Ziemia znajduje się w stanie galaktycznej kwarantanny?

Opublikowano: 30.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3621

Naukowcy z wielu państw spotkali się w ubiegłym tygodniu w Paryżu, aby przedyskutować, dlaczego do tej pory nie spotkaliśmy jeszcze obcych form życia. Sceptycy powiedzą, że nie ma żadnych dowodów na istnienie obcych, lecz zwolennicy zauważą, że nie ma również żadnych przesłanek, wskazujących na brak innych cywilizacji. Podczas spotkania naukowców narodziła się nowa ciekawa teoria…

Istnieje wyraźna sprzeczność między przekonaniem o prawdopodobnym istnieniu pozaziemskich cywilizacji, a faktem, że nigdy ich nie spotkaliśmy. Paradoks Fermiego zdaje się sugerować, że albo obcy nie istnieją albo są tak mało liczebni, że ludzie nigdy nie trafią na ich ślad. Podczas spotkania METI (Messaging Extraterrestial Intelligence) w Paryżu pojawiła się inna teza, potencjalnie będąca rozwiązaniem odwiecznej zagadki.

Naukowcy zastanawiali się, dlaczego wciąż nie spotkaliśmy śladów życia pozaziemskiego. Dyskusja koncentrowała się głównie wokół koncepcji tzw. “wielkiej ciszy”, czyli założenia, zgodnie z którym kosmici wiedzą o naszym istnieniu, ale ukrywają się przed nami i nie chcą nawiązać kontaktu. W pewnym momencie prezydent METI, Douglas Vakoch, zasugerował jednak inne rozwiązanie: “Może istoty pozaziemskie obserwują ludzi w naszych klatkach na Ziemi, tak jak my oglądamy zwierzęta w ZOO? Jak możemy zmusić naszych galaktycznych opiekunów do ujawnienia się?”

Inni naukowcy szybko podchwycili temat i jeden z nich, Jean-Pierre Rospars, poszedł nawet o krok dalej: “Wydaje się prawdopodobne, że istoty pozaziemskie wprowadziły Ziemię w stan galaktycznej kwarantanny, ponieważ zdają sobie sprawę z konsekwencji kulturowych, wynikających z ewentualnego spotkania się dwóch zupełnie odmiennych struktur.”

Użyte tu słowo “kwarantanna” jednoznacznie kojarzy się z procesem leczniczym, więc na podstawie tej wypowiedzi należałoby wnioskować, że istoty pozaziemskie chcą nas pod jakimś względem naprawić bądź ulepszyć. Wszyscy członkowie spotkania zgodzili się, co do tego, że ludzie nie osiągnęli jeszcze najwyższego możliwego poziomu poznawczego. Czy musimy wejść na wyższy “level”, aby być godnymi spotkania obcych? W tym celu przydałaby się nam jednak znajomość listy kryteriów, które należy spełnić, ponieważ trudno sprostać czyimś wymaganiom, nie znając szczegółów.

Autorstwo: ZychMan
Ilustracja: The Digital Artist (CC0)
Na podstawie: Unexplained-Mysteries.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. lcoyote 30.03.2019 14:47

  A może ta tak zwana “oficjalna nauka” celowo lekceważy ślady w wielu miejscach na ziemi pozostawione przez nieznane cywilizacje. Dlatego termin ten określany jest jako “zakazana archeologia”

 2. Henryk Sclaveni 30.03.2019 15:59

  Ja to bym stawiał raczej na to, że nie chcą się z nami kontaktować z powodu owej kwarantanny, której przyczyną są fanatycy i ludzie przedkładający kulturę i religie ponad logiczne myślenie. Między innymi właśnie zwolennicy “zakazanej archeologii”. Obcy zapewne obawiają się, że część ludzi weźmie ich za bogów albo o zgrozo, reptilian czy inne bzdurne wymysły.

 3. Szwęda 30.03.2019 16:45

  Przecież sami dobrze wiemy (oczywiście zdecydowana mniejszość ludzi) pod jakimi względami człowiek, ludzkość musi się poprawić, nie potrzebujemy żeby ktoś nam to przekazał. To, że nie spotkaliśmy jeszcze obcej inteligencji, cywilizacji nie stoi w sprzeczności z częstotliwością (wielką) ich występowania – po prostu powodem braku takiego kontaktu są olbrzymie odległości chociażby pomiędzy samymi gwiazdami.

 4. maciek 31.03.2019 00:57

  Znajdą nas to nas zjedzą.

 5. Hassasin 31.03.2019 09:00

  Prostę: nie chcą wpuszczą niedorozwiniętego moralnie buractwa na galaktyczne salony.

 6. Fenix 31.03.2019 09:31

  Znamy kryteria , wzrost świdowmości ludzi .

 7. Fenix 31.03.2019 09:31

  Znamy kryteria , wzrost świadomości ludzi .

 8. kuralol 31.03.2019 10:01

  Czytałem gdzieś o bardzo prozaicznym kryterium. Rada Kosmiczna czy coś w tym stylu powiedziała elitom że nie będą przyjmować 127 państw tylko ma być pojedynczy rząd światowy który ma być reprezentantem tychże 127 narodów całej Ziemi. Oni tam w UFO mają taki protokół dyplomatyczny, że witają się tylko raz i wtedy przyjmują do swego klubu wszystkich za jednym zamachem, żeby nie robić podziałów na planecie.

 9. MasaKalambura 31.03.2019 11:22

  I będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz.

 10. maciek 31.03.2019 16:58

  @kuralol

  Witają się tylko raz i to – razem z innymi planetami. Podobno kilka milionów planet na raz i mimo to nie wyrabiają.

 11. realista 01.04.2019 15:44

  jak bardzo człowiek pragnie być wyjątkowy, czy to chodzi o boga, czy o kosmitów… aż przykre… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.