdzie kontrole są rzadkie lub wyrywkowe, stosuje się jeszcze „stare” metody, więc wieść o kontroli na mecie wywołała po prostu panikę i obawy o dyskwalifikacje.

Autorstwo: BD
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Katana 08.03.2024 16:12

    “zrezygnowało nagle z imprezy”
    Niezły zjazd. Będzie moralniak?

  2. Szurnięty Mędrzec 09.03.2024 00:56

    A ja bym wziąl udział w takim wyścigu, ukończył go i nie wyraził zgody na badanie, nie przejmowałbym się wynikiem bo co przejechałem to moje

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.